Wrzodziejące zapalenie jelita grubego interpretacja wyników.

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego interpretacja wyników.

Post autor: obyty.z.cu » 17 sty 2019, 18:50

raczej opowieści, że Pentasa to oryginalny lek, a reszta to podróbki ;)
Niektórzy tak mają, tak się nauczyli i tak powtarzają.
Już pomijam, że każdy lek działa w innym miejscu .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

omega
Debiutant ✽
Posty: 40
Rejestracja: 15 kwie 2018, 19:44
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Re: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego interpretacja wyników.

Post autor: omega » 17 sty 2019, 19:47

romek pisze:
17 sty 2019, 18:34
obyty.z.cu pisze:
16 sty 2019, 17:40
Salofalk czopki są przyjazne w aplikacji, a czopki Pentasy to takie "klocki"...
Warto tu przy okazji podpowiedzieć, że przy aplikacji czopków przydaje się maść na receptę LIDOPOSTERIN z lidokainą, naprawdę pomaga , a przy tym nie ma opcji szczypania czy bóli, co przy stanach zapalnych w odbytnicy jest "normą" ;)

Wlewki Salofalku to 4 g mesalazyny w plastikowej harmonijkowej buteleczce 60 ml, z fajnym aplikatorem, czyli bardzo ważne przy aplikacji, bo gdy jelito tam chore, to ciężko "przyjąć" tę wlewkę i utrzymać.
Wlewki Pentasy to tylko 1 g mesalazyny i kiepska aplikacja.

Temat w tym, że niektórzy lekarze mają jakieś "zaćmienie" w przepisywaniu Pentasy, bo..sam nie wiem dlaczego. Pewnie to im zostało ze studiów...
Dziwne , bo moja gastro jest uważana za jedną za najlepszych w kraju. Może lekarze biorą pod uwagę samo działanie leku, nie interesując się specjalnie wygodą
A może kierują się dostępnością w aptekach. Takie właśnie są moje doświadczenia. Z zakupem czopków Pentasy nigdy nie miałam problemu, Salofalk jest/był trudno dostępny.

Kierując się względami opisanymi przez obytego.z.cu „poluję” na Salofalk ale nie zawsze mam sukces.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego interpretacja wyników.

Post autor: obyty.z.cu » 17 sty 2019, 21:28

a znasz stronę "KtoMaLek ? " https://ktomalek.pl/
Braki leków to "efekt" nieudolności naszych urzędników i "pseudo zaradności" hurtowni farmaceutycznych, które nielegalnie eksportują ten lek do aptek np. w Niemczech, bo tam sporo na tym zarabiają.
U nas taniej, tam drożej, a urzędnicy i służby od kilku lat opowiadają o tym...i nic.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

omega
Debiutant ✽
Posty: 40
Rejestracja: 15 kwie 2018, 19:44
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Re: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego interpretacja wyników.

Post autor: omega » 17 sty 2019, 21:53

obyty.z.cu pisze:
17 sty 2019, 21:28
a znasz stronę "KtoMaLek ? " https://ktomalek.pl/
Nie znam tej strony, dziękuję za link.

Awatar użytkownika
Darkness
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2018, 13:38
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego interpretacja wyników.

Post autor: Darkness » 18 sty 2019, 00:54

18-latek pisze:
17 sty 2019, 11:54
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Hydrocortisnum otrzymywałem tylko w szpitalu przez 10 dni. Teraz tylko Encorton. Wypytuje tak o wszystko ponieważ mam wrażenie że w szpitalu pozbyli się kolejnego problemu... o wszystkie badania o których przeczytałam na forum musiałem prosić lekarza... wydaje mi się że przy antybiotyku lekarze przepisują jakieś probiotyki i witaminy a ja przy sterydzie nic nie dostałem... stąd moje pytania...
W jakim szpitalu leżaleś? Niestety chyba na podkarpaciu nie ma dobrych lekarzy(gastro). Byłem już u kilku i za każdym razem miałem wrażenie, że wiem więcej od nich o leczeniu NZJ.

18-latek
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 14 sty 2019, 20:58
Choroba: niesklasyfikowane NZJ w rodzinie
województwo: podkarpackie

Re: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego interpretacja wyników.

Post autor: 18-latek » 29 sty 2019, 15:06

Witam,

Piszę w imieniu brata który założył sobie tutaj konto aby uzyskać więcej informacji od Państwa na temat choroby. Niestety brat od czwartku przebywa w szpitalu z ciężkim rzutem. Na leki które otrzymywał niestety nie poszedł.... Ma teraz terapie ratunkową- cyklosporynę podawaną dożylnie. 4 dni czekania na reakcje organizmu...

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego interpretacja wyników.

Post autor: Noelia » 29 sty 2019, 15:13

Bardzo mi przykro, trzymam mocno kciuki za jak najszybszą poprawę!

Cytat ze strony J-elity dot. cyklosporyny:
Leki działające na układ immunologiczny
Badania kliniczne pokazują, że cyklosporyna działa korzystnie nawet w ciężkich zaostrzeniach wzjg. Dożylne podanie cyklosporyny pozwala u ok. 70% pacjentów uniknąć kolektomii. Działanie to jest jednak krótkoterminowe i po odstawieniu leku objawy choroby nawracają w krótkim czasie.
A było rozważane leczenie biologiczne, np. infliksimab :?:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

18-latek
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 14 sty 2019, 20:58
Choroba: niesklasyfikowane NZJ w rodzinie
województwo: podkarpackie

Re: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego interpretacja wyników.

Post autor: 18-latek » 29 sty 2019, 15:55

Uzyskaliśmy informację, że na leczenie biologiczne już nie ma czasu (o ile dobrze zrozumiałam)... za dużo badań do zrobienia... Nie wiemy co mamy o tym myśleć... Lekarz powiedział że trzeba się liczyć z interwencją chirurga... :(

Awatar użytkownika
Darkness
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2018, 13:38
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego interpretacja wyników.

Post autor: Darkness » 29 sty 2019, 16:56

18-latek pisze:
29 sty 2019, 15:06
Witam,

Piszę w imieniu brata który założył sobie tutaj konto aby uzyskać więcej informacji od Państwa na temat choroby. Niestety brat od czwartku przebywa w szpitalu z ciężkim rzutem. Na leki które otrzymywał niestety nie poszedł.... Ma teraz terapie ratunkową- cyklosporynę podawaną dożylnie. 4 dni czekania na reakcje organizmu...
Pisałem w tamtym tyg z bratem na priv i już w miarę dobrze się czuł, dlatego zaskoczony jestem że mu się pogorszyło. W jakim szpitalu leży? Może wartowałoby gdzieś jeszcze skonsultować leczenie i tą biologie.

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego interpretacja wyników.

Post autor: izo.sim » 30 sty 2019, 19:06

18-latek pisze:
29 sty 2019, 15:55
Uzyskaliśmy informację, że na leczenie biologiczne już nie ma czasu (o ile dobrze zrozumiałam)... za dużo badań do zrobienia... Nie wiemy co mamy o tym myśleć... Lekarz powiedział że trzeba się liczyć z interwencją chirurga... :(
Być może źle to zabrzmi, ale czasem interwencja chirurgiczna okazuje się błogosławieństwem. Może warto ją rozważyć? Pytanie - co się tak strasznego dzieje, że lekarze myślą o resekcji?
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego interpretacja wyników.

Post autor: Orzelek » 31 sty 2019, 00:07

18-latek pisze:
29 sty 2019, 15:55
Uzyskaliśmy informację, że na leczenie biologiczne już nie ma czasu (o ile dobrze zrozumiałam)... za dużo badań do zrobienia... Nie wiemy co mamy o tym myśleć... Lekarz powiedział że trzeba się liczyć z interwencją chirurga... :(
:(

Przesyłam dobre fluidy :przytul:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Aga123xxx
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
miasto: Katowice

Re: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego interpretacja wyników.

Post autor: Aga123xxx » 16 gru 2022, 02:17

I jak brat się czuje?



uote=18-latek post_id=443455 time=1548770776 user_id=13542]
Witam,

Piszę w imieniu brata który założył sobie tutaj konto aby uzyskać więcej informacji od Państwa na temat choroby. Niestety brat od czwartku przebywa w szpitalu z ciężkim rzutem. Na leki które otrzymywał niestety nie poszedł.... Ma teraz terapie ratunkową- cyklosporynę podawaną dożylnie. 4 dni czekania na reakcje organizmu...
[/quote]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”