Przejdź do treści

Dzień Edukacji o NZJ we Wrocławiu

Liczne grono pacjentów z Dolnego Śląska wzięło udział w Dniu Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelit we Wrocławiu. Spotkanie odbyło się w sobotę 17 września 2022 r.

Spotkanie zorganizowane przez Dolnośląski Oddział Towarzystwa „J-elita” cieszyło się wysoką frekwencją uczestników. Pacjenci chorujący na wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz chorobę Leśniowskiego-Crohna dotarli do Hotelu Radisson Blue we Wrocławiu nie tylko z Dolnego Śląska lecz również z sąsiednich województw m.in. wielkopolskiego i łódzkiego. Było to pierwsze spotkanie stacjonarne od czasu pandemii Covid-19. Zaplanowane na 7 marca 2020 r. Dni Edukacji ze względu na panującą wówczas sytuację nie odbyły się.

Gościem honorowy, który zawitał z Warszawy była prezes „J-elity” Agnieszka Gołębiewska, która wspólnie z prezesem Dolnośląskiego Oddziału, doktorem Robertem Dudkowiakiem przywitała słuchaczy i prelegentów.

Tematyka spotkania została uaktualniona o zagadnienia będące obecnie w kręgu zainteresowania pacjentów z NZJ.

Poza wykładowcami z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu m.in. z Katedry i Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia oraz Katedry i Klinki Gastroenterologii i Hepatologii w tym Zakładu Dietetyki, gościem spotkania był również Pan Prorektor ds. Organizacyjnych i Współpracy z Otoczeniem, Kierownik Zakładu Zespołowych Gier Sportowych na AWF we Wrocławiu dr Ireneusz Cichy. Jego wykład poświęcony roli aktywności fizycznej w NZJ cieszył się dużym zainteresowaniem. Pacjenci mieli możliwość dyskusji z prelegentami, zarówno w części oficjalnej, jak również w trakcie przerwy kawowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Wykładowcom  za zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowanie prezentacji oraz udział w sobotnim  spotkaniu.

Oddział Dolnośląski Towarzystwa „J-elita”

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!