Jesteśmy największą w Polsce organizacją założoną przez chorych na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, chorobę Leśniowskiego-Crohna i mikroskopowe zapalenie jelita grubego oraz rodziców chorych dzieci. Od 2005 roku integrujemy, edukujemy, wspieramy chorych i ich bliskich i walczymy o dostęp do nowoczesnego leczenia.
Walczymy o:
- dostęp do nowoczesnego leczenia
- szybszą diagnostykę i łatwiejszy dostęp do lekarzy specjalistów
- podniesienie świadomości na temat NZJ i problemów chorych



Organizujemy:
- turnusy rehabilitacyjne i integracyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w górach i nad morzem
- otwarte wykłady i webinary o tematyce NZJ, m.in. Dni Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelit
- obchody Światowego Dnia NZJ,
- spotkania mikołajkowe oraz Dzień Dziecka na szpitalnych oddziałach, pikniki, rajdy i warsztaty



Wydajemy:
- bezpłatny kwartalnik „J-elita”
- bezpłatne poradniki oraz komiksy dla najmłodszych
Prowadzimy:
- stronę internetową j-elita.org.pl
- forum: j-elita.org.pl/forum/
- grupy wsparcia, także na Facebooku
- poradnictwo drogą telefoniczną i mailową
- bezpłatne porady psychologa
Pomagamy:
- w zakupie leków chorym w trudnej sytuacji materialnej
- przekazując sprzęt szpitalom leczącym chorych na NZJ

Od 2011 roku jesteśmy członkiem IFFCA– Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Crohna i Colitis Ulcerosa, która zrzesza stowarzyszenia z 41 krajów Europy i świata.
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie Wasze darowizny i wsparcie z 1,5% podatku PIT. Dziękujemy!