GASTROLOG W KIELCACH - rekatywacja tematu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ania0704
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2013, 08:19
Choroba: IBS
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: GASTROLOG W KIELCACH - rekatywacja tematu

Post autor: ania0704 » 29 mar 2013, 08:58

Hej!
Ja zaliczyłam i Bartosza i Sołowieja, niestety żaden mi nie pomógł, dr Bartosz miły, konkretny, podobno zrobił się bardzie leniwy (i tak walą do niego drzwiami i oknami), jeśli ktoś ma konkretnie zdiagnozowana chorobę to może się sprawdzi.
U mnie problemy z jelitami zaczęły się po operacji refluksu w 2007 r. i w związku z tym, że wyniki badań są ok (kolono, gastro, tomograf) to wszyscy IBS. Tylko dlaczego żadne leki nie pomagają na ból w okol. pępka z lewej strony...Nie spotkałam nikomu, komu mimo diety się nie poprawia.
Dr Sołowiej specyficzne podejście, bardzie oschły ale można się przyzwyczaić stwierdził przerost flory i kazał co 3 m-ce brać xifaxan, bo i tak się będą namnażać bakterie.Dr Bartossz na pyt. co mnie boli z lewej strony powiedział, że nie wie i kazał zajść w ciąże, która wszystko leczy.

LoneWolf
Początkujący ✽✽
Posty: 201
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:51
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Re: GASTROLOG W KIELCACH - rekatywacja tematu

Post autor: LoneWolf » 29 mar 2013, 13:17

Ból z lewej strony charakterystyczny dla ibs, oznacza to, że jesz coś czego nie powinnaś (możesz o tym nie wiedzieć), np. jakiś produkt który działa wzdymająco, albo za szybko się zabierasz za jakieś aktywności ruchowe po posiłku, albo np. jak ja masz bardzo wąskie zgięcie jelitowe. W krakowie to samo ze strony lekaŻy - ignorancja i lenistwo, aby tylko się pozbyć pacjenta. Na a po tym jakie rady dają w Kielcach to wydaje mi się, że przydało by im się trochę zajęć z pedagogiki...

katt
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2014, 13:36
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

reaktywacja 2014 :-)

Post autor: katt » 29 sty 2014, 22:45

Jestem ciekawa czy ktoś ze świetokrzyskiego leczy się na CU w naszym województwie i jest zadowolony z jakiegoś tutejszego gastroenterologa?

Mnie zdiagnozowano niedawno, na koniec listopada 2013. Kolonoskopię niestety robiono mi w tutejszym MSW i nie wspominam tego dobrze (mówiąc delikatnie).

Gastrologa polecił mi rodzinny w Końskich, ale nie wiem czy to dobry gastrolog, wszystko związane z chorobą jest dla mnie nowe, ale chciałabym od początku leczyć się u kogoś dobrego, sprawdzonego, a nie mam możliwości jeżdzić do Warszawy czy Krakowa - zresztą w czasach zaostrzenia dobrze by chyba było mieć zaufanego lekarza w szpitalu gdzieś w pobliżu?

Polecicie kogoś czy nadal większość leczy się poza świętokrzyskim?

katt
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2014, 13:36
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: GASTROLOG W KIELCACH - rekatywacja tematu

Post autor: katt » 30 sty 2014, 22:59

Dzięki za odpowiedź :-)

Też wolę leczyć się na miejscu - leniwa jestem i szkoda mi czasu na dojazdy ;-)

Ja na razie byłam w Końskich u dr Detki - wydaje się fajna, konkretna i z dobrym podejściem do osób które panikują jak ja ;-)

Ale chętnie poczytam opinii na temat tutejszych lekarzy gastrologów od osób które leczą się już dłużej, bo ja póki co choruję niedługo, od 2 miesięcy biorę Sulfasalazynę i nie jest źle i oby tak zostało :-)

Jednak chciałabym wiedzieć na przyszłość kogo polecacie, zwłaszcza, że mieszkam w świętokrzyskim dopiero półtora roku i nie mam pojęcia kto tu jest dobrym lekarzem.

Tak więc z góry dziękuję za wszelkie rekomendacje!

Awatar użytkownika
izabelka70
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 05 mar 2009, 17:00
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Końskie

Re: GASTROLOG W KIELCACH - rekatywacja tematu

Post autor: izabelka70 » 17 lut 2014, 20:08

Jestem z Końskich, leczyłam się w Kielcach u Bartosza, porażka przy ostrym zaostrzeniu, brak możliwości leczenia szpitalnego. Potem w CO u Wolnego. Oki ale podobny problem. Od 2008r przy bardzo dużym nawrocie trafiłam do doktor Dedki i jestem szczęśliwa. Super kobieta i super lekarka. Polecam z czystym sumieniem
CU remisja hura :). Sulfasalazyna EN 3x2, kwas foliowy 15 1x1

Awatar użytkownika
Mila
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2014, 20:59
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: GASTROLOG W KIELCACH - rekatywacja tematu

Post autor: Mila » 26 lut 2014, 08:26

Pierwszy Lekarz Gastrolog, który się nie poznał to Wrzesińska-Ambrożak nikomu nie polecam a wręcz odradzam, kat nie lekarz. Kolejny który już pomógł to dr. Sołowiej oschły ale konkretny, To on właśnie zdiagnozował u mnie crohna, gdy Sołowiej rozłożył ręce i kierował do chirurgów trafiłam do dr Detki, od razu na oddział i leczenie biologiczne, szczerze polecam dr Detke przyjmuje w Kielcach ale prywatnie :(
To życie to kilka chwil i mija w mgnieniu oka,
jeśli chcesz mi coś powiedzieć najpierw sam na siebie popatrz
i zobacz jak bardzo nie interesuje mnie twoje zdanie,
twój bełkot mnie nie rusza, słyszę wciąż to samo gadanie.

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: GASTROLOG W KIELCACH - rekatywacja tematu

Post autor: topost » 09 cze 2015, 12:25

Witam
Minął ponad rok od ostatniego posta. Może ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami z lekarzami w Kielcach na dziś dzień? Leczycie się w ogóle tutaj czy jeździcie do innych miast?

Ja obecnie leczę sie u dr. Wollnego (prywatnie bo na NFZ pracuje w szpitalu na onkologii). W sumie trudno mi cokolwiek mówić o doświadczeniach gdyż są znikome - leczę się krótko. Jedyne co mi się na ten moment nie podoba to coraz większe problemy z zapisaniem się na wizytę. Już powoli zaczynają się cuda wianki jak do dr. Bartosza przez co spada komfort szybkiej wizyty w razie potrzeby.

U dr. Bartosza leczyłem sie w 2001 roku, miły człowiek, zbiera bardzo dużo pozytywnych opinii ale dostać się do niego teraz to jakiś dramat, więc odpuściłem. Myślę też że trochę zbagatelizował mój problem z tamtego okresu, twierdząc że nie mam żadnego stanu zapalnego tylko IBS i tak przez te lata doczekałem się zaostrzenia CU z którym nie bardzo mogę sobie poradzić.

Tyle moich skromnych doświadczeń. Co z ta panią Igą Detka-Kowalską? Leczy sie ktoś u niej prywatnie w Kielcach? Są problemy z terminami wizyt?
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: GASTROLOG W KIELCACH - rekatywacja tematu

Post autor: alate » 10 cze 2015, 09:38

Doktor Detkę polecam obiema rękami i nogami !!!Cudowna, empatyczna, troskliwa, pokieruje, poleci, poradzi... Lekarz jakich ze świecą szukać. Termin w Kielcach to jakieś 2 tygodnie przy pierwszej wizycie na Górnej, przyjmuje raz w tygodniu w czwartki,w Końskich czeka się krócej, bo tydzień(tam we wtorki).Wiem od znajomych, bo ja głownie do Niej na oddział jeżdżę, do Końskich, gdzie ordynatorem na gastrologii jest.Tam też jest poradnia gastro, gdzie przyjmuje Pani Iga, i inni lekarze z oddziału, ale słyszałam, ze kolejka długaśna, ponad rok ! Polskie realia... Ale wiele razy miałam tak, że Pani Doktor do swojego gabinetu gdzieś wciśnie, jeśli coś pilnego jest. I zawsze "proszę dzwonić, jak coś się dzieje", albo sama zadzwoni, jak do mnie po pierwszej biologii, bo się martwiła czy zadziała...Ogromne serce w małej, ale szalenie energicznej kobietce :))
Crohn ? Z tym da się żyć !

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: GASTROLOG W KIELCACH - rekatywacja tematu

Post autor: topost » 10 cze 2015, 12:34

Dziękuję alate za informację. W takim razie mam już przynajmniej jakąś alternatywę gdyby z moim lekarzem było coś nie tak.

Zastanawiam się też czy dr. Wollny jest najlepszym wyborem w leczeniu CU w przypadku gdy jest to lekarz który pracuje na onkologii i na co dzień ma do czynienia (i doświadczenie) z przypadkami onkologicznymi. Pani Detka-Kowalska pracując na oddziale ogólnym gastrologicznym być może ma więcej na co dzień przypadków stricte NZJ.
No nie wiem, przemyślę to jeszcze sobie.

Alate leczyłaś się kiedyś u dr.Wollnego albo Bartosza?

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: GASTROLOG W KIELCACH - rekatywacja tematu

Post autor: alate » 10 cze 2015, 12:48

nie, nie znam nawet ze słyszenia tych lekarzy.
Leczyłam się kiedyś u Dr Katarzyny Bujak u mnie w Starachowicach, świetny specjalista, a prywatnie przekochana kobieta, jest ordynatorem w Starachowicach na gastrologii. Niestety musiałam przejść do ośrodka o wyższej referencyjności, oferującego leczenie biologiczne, bo tylko takie u mnie wchodzi w rachubę. I tak, dzięki dr Bujak zresztą, trafiłam do Dr Detki. Dr Detka ma wiedzę i doświadczenie, Końskie to jedyny ośrodek w świętokrzyskim mający leczenie biologiczne, więc pacjentów mai miała pod dostatkiem,a przy tym jest otwarta na sugestie pacjenta, czy innych lekarzy, bez żadnej arogancji, jak się dzieje czasem w przypadku dobrych lekarzy. Zawsze doradzi, odnośnie diety, leków , suplementów, doradzi lekarza innej specjalności, jeśli jest taka potrzeba, a na oddziale daje pacjentowi maksimum zainteresowania, opieki i wparcia. Jak u mamy :)))
a moje prywatne zdanie jest takie, że jeśli lekarz, ty tylko szpitalnik, inny się może książek naczytał, ale to ten ze szpitala ma wiedzę praktyczną zdobytą w kontaktach z pacjentami, o jakich tamten nigdy nawet nie słyszał
Crohn ? Z tym da się żyć !

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: GASTROLOG W KIELCACH - rekatywacja tematu

Post autor: topost » 10 cze 2015, 20:55

Kurcze dajesz mi do myślenia. Tak piszesz o tej lekarce że lepszej reklamy chyba nie mogłaby sobie wymarzyć :)
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

teresa256
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 03 cze 2014, 23:01
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: kielce

Re: GASTROLOG W KIELCACH - rekatywacja tematu

Post autor: teresa256 » 10 cze 2015, 22:21

topost, Leczyłam się kilka lat temu u Wollnego ,przez przypadek trafiłam do dr Widachy i okazał się o wiele lepszym specjalistą od Bartosza i Wollnego ma całkiem inne podejście i większą wiedze .
Jest bardziej kompetentny i dokładny.

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: GASTROLOG W KIELCACH - rekatywacja tematu

Post autor: alate » 11 cze 2015, 09:40

topost,
ja mam chyba naprawdę szczęście do tych lekarzy :roll: W szpitalu Dr Detka tez jest bardzo lubiana, mówią o Niej , że to lekarz "z ideałami". A humoru i erergi ma tyle, że zaraża po prostu :)))Dzisiaj właśnie do Pani Doktor jadę, papiery do ZUS miała mi wypełnić
Crohn ? Z tym da się żyć !

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: GASTROLOG W KIELCACH - rekatywacja tematu

Post autor: topost » 31 lip 2015, 08:16

teresa256 pisze:topost, Leczyłam się kilka lat temu u Wollnego ,przez przypadek trafiłam do dr Widachy i okazał się o wiele lepszym specjalistą od Bartosza i Wollnego ma całkiem inne podejście i większą wiedze .
Jest bardziej kompetentny i dokładny.
Jak rozumiem nadal się u niego leczysz? Nie wiesz może czy on pracuje w jakimś szpitalu?
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

kamila12345
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2015, 14:15
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: GASTROLOG W KIELCACH - rekatywacja tematu

Post autor: kamila12345 » 31 lip 2015, 11:49

Przyjmuje ten lekarz tez prywatnie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „świętokrzyskie”