Przejdź do treści

Światowy Dzień NZJ w Szczecinie

Podświetlenie na fioletowo hotelu Radisson Blu, rodzinny piknik i odwiedziny chorych na oddziałach gastroenterologii dziecięcej w Szczecinie – tak zachodniopomorski oddział „J-elity” świętował Światowy Dzień Nieswoistych Zapaleń Jelita.

Hotel Radisson Blu Szczecin rozbłysnął fioletowym blaskiem – międzynarodową barwą chorób zapalnych jelit – wieczorem 19 maja. Tego dnia przypada IBD Day. 

Dzień później, w sobotę 20 maja Oddział Zachodniopomorski „J-elity” już po raz trzeci zorganizował dla chorych dzieci i ich rodzin oraz dorosłych Piknik Rodzinny w szczecińskim ośrodku Camping Marina. Pogoda dopisała, a dzięki życzliwości sponsorów mogliśmy zapewnić milusińskim wiele atrakcji. Były kolorowe dmuchane zamki, zjeżdżalnie, wata cukrowa, dzieci zabawiali animatorzy z fundacji Dr. Clown, było malowanie buziek, puszczanie baniek mydlanych i robienie zwierzaków z baloników. Wielkim zainteresowaniem małych uczestników zabawy cieszyły się wóz straży pożarnej i policyjny radiowóz. Prawdziwy podziw dzieci i dorosłych wzbudził pokaz sztuki walki wschodu Ju Jutsu i Aikido. Podczas całej imprezy towarzyszyła nam orkiestra Music Flowers grając, śpiewając i bawiąc gości.  

Jednak wszystkie atrakcje przebił występ grającego na gitarze i śpiewającego Damiana Ukeje, gwiazdy pierwszej edycji telewizyjnego show The Voice of Poland. Jak przystało na szalony koncert, były ogromne brawa, bisy, autografy dla fanów oraz zdjęcia z muzykiem. Damian Ukeje wystąpił dla nas charytatywnie, ponieważ jest związany z „J-elitą” – jego mama działa w Oddziale Zachodniopomorskim, a brat cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Sympatyczny artysta zapewnił nas, że jeśli tylko będzie miał czas, zawsze chętnie do nas przyjedzie. Uczestnicy pikniku cieszyli się, że mogli  zobaczyć na żywo występ telewizyjnej gwiazdy, a my jako organizatorzy byliśmy dumni że mogłyśmy go gościć. Korzystając z okazji zrobiliśmy sobie z nim zdjęcie i zdobyliśmy pamiątkowy autograf na plakacie.

Zabawa była naprawdę wspaniała. Wszyscy świetnie się bawili, a finałowy konkurs na strój z papieru toaletowego i wielka bitwa na papier toaletowy przyniosły wszystkim mnóstwo radości. Dzięki sponsorom: zakładom mięsnym „Zyguła” i Hotelowi Radisson Blu Szczecin mieliśmy smaczny poczęstunek. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim sponsorom – bez ich życzliwości i pomocy nie bylibyśmy w stanie zorganizować takiej imprezy.

Irena Gorczyca

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!