Przejdź do treści

Podaruj 1,5% podatku

Przekaż 1,5% podatku na pomoc chorym z NZJ

Ten, kto doświadczył ciężkiej choroby lub czuwał przy łóżku nieuleczalnie chorego dziecka, wie, z czym się zmagają osoby cierpiące na nieswoiste zapalenia jelita i ich najbliżsi. Dlatego ważna jest każda pomoc. Towarzystwo „J-elita” od 2005 roku wspiera małych i dużych pacjentów dotkniętych NZJ.

Ty też możesz pomóc przekazując 1,5% podatku na rzecz „J-elity”, KRS 0000238525.

Niezależnie od tego, czy jesteś emerytem, rencistą, pracujesz na etacie lub prowadzisz działalność gospodarczą, rozliczasz się sam, czy korzystasz z zeznania podatkowego, które przygotował za Ciebie urząd skarbowy – zawsze możesz przeznaczyć 1,5 % podatku na organizację pożytku publicznego.

Podaruj uśmiech dzieciom z NZJ! Liczy się każda złotówka.

Jak przekazać 1,5% na „J-elitę”

  • Możecie to zrobić w usłudze Twój e-PIT. Należy wejść na Portal Podatkowy podatki.gov.pl i zaznaczyć „Twój e-PIT”. Następnie zalogować się podając wymagane dane. Na ekranie pojawi się informacja o OPP:
    – Jeśli nie przekazywaliście Państwo dotąd 1,5%, prosimy wybrać z listy numer KRS „J-elity” – 0000238525.
    – Jeżeli zaś chcą Państwo zmienić OPP na „J-elitę”, prosimy wybrać opcję „Zmieniam organizację”, a następnie wybrać z listy numer KRS „J-elity” – 0000238525.

  • Przekazać 1,5% można także klikając na adres strony rozlicz PIT, aby przez program Pitax.pl Łatwe podatki wypełnić i wysłać swojego PIT-a do odpowiedniego US. 1,5% Państwa podatku automatycznie zostanie przekazany na „J-elitę”.

  • Można to zrobić również wypełniając zeznanie podatkowe w innej formie. Wówczas w druku w PIT należy wpisać nasz numer KRS: 0000238525.