Dramat cierpiących na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Nie wszyscy skorzystają z refundacji
Dramat dzieci cierpiących na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Od 1 stycznia lek ratujący życie w tej niezwykle wyniszczającej organizm dzieci przypadłości miał być refundowany. I rzeczywiście jest – ale tylko dla wybranych.
Nie wszystkie dzieci z chorobę Leśniowskiego-Crohna dostaną leki
Od 1 stycznia lek ratujący życie małych pacjentów cierpiących na chorobę Leśniowskiego-Crohna, będzie refundowany tylko pacjentom, którzy byli leczeni nim krócej niż rok.
Łukasz Berezak to najbardziej znany wolontariusz WOŚP
Orkiestra zrobiła dla mnie dwa wyjątki. Przyjęli mnie, mimo że spóźniłem się na nabór wolontariuszy. A potem Jurek wymyślił, że WOŚP zagra jeden dzień dłużej. Tylko dla mnie. I tylko pod moim blokiem.
J-elita piszą do Piotra Gryzy, wiceministra zdrowia w sprawie sieci szpitali
Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita „J-elita” w liście do resortu zdrowia wyraża zaniepokojenie proponowaną ustawą o sieci szpitali. Z jakiego powodu? W razie wprowadzenia jej w życie grozi pogorszeniem dostępności do leczenia gastroenterologicznego oraz likwidacją oddziałów.
Projekt ustawy niebezpieczny dla chorych z NZJ
Projekt ustawy o sieci szpitali prowadzi do likwidacji większości oddziałów gastroenterologicznych w Polsce, a tym samym do ograniczenia dostępu pacjentów z NZJ do specjalistycznego leczenia – alarmuje Towarzystwo „J-elita”. Organizacja apeluje do resortu o wycofanie się z niebezpiecznych zmian.
Towarzystwo „J-elita” – sieć szpitali zagraża oddziałom gastroenterologii
– W imieniu tysięcy chorych na nieswoiste zapalenia jelita (NZJ): wrzodziejące zapalenie jelita grubego i chorobę Leśniowskiego-Crohna wyrażamy najwyższe zaniepokojenie projektem ustawy i rozporządzenia o sieci szpitali – pisze Towarzystwo „J-elita” do wiceministra zdrowia Piotra Gryzy.
Projekt Ministerstwa Zdrowia niebezpieczny dla chorych z NZJ
Projekt ustawy o sieci szpitali prowadzi do likwidacji większości oddziałów gastroenterologicznych w Polsce, a tym samym do ograniczenia dostępności pacjentów z nieswoistymi zapaleniami jelita NZJ do specjalistycznego leczenia – alarmuje Towarzystwo „J-elita”. Organizacja apeluje do resortu o wycofanie się z niebezpiecznych zmian.
Pielęgniarka z Gliwic napisała poradnik dla rodziców dzieci z NZJ
Autorką poradnika wydanego przez Towarzystwo „J-elita” jest Maria Niemczyk, magister pielęgniarstwa i położnictwa z ponad 20-letnim stażem zawodowym, a prywatnie żona cierpiącego na chorobę Leśniowskiego-Crohna (ch.L-C) Leszka i matka dwóch dotkniętych nią synów: 16-letniego Wojtka i 18-letniego Staszka.
Prof. dr hab. n. med Piotr Radwan o czynnikach genetycznych i środowiskowych w rozwoju NZJ
Rozmowa z prof. dr hab. n. med Piotrem Radwanem przeprowadzona podczas Dni Edukacji w Lublinie, na temat wpływu czynników genetycznych i środowiskowych w rozwoju Nieswoistych Chorób Zapalnych Jelita.
posłuchaj
Choroby jelit tematem konferencji zorganizowanej przez Towarzystwo „J-elita”
Nieswoiste zapalenia jelit będą tematem przewodnim jutrzejszej konferencji w Lublinie. Towarzystwo „J-elita” zajmuje się edukowaniem społeczeństwa o schorzeniach układu trawiennego. Tym razem organizuje spotkanie w Lublinie, na którym poruszy temat nieswoistych zapaleń jelit.