Przejdź do treści

Laureaci IV edycji konkursu im. Prof. Bartnika na najlepszą pracę doktorską, magisterską i licencjacką

Znamy już laureatów IV edycji konkursu Towarzystwa „J-elita” im. prof. Bartnika na najlepszą pracę doktorską, magisterską i licencjacką dotyczącą szeroko rozumianej tematyki nieswoistych chorób zapalnych jelita.

Na konkurs wpłynęła rekordowa liczba 34 prac. Dotyczyły nie tylko gastroenterologii, ale także innych dziedzin, m.in.: genetyki, immunologii, endokrynologii, radiologii, nauk o zdrowiu, pielęgniarstwa, socjologii i farmacji. Prace oceniła kapituła, w składzie: prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska, prof. dr hab. n med. Andrzej Radzikowski i dr hab. Małgorzata Mossakowska.

Praca doktorska

♦ Pierwszą  nagrodę w wysokości 5 tys. zł otrzymał dr Damian Jacenik z Uniwersytetu Łódzkiego, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, za pracę „Sygnalizacja estrogenowa w chorobach zapalnych jelit”

Praca magisterska

♦ Pierwsza nagrodę w wysokości 3 tys. zł otrzymała Agnieszka Krawczyk z Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie, Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa, za pracę „Ilościowa analiza porównawcza wybranych gatunków bakterii i grzybów z rodzaju Candida w grupie dzieci z chorobą Leśniowskiego-Crohna leczonych żywieniowo i terapią biologiczną względem dzieci zdrowych”

Licencjat

Kapituła przyznała dwa wyróżnienia po 1 tys. zł. Otrzymują je:

Joanna Gancarz z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, Zakład Pielęgniarstwa, za pracę „Akceptacja choroby i jakość życia pacjenta z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego (colitis ulcerosa)”;

Katarzyna Ostrowska  z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, Instytut Nauk Medycznych, za pracę „Analiza jakości życia pacjenta Chorującego na wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa – studium przypadku”.

Gratulujemy laureatom i ich promotorom. Dziękujemy członkom Kapituły oraz autorom wszystkich zgłoszonych prac.

Dr hab. Małgorzata Mossakowska,
Sekretarz Kapituły
Prezes Honorowa Towarzystwa „J-elita”

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim!