Przejdź do treści

Dzień Edukacji o NZJ w Szczecinie 2022 r.

Kilkadziesiąt osób ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego ściągnęło 29 października 2022 r. do Hotelu Radisson Blu by wziąć udział w Dniu Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita.

Pacjentów z NZJ i ich najbliższych przyciągnęły wykłady, które wygłosili eksperci zaprzyjaźnieni z zachodniopomorskim oddziałem „J-elity”. Spotkanie rozpoczęło się dwiema prelekcjami o tym jak wiele się zmieniło w leczeniu chorób zapalnych dzieci i dorosłych przez trzy lata pandemii. Pierwszy wykład, poświęcony dzieciom wygłosiła dr n. med. Aneta Gębala, zaś o leczeniu dorosłych opowiedziała lek. Romana Kosik-Warzyńska. Pacjenci gastrologiczni zmagają się często również z innymi chorobami, towarzyszącymi NZJ. O problemach reumatologicznych mówiła dr n. med. Małgorzata Łukjanowicz.

Zalety probiotyków Vivomixx przedstawiła przedstawicielka firmy Pharmabest Alicja Ratkowska. Psycholożka Aneta Trych omówiła korzyści, jakie możemy odnieść dzięki pomocy psychologiczno-terapeutycznej. Dietetyk Aleksandra Majsnerowska zaprezentowała dietę HIT stosowaną w nieswoistych chorobach zapalnych jelit, zaś Ida Hoffmann mówiła o roli wsparcia żywieniowego i doborze preparatów w chorobie.

Tradycyjnie już słuchacze mogli zadawać pytania ekspertom, zabrać do domów bezpłatne poradniki „J-elity” i zjeść smaczny posiłek dzieląc się wrażeniami po zakończeniu wykładów.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!