Komiks: Profesor Nimbal
Komiks: Profesor Nimbal. Odkrywamy: choroba Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Zapraszamy wszystkie chore dzieci dzieci do lektury nowego komiksu! Jego mali…
Poradnik żywieniowy
Nieswoiste zapalenia jelita (NZJ) to przewlekłe choroby zapalne przebiegające z okresami zaostrzeń i remisji (wyciszenia choroby). Przyczyny tych chorób nie są znane, ale związane są z nieprawidłowym działaniem…
Poradnik dla młodzieży i rodziców
Wznowienie poradnika dla młodzieży i rodziców, który zawiera zaktualizowane informacje na temat NZJ (wydanie VII poprawione). Poradnik ten został przygotowany, aby pomóc Państwu,…
Płodność, ciąża i karmienie piersią
Każdy młody człowiek marzy i myśli o założeniu własnej rodziny. Choroba Leśniowskiego-Crohna (ch. L-C) i wrzodziejące zapalenie jelita grubego (WZJG) dotykają najczęściej ludzi…
ABC Leczenie choroby Leśniowskiego-Crohna u dzieci i młodzieży
Leczenie choroby Leśniowskiego-Crohna u dzieci i młodzieży odbywa się j przede wszystkim poprzez całkowite leczenie żywieniowe. Na czym polega ta forma leczenia, jakie problemy…
Życie w cieniu NZJ
Zdrowe dzieci to jedno z największych pragnień rodziców. Każdy kochający rodzic dąży do zapewnienia i zabezpieczenia jak najlepszego zdrowia swoich pociech. To naturalne. Strach związany…
Komiks
To normalne, że dzieci, u których zdiagnozowano właśnie chorobę Leśniowskiego-Crohna lub Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego (WZJG), mają mnóstwo pytań na temat tego, co się z nimi dzieje…
NZJ i Ja – Zeszyt Ćwiczeń
Hej dzieciaki! Cieszymy się, że wzięliście do ręki nasz zeszyt ćwiczeń, „Nieswoiste zapalenia jelita i ja”. Mamy nadzieję, że dzięki niemu dowiecie się więcej…
Julka w szpitalu – elementarz dla dzieci i rodziców
Broszurka wydana przez firmę Abbott, a opracowana przez dra n. med. Marcina Rawicza. Dotyczy anestezji u dzieci. Brak wersji papierowej pobierz plik: Julka w szpitalu…
Żywienie w NZJ
„Jedzenie i picie w chorobie Leśniowskiego-Crohna i we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego” to temat bardzo trudny – dla pacjenta, dietetyka i lekarza. Objawy takie jak nieregularne…
Choroba Leśniowskiego – Crohna Informacje dla pacjentów
Od rozpoznania choroby Leśniowskiego-Crohna rozpoczyna się długa droga wzajemnych relacji między pacjentem i lekarzem. Aby pacjent był odpowiednim partnerem dla lekarza, powinien…
Choroba Leśniowskiego-Crohna Co warto wiedzieć?
Choroba Leśniowskiego-Crohna (ChLC) obok wrzodziejącego zapalenia jelita grubego należy do nieswoistych zapaleń jelit – grupy przewlekłych chorób o podłożu zapalnym, których nie można wyleczyć,…