Ciaza i wsparcie...

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
SoCal
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 02 sty 2013, 19:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: slask

Ciaza i wsparcie...

Post autor: SoCal » 05 sty 2013, 02:01

Drogie forumowiczki.
Poszukuje dobrego/sprawdzonego gastrologa. Moze polecilybyscie kogos, kto wspieral Was w czasie ciazy i bylyscie naprawde zadowolone. Jeszcze nie jestem w stanie blogoslawionym, ale myslimy o tym, wiec przed zajsciem w ciaze wolalabym byc pod opieka lekarza, ktory mial do czynienia z kobietami z CU. 3 miesiace temu mialam robiona kolonoskopie w Zabrzu...mial ja wykonac znany i ceniony gastrolog (wszystko prywatnie)....jednak na samo badanie sie nie zjawil i podeslal kolezanke...tak wiec, zawiodl mnie i nie mam zamaru tam wracac. Prosze o Wasze wskazowki.

Rowniez jesli macie namiar na dobrego ginekologa z okolic Gliwic/Zabrza, to prosze o informacje.
CU - od 16 roku zycia, a wiosen licze juz 33
od wielu wielu lat - sulfosalazyna EN - w stanie remisji zachowawczo 2x2. W przeciagu kilkunastu lat kilka dosc powaznych zaostrzen. W tej chwili cisza i chcialabym znalezc dobrego gastrologa, ktoremu mozna zauwac i czuc sie pewnie, ze jesli dojdzie do stanu zaostrzenia to pomoze a nie odesle do kogos innego.

Pozdrawiam

[ Dodano: 05-01-2013 ]
Hallo...jest tam ktos?! :roll:

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 739
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:01
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciaza i wsparcie...

Post autor: Truskawka » 05 sty 2013, 21:05

Witaj nie jestem ze śląska ale mogę napisac cos o lekarzach z polecenia:) jednym pasują innym nie:)
Tyle opinii ile ludzi. Tobie musi pasować:) !
Pozdarawiam:) :wink:
Truskawka:)

Obrazek

SoCal
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 02 sty 2013, 19:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: slask

Re: Ciaza i wsparcie...

Post autor: SoCal » 05 sty 2013, 23:25

Truskawka...dziekuje za odpowiedz. Zgadzam sie z Toba...choc moje pytanie dotyczy bardziej lekarza gastrologa ktory leczyl/wspieral kobiete w ciazy. Na slasku jestem od niedawna, wybralam sie do jednego polecanego i niestety to nie byl strzal w dziesiatke. Jak go zapytalam czy jego pacjentaki sa/byly w ciazy to po chwili zastanowienia powiedzial: "ze jak dojdzie do zaostrzenia w pierwszych tygodniach ciazy to wiadomo co robic....a jak juz 4-5 miesiace to - i w tym momencie rozlozyl rece i nie dokonczyl.
Dlatego zadalam pytanie tutaj...na forum, bo mam nadzieje ze znajdzie sie jakas dziewczyna, ktora z czystym sumieniem kogos poleci, kto "czuwal" nad przebiegiem jej ciazy.
:wink:

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 739
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:01
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciaza i wsparcie...

Post autor: Truskawka » 06 sty 2013, 14:22

To życzę Ci żebys znalazła ale widze,że długo czekasz...nie wiem czy czytaląs wątki innych dziewczyn,które mają zaostrzenie z mojego podpatrywania wiem,że kobiete w ciaży traktuje się jak zgnieł jajo...mój gastrolog powiedział,ze nie ma przeciwskazań do ciązy bedąc chorym...leki na CU i CD i IBS są w wiekszosci nieszkodliwe. A czytałąs może poradnik J-elity na temat ciąży?
Ja mimo ,że mam zdiagnozowane IBS (choc nie do końca w to wierzę) zdecydowałam się na ciąże..jestem w 18 tygodniu:) bedzie co ma być.. a zegar bilogiczny tykał wiec nie chcialam czekać...dla dziecka wytrzymasz wszystko:)
Pozdrawia i życzę byś znalazła to czego szukasz:)
Truskawka:)

Obrazek

SoCal
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 02 sty 2013, 19:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: slask

Re: Ciaza i wsparcie...

Post autor: SoCal » 06 sty 2013, 16:27

Truskawka...gratulacje !

Tak, czytalam forum i poradnik J-elity.
Czasami, tez tak mysle jak Ty...bedzie co ma byc...choc w tej kwesti latwiej mi bedzie jesli bede miala lekarza gastrologa ktory mial do czynienia z ciezarna kobieta.

Dolaczylam tutaj kilka dni temu, dostalam 2 odpowiedzi od dziewczyn z moich okolic. Jestem cierpliwa i troche jeszcze poczekam, moze inne osoby sie wypowiedza.

A Tobie Truskawko zycze duzo zdrowia i aby nic sie nie dzialo w Twoim blogoslawionym stanie. Trzymam kciuki :)

Pozdrawiam
SoCal

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 739
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:01
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciaza i wsparcie...

Post autor: Truskawka » 06 sty 2013, 16:56

Dziękuję i również trzymam kciuki :-)
Pozdrawiam :wink:
Truskawka:)

Obrazek

SoCal
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 02 sty 2013, 19:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: slask

Re: Ciaza i wsparcie...

Post autor: SoCal » 29 sty 2013, 16:59

Nie sadzilam, ze terminy prywatnych konsultacji moga byc odlegle o kilka miesiecy. Mam nadzieje, ze to oznacza ze to prawdziwy specjalista w swoim fachu :wink:

SoCal
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 02 sty 2013, 19:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: slask

Re: Ciaza i wsparcie...

Post autor: SoCal » 29 sty 2013, 17:56

Pan Dr Romanczyk, z HT w Tychach :roll:
Mam nadzieje, ze w miedzyczasie nie dojdzie do zaostrzenia...i moze jak bede dzwonic co tydzien i sie pytac o jakies wolne terminy (w razie jakby ktos zrezygnowal) to uda mi sie wskoczyc wczesniej :wink:

[ Dodano: 11-04-2013 ]
Witajcie :)

Jakis czas temu mialam wizyte u Pana doktora, jestem bardzo zadowolona :) i mam nadzieje, ze tak zostanie.
Dostalam nawet namiar na ginekologa, ktory prowadzil kobietki z naszymi schorzeniami. Niestety, jak dla mnie okazal sie zbyt drogi, wiec teraz poszukuje lekarza ginekologa, ktory przyjmuje w przychodni, ktora ma podpisana umow z NFZ, ewentualnie prywatnie, ale cena za wizyte miesci sie w granicach rozsadku, a nie tak jak niektorzy kasuja 150zl (za sama wizyte) + dodatkowo za wypisanie recepty 20zl.

Dziewczynki! jesli mozecie polecic kogos z okolic Zabrza/Gliwic to napiszcie, prosze :)

n.nataliaa
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 17 sie 2013, 22:39
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ciaza i wsparcie...

Post autor: n.nataliaa » 18 sie 2013, 08:51

Ja gdy byłam w ciąży to akurat chodziłam do dr. Tomasza Marka. A jeżeli chodzi o samą ciążę to przechodziłam super tak choćby choroby w ogóle nie było tak się wyciszyła a dziecko zdrowe :D:D
Łapie każdy dzień...

6-MP 1x50 mg

ASAMAX 2x1500 mg
SORBIFER DURULES 1x1
CONTROLOC 1x40
ALFADIOL 1x0.25
CALPEROS 1x500mg
SULFASALAZIN EN 2x1
Remisja od 09.08.2013

ODPOWIEDZ

Wróć do „śląskie”