Przejdź do treści

Spotkanie w Ministerstwie Zdrowia

Leczenie biologiczne dzieci, w tym dostępność adalimumabu dla małych pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna było tematem spotkania specjalistów z urzędnikami Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia 7 listopada br.

W spotkaniu wzięli udział konsultant krajowy w dziedzinie gastroenterologii dziecięcej prof. dr hab. Mieczysława Czerwionka-Szaflarska z Katedry i Kliniki Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii
Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy, dr hab. Piotr Albrecht z Kliniki Gastroenterologii i Żywienia Dzieci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – reprezentujący również Towarzystwo „J-elita” – i dr hab. Jarosław Kierkuś z Kliniki Gastroenterologii, Hepatologii i Zaburzeń Odżywiania Centrum Zdrowia Dziecka. Resort zdrowia reprezentowała Izabela Obarska, dyrektor Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji. Konsultacje poświęcone były terapii biologicznej dzieci z nieswoistymi zapaleniami jelita: dostępności adalimumabu dla cierpiących na ch. L-C., leczeniu wrzodziejącego zapalenia  jelita grubego (WZJG), a także problemom związanym z brakiem refundacji cortimentu dla chorych z WZJG oraz wprowadzeniu programu leczenia żywieniowego w indukcji remisji ch. L-C.

– Po raz pierwszy wyczuliśmy pewną korzystną zmianę w podejściu do omawianych problemów  ze strony Ministerstwa – komentuje dr hab. Piotr Albrecht.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!