Przejdź do treści

Zapraszamy na sympozjum online: „What has heath care learnt from the COVID-19 pandemic?”

W imieniu Stowarzyszenia CEESTAHC serdecznie zapraszamy na XVI Międzynarodowe Sympozjum Evidence -Based Health Care pt. What has heath care learnt from the COVID-19 pandemic?”, które odbędzie się w dniach 4-5 października 2021 roku, jako szesnasta już edycja spotkań EBHC Stowarzyszenia CEESTAHC. Towarzystwo „J-elita” jest partnerem tego wydarzenia.

Sympozjum odbędzie się w sposób hybrydowy: on-line – za pośrednictwem platformy:  https://live.ceestahc.org oraz ewentualnie w formie stacjonarnej, w Krakowie,  w hotelu Park Inn.

Organizowane od 2006 roku Sympozjum EBHC trwale wpisało się w kalendarz konferencji, przyciągając też uczestników z innych krajów. Jest miejscem nieskrępowanych dyskusji nad oceną technologii medycznych i efektywnością rozwiązań systemowych. Siłą rzeczy stało się również forum dyskusji nad kształtem systemu opieki zdrowotnej w Polsce.

Program 16 Sympozjum EBHC zostanie zrealizowany w ciągu dwóch dni w ramach sześciu sesji tematycznych:

1. Od rejestracji do refundacji

2. Jakość = zwiększenie szans na pożądane efekty zdrowotne

3. Ochrona zdrowia jako jeden z determinantów zdrowia

4. Dowody naukowe – RCT,…, RWE

5. Transformacje systemowe – od … do cyfrowego zdrowia

6. Wyzwania czekające samorządy w obszarze polityki zdrowotnej

W 2020 i 2021 roku cały nasz współczesny świat doświadczył zagrożenia, jakie od wielu pokoleń nie wydawało się już realne. Powszechne zagrożenia życia, zamknięcie w domach i niedostępność wielu konsumpcyjnych wygód i zdobyczy cywilizacji pokazały jak krucha może być nasza egzystencja. Fala pandemii zalała świat i zmiotła dotychczasowy zastany obraz naszej cywilizacji. W Polsce, tak jak wszędzie na świecie, najbardziej obciążonym elementem okazała się opieka zdrowotna, która ugięła się pod naporem fali, ale się nie załamała. W naszej ocenie jest to wyłączna zasługa oddanych sprawie pracowników: lekarzy, pielęgniarek, ratowników i personelu pomocniczego, którzy mimo zagrożenia zdrowia, komplikacji technicznych, chaosu decyzyjnego i ataków medialnych nadal robili swoje. Pandemia jak tsunami bezlitośnie obnażyła wszystkie trwające od lat niedociągnięcia w planowaniu, organizacji czy finansowaniu świadczeń przez kolejne rządzące ekipy. Po tym potopie wyłoni się nowy krajobraz, w którym solidne elementy systemu opieki zdrowotnej będą nadal trwały. Pojawi się też miejsce na odbudowę tych, które nie przetrwały próby. I o tym właśnie chcemy dyskutować w czasie 16 edycji naszego Sympozjum. Liczę na Wasz udział i burzliwe dyskusje. Tematów, problemów i wyzwań życie dostarczyło nam ostatnio aż nadto…

Zapraszam serdecznie

Magdalena Władysiuk, Prezes Stowarzyszenia CEESTAHC

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!