Ułatwienia dostępu

Przejdź do treści

Nasze działania

Jesteśmy największą w Polsce organizacją założoną przez chorych na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, chorobę Leśniowskiego-Crohna i mikroskopowe zapalenie jelita grubego oraz rodziców chorych dzieci. Od 2005 roku integrujemy, edukujemy, wspieramy chorych i ich bliskich i walczymy o dostęp do nowoczesnego leczenia.

Walczymy o:

  • dostęp do nowoczesnego leczenia
  • szybszą diagnostykę i łatwiejszy dostęp do lekarzy specjalistów
  • podniesienie świadomości na temat NZJ i problemów chorych

Organizujemy:

  • turnusy rehabilitacyjne i integracyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w górach i nad morzem
  • otwarte wykłady i webinary o tematyce NZJ, m.in. Dni Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelit
  • obchody Światowego Dnia NZJ,
  • spotkania mikołajkowe oraz Dzień Dziecka na szpitalnych oddziałach, pikniki, rajdy i warsztaty

Wydajemy:

  • bezpłatny kwartalnik „J-elita”
  • bezpłatne poradniki oraz komiksy dla najmłodszych

Prowadzimy:

  • stronę internetową j-elita.org.pl
  • forum: j-elita.org.pl/forum/
  • grupy wsparcia, także na Facebooku
  • poradnictwo drogą telefoniczną i mailową
  • bezpłatne porady psychologa

Pomagamy:

  • w zakupie leków chorym w trudnej sytuacji materialnej
  • przekazując sprzęt szpitalom leczącym chorych na NZJ

Od 2011 roku jesteśmy członkiem IFFCA– Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Crohna i Colitis Ulcerosa, która zrzesza stowarzyszenia z 41 krajów Europy i świata.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie Wasze darowizny  i wsparcie z 1,5% podatku PIT. Dziękujemy!

Dołącz do nas!