Jest nadzieja w sprawie wydłużenia czasu trwania leczenia biologicznego w ramach programu lekowego dla pacjentów z nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit!
Po apelach „J-elity” i innych organizacji pacjentów oraz piśmie Rzecznika Praw Pacjenta (RPP), wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski odpowiada, że eksperci kliniczni złożyli projekt programu lekowego obejmujący wskazane przez nas i RPP zmiany. Projekt zostanie teraz poddany opiniowaniu wewnętrznemu w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji. Po zakończeniu tego etapu nowa treść programu lekowego zostanie przesłana do Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w celu jego dokładnej analizy oraz wydania opinii.
„W tym miejscu pragnę dodać, że Minister Zdrowia dostrzega problem zmiany treści programu lekowego i traktuje sprawę priorytetowo” – kończy minister Miłkowski w piśmie do Rzecznika Praw Pacjenta Bartłomieja Chmielowca.