CSK Katowice - jak przyspieszyć wizytę?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Natko_
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 19 mar 2009, 20:31
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław

CSK Katowice - jak przyspieszyć wizytę?

Post autor: Natko_ » 20 mar 2009, 19:29

Witam.

Może naiwne pytanie, ale spróbować nie zaszkodzi ;)

Mam termin w CSK do dra Kohuta na 10 sierpnia :(

Pani w rejestracji zaproponowała, żebym dzwoniła co jakiś czas i pytała, czy przypadkiem się jakies miejsce nie zwolniło.

No ale do sierpnia to dla mnie jakas kosmiczna data :neutral:

Czy są jakieś "sposoby" na przyspieszenie pierwszej wizyty?
Warto iść wcześniej do któregoś lekarza prywatnie? "Zdradzić" wtedy, że chodzi o przyspieszenie terminu w poradni?
A może dzwonić faktycznie do rejestracji do znudzenia? Co ile? Raz w tygodniu?

Wiem, że tym samym być może "zabiorę" miejsce komuś bardziej potrzebującemu niż ja, ale nie jest mi łatwo, z celiakią pod pachą, witać sie z :wc: jakieś 10-15 razy na dobę, również w nocy...

Za podpowiedzi dziękuję z góry :)
celiakia (2007) + "?" (2009)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: CSK Katowice - jak przyspieszyć wizytę?

Post autor: obyty.z.cu » 20 mar 2009, 19:38

Natko_ pisze:Wiem, że tym samym być może "zabiorę" miejsce komuś bardziej potrzebującemu niż ja, ale nie jest mi łatwo, z celiakią pod pachą, witać sie z jakieś 10-15 razy na dobę, również w nocy...
Przy takich "przypadlosciach i nasileniu, doradzalbym jednak jak najwczesniejsza wizyte u lekarza.
Jednak , wiem o Tobie tylko tyle, ze to Twoj pierwszy post i masz zaostrzenie, to troche malo.
10 sierpien to za pol roku, do tego czasu to mozesz sobie narobic niezlego klopotu.
Musisz byc pod opieka lekarza.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
artur
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 06 paź 2006, 20:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: CSK Katowice - jak przyspieszyć wizytę?

Post autor: artur » 20 mar 2009, 20:02

ja mam "chyba" kontakt do niego, ale prywatnie
dr n. med. Maciej Kohut
Katowice ul.Barbary 21
tel 032/359-93-64
tylko do końca nie jestem pewny,ale możesz zadzwonic i sie dowiedziec

a jak chcesz dostac sie do lekarza z ligoty to kilku przyjmuje w
Wojewódzkiej Przychodni Specjalistycznej w Katowicach
Wojewódzka Poradnia Gastrologiczna
ul, Powstańców 31
tel. 032/255-29-82
ale musisz zapytac o lekarzy z ligoty bo tam sa lekarze z całego woj.
ale terminy nie są bardzo odległe
Ostatnio zmieniony 20 mar 2009, 20:15 przez artur, łącznie zmieniany 2 razy.

Natko_
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 19 mar 2009, 20:31
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław

Re: CSK Katowice - jak przyspieszyć wizytę?

Post autor: Natko_ » 20 mar 2009, 20:04

No właśnie - pierwszy post ;)

Nie mam konkretnej diagnozy - to może być wszystko i nic.
Na dzień dzisiejszy wiem tylko, że mam celiakię wykrytą w 2007 roku, czyli już u dorosłej osoby.

Mam za sobą świeżą gastroskopię, która nie wykazała zaniku kosmków (błona śluzowa z początku dwunastnicy bez zmian). Jestem na ścisłej diecie bezglutenowej. Wyeliminowałam mleko słodkie, ograniczyłam resztę nabiału. Ze względu na dietę bg żywię się głównie ryżem, teraz na zalecenie lekarza nie smażę, nie piekę, nie jem ostrego, staram sie jeść zapierająco.
Mój obecny problem to uciążliwe przewlekłe biegunki (obecny rzut - zaostrzenie? - trwa już ponad miesiąc, poprzedni był jesienią). Śluzowe również, bez widocznej krwi. Nie tracę na wadze, nie czuję się "chora" poza tym, że zmęczona jestem już nocnym wstawaniem i ogólnie całą upierdliwością sytuacji.
W badaniu przez powłoki brzuszne lekarz zaryzykował stwierdzenie, że jakiś stan zapalny w jelicie grubym jest, bo mam jego lewą stronę bardzo tkliwą na ból. Lekarz rodzinny to stwierdził, bo tutejszy gastroenterolog zawiesił się na celiakii i nawet nie szukał czegoś innego.
To tak w "dłuższym skrócie" na początek :)

Obyty z cu - wiem, że porządny lekarz by się przydał jak najprędzej, tylko JAK się do takiego dostać?
Mój rodzinny bardzo naciska na CSK, bo niby z tak zwichrowanym układem trawiennym to tylko tam coś konkretnego wymyslą ;)

A - z celiakią jestem pod opieką prof. Karczewskiej z Zabrza, ale to jest poradnia dla dzieci i oddział też tylko dla dzieci, więc mimo całego szacunku dla wiedzy i dobroci Pani profesor, w celu dalszej diagnostyki muszę szukać dla siebie miejsca gdzieś indziej :cry:
celiakia (2007) + "?" (2009)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: CSK Katowice - jak przyspieszyć wizytę?

Post autor: obyty.z.cu » 20 mar 2009, 20:16

wiec witaj na forum !
o celiaki to ja malo wiem, wiec moze poszukasz tu :
viewtopic.php?t=5386&postdays=0&postord ... a&start=15

zycze milego czytania...
i zawsze pozostaje opcja "szukaj" na gorze strony !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
barney
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 16 lut 2009, 14:29
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: ****
Kontakt:

Re: CSK Katowice - jak przyspieszyć wizytę?

Post autor: barney » 20 mar 2009, 20:23

Do Dr.Kochuta ja czekam do poradni ok.3 miesięcy,myślę że teraz,czeka się dłużej dlatego,ponieważ w grudniu zeszłego roku były zapisy na rok obecny.Związane to jest zapewne z limitami NFZ.Jeżeli masz sprawę pilną powinnaś,skorzystać z prywatnej wizyty.Dr.Kochut przyjmuje we wtorki w Katowicach,mam również adres i numer telefonu,ale nie wiem czy mogę to publicznie podać. :?:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: CSK Katowice - jak przyspieszyć wizytę?

Post autor: obyty.z.cu » 20 mar 2009, 20:29

barney pisze:mam również adres i numer telefonu,ale nie wiem czy mogę to publicznie podać.
:wink: zawsze masz opcje PW, na forum to pewnie nie...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CSK Katowice - jak przyspieszyć wizytę?

Post autor: Mamcia » 20 mar 2009, 20:55

Możesz poprosić prof. Karczewską o przyspieszeniu konsultacji w CSK. To działa.
To co możesz zrobić sama to wziąć od rodzinnego skierowania na krew utajoną w kale (około 7zł) oraz morfologię z rozmazem i CRP. Czy oznaczano ci poziom przeciwciał endomyzjalnych??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Natko_
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 19 mar 2009, 20:31
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław

Re: CSK Katowice - jak przyspieszyć wizytę?

Post autor: Natko_ » 20 mar 2009, 22:14

Mamcia - mam od rodzinnego plik skierowań: OB, CRP, morfo z rozmazem, kał, przeciwciała przeciw transglutaminazie tkankowej (w związku z kontrolą celiakii) - w poniedziałek dam im w przychodni troche siebie ;)

Prof. Karczewska oznaczała p.ciała endomysialne - mam celiakię potwierdzoną w 300% - transglutaminaza, zanik kosmków IIIa/IIIb (obecnie dzięki diecie zregenerowane :) ) i endomysialne. Celiakia to chyba teraz "mniejszy problem" - ze zdobywaniem produktów bezglutenowych i unikaniem glutenowych nieźle sobie radzę (dzięki polecanemu tu już forum celiakia :D ).
Te zaostrzenia nie są z nią po prostu związane... Że przestrzegam diety, która jest lekarstwem jedynym na celiakię, świadczy odrost kosmków jelitowych.

Dobra, bo się OT robi ;)

Dzięki za wypowiedzi :)

Bardzo proszę o namiary - pewne - na dra Kohuta na PW. Poproszę prof. Karczewską o pomoc w przyspieszeniu wizyty, a jak się nie da, to pójdę prywatnie i cześć. Taki kraj, taka polityka i taka służba zdrowia potem - trzeba się chyba przyzwyczaić, jak się nie ma samemu pomysłu jak to rozwiązać ;)
celiakia (2007) + "?" (2009)

Natko_
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 19 mar 2009, 20:31
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław

Re: CSK Katowice - jak przyspieszyć wizytę?

Post autor: Natko_ » 23 mar 2009, 20:23

Żabusia - czy dr Śliwiński przyjmuje też w CSK? Bo w grafiku dyżurów go nie ma i mamie w rejestracji pani powiedziała, że już u nich nie pracuje...
Zapisałam się do niego na Powstańców na 16 kwietnia, ale jakoś nie jestem przekonana - naprawdę kilku gastro(entero)logów już odwiedziłam i mam zamiar teraz trafić na placówkę z prawdziwego zdarzenia, a nie następną spychalnię :(
celiakia (2007) + "?" (2009)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: CSK Katowice - jak przyspieszyć wizytę?

Post autor: -Ania- » 24 mar 2009, 08:30

mozesz poprosic lekarza rodzinnego o skierowanie do szpitala
i jechac na izbe przyjec

mnie sie raz udało tak zrobic

osobiscie - bardzo szczerze i zyczliwie - odradzam ten szpital i omijam go barrdzzzoo szerokim lukiem.

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Natko_
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 19 mar 2009, 20:31
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław

Re: CSK Katowice - jak przyspieszyć wizytę?

Post autor: Natko_ » 24 mar 2009, 18:28

Hmmmm, no to sama juz zgłupiałam ;)

Barney dzięki za PW.

Aniu - nie strasz mnie, że odradzasz ten szpital - mnie tu na miejscu wszyscy mówią, że lepszego nie ma....
celiakia (2007) + "?" (2009)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: CSK Katowice - jak przyspieszyć wizytę?

Post autor: -Ania- » 25 mar 2009, 08:15

bo tam lepszego nie ma
a ja nie strasze, ja ostrzegam

zastanów sie, czy nie lepiej leczyc sie w renomowanym, uznanym osrodku w calej Polsce, gdzie sa nowoczesne metody i prawdziwe leczenie dietetyczne...
to sie laczy z wyjazdami poza miejsce zamieszkania
np. do krakowa, do poznania czy do warszawa

nikt nie kaze nam leczyc sie u siebie
crohn to nie goraczka czy przeziebienie ze mozna isc do pierwszego lepszego lekarza

ja podjelam decyzje - ratuje crohna za wszelka cene, nawet dojazdów do wawy
i dzieki temu jestem bez stomii
dzieki temu gdy trzeba bylo otrzymalam zywienie pozajelitowe
i nikt nie wmawial mi ze galaretki i kisiele to dieta na crohna
dzieki temu mialam lecenie i Remicade i Humirą
nikt nie zmuszal mnie do podpisania zgody na operacje

zaznaczam ze to tylko moje zdanie

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Natko_
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 19 mar 2009, 20:31
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław

Re: CSK Katowice - jak przyspieszyć wizytę?

Post autor: Natko_ » 30 mar 2009, 20:24

Mam skierowanie na oddział wewnętrzny naszego szpitala - diagnostyka w kierunku colitis ulcerosa.

Objawy nie są od celiakii - kosmki odrosły, przeciwciał brak.

Jedyne pocieszające - CRP i OB w normie, więc nie jest jeszcze tak źle ;) . Reszta wyników z krwi w środę.

Zależnie od wyniku kolonoskopii albo będziemy przyspieszać wizytę w CSK, albo mając czas szukać czegoś u nas/prywatnie/gdzieś indziej.

Aniu - masz rację - jak "coś" znajdą, to się nie dam leczyć "rzeźnikom" ;) Ale póki to tak trochę w ciemno, póki nie mam diagnozy ani nic konkretnego za czymś przemawiającego, to nie będę mierzyć za daleko.
celiakia (2007) + "?" (2009)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: CSK Katowice - jak przyspieszyć wizytę?

Post autor: -Ania- » 31 mar 2009, 08:29

ja nie straszę, napisalam tylko jak to bylo jeszcze w 2006 roku
jesli jest coraz lepiej - to szczerze gratuluje i sie z tego ciesze
o prof. Nowaku sie nie wypowiem, bo mialam z nim niemiłe przejscia

Natko_ zycze Ci owocnego poszukiwania i dobrej diagnozy :)

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „śląskie”