Dlaczego nie każdy lekarz powinien być lekarzem

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
martinez
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 03 lip 2012, 06:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Dlaczego nie każdy lekarz powinien być lekarzem

Post autor: martinez » 26 lip 2012, 20:31

Cześć
Właśnie wróciłem z badań okresowych w pracy i muszę się wywnętrzyć. Odwiedzam kolejno kilku specjalistów by w końcu trafić do gabinetu Pani doktor okulisty. Przepraszam, że ale nie napiszę jej nazwiska ani nazwy przychody. Świat jest mały a ja nie chcę mieć wilczego biletu do tej przychodni...

Wchodzę do gabinetu. Wręczam plik papierów z badań okresowych. Załączam swoje dodatkowe dotyczące choroby Leśniowski-Crohn wraz z ostatnimi wynikami badań bo może to ma jakieś znaczenie więc daje komplet. Pani doktor wypisuje jakieś papiery i każe mi czytać litery z najniższego rzędu z tablicy zasłaniając kolejno oczy. Nawet nie spojrzała, czy czytam prawidłowo. Pyta mnie o wadę oczu więc z pamięci podaję ile mam na jednym, a ile na drugim oku. Dodaje jeszcze że poza minusami mam 0,25 astygmatyzm na obu. Ona zaskoczona chyba że tym pamiętam niegrzecznym tonem domaga się przedstawienia wydruku od optyka gdzie robiłem szkła. Spokojnie odpowiadam, że pracodawca doręczając mi skierowanie na badania okresowe nie wskazywał na obowiązek przedstawienia takiej dokumentacji. Pani Doktor oburzona odpowiedzią odpowiada, że trzy lata temu najpewniej mi mówiła że taki dokument jest potrzebny przy badaniu. Jeszcze spokojnie odpowiadam jej, że zważywszy na mój stan zdrowia odwiedzam często lekarzy i po tylu latach mogłem chyba zapomnieć. Pani Doktor dostrzega mój wypis ze szpitala z diagnozą i odpowiada, żebym tutaj nie odstawiał szopki bo zna dużo gorsze choroby niż Crohna. Lekko poirytowany pytam ją "Jakie? Nowotwory? Przecież tu nie chodzi o samą chorobę a radzenie sobie z nią?". Poza tym grzecznie proszę ją o sprawdzenie wzroku. Przecież badania okresowe powinny u okulisty powinny dawać wiedzę, czy wzrok mi się pogorszył i w jakim stopniu. Pani doktor prychnęła na mnie, że ma za dużo pacjentów, żeby tak dokładnie się zajmować każdym. Na to ja odpowiedziałem, że może chociaż wypada zbadać przy tej okazji ciśnienie oka, w końcu aparat ma 2 metry od siebie a badanie trwa krótko. Mamrocząc epitety pod moim adresem coś w stylu "znalazł się wymagający pacjent" w końcu robi mi badanie które trwa minutę i wyprasza mnie z gabinetu. Cała wizyta wraz z wypisaniem dokumentów w zakresie badań okresowych trwała maksymalnie 5 minut. Nieźle co? No i oczywiście nie dowiedziałem się, czy pogorszył mi się wzrok a na pożegnanie zamiast usłyszeć "do widzenia" usłyszałem, że następnym razem bez wydruku od okulisty mam do niej nie przychodzić. Jak Wam się podoba takie podejście do pacjenta? Ciekawe czy często udaje Wam się spotkać takich konowałów?
choroby: CD zaostrzenie, astma oskrzelowa remisja,
wzrost: 188 cm, waga: 98 kg,
leki: Pentasa 500 3x2 szt. , Immuran 3 szt., odstawiłem Entocort 3x1 szt., Leśniowski-Crohn zdiagnozowany w czerwcu 2012

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Dlaczego nie każdy lekarz powinien być lekarzem

Post autor: maggie0278 » 26 lip 2012, 20:46

martinez pisze: Pani Doktor dostrzega mój wypis ze szpitala z diagnozą i odpowiada, żebym tutaj nie odstawiał szopki bo zna dużo gorsze choroby niż Crohna. Lekko poirytowany pytam ją "Jakie? Nowotwory? Przecież tu nie chodzi o samą chorobę a radzenie sobie z nią?".
ale chamstwo :mad: i co z tego, że zna inne choroby, wiedzą się chciała pochwalić ? A że inne są gorsze ? Tego w ogóle nie powinna mówić, bo jak można różnicować , która lepsza a która gorsza...Ale mi ciśnienie skoczyło :mad:
Normalnie ręce opadają....
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Dlaczego nie każdy lekarz powinien być lekarzem

Post autor: deth » 26 lip 2012, 20:50

martinez pisze:. Pani doktor wypisuje jakieś papiery i każe mi czytać litery z najniższego rzędu z tablicy zasłaniając kolejno oczy. Nawet nie spojrzała, czy czytam prawidłowo.
a gdzie miała spojrzeć :| toż ona litery z ostatniego rzędu (baa, i całą tablicę) zna na pamięć

Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽
Posty: 315
Rejestracja: 16 gru 2005, 16:00
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: 40 km od Lublina

Re: Dlaczego nie każdy lekarz powinien być lekarzem

Post autor: Remedios44 » 26 lip 2012, 21:00

Ja miałam na badaniach wstępnych w pracy też okulistę, ucieszyłam się z góry, że będę przebadana przy okazji, bo choć żadnych problemów mi na razie moje oczy nie sprawiają, to raz na parę lat przyda się profilaktyczny przegląd techniczny... Skończyło się tylko na czytaniu literek z tablicy, a na kartce z badania zobaczyłam potem jeszcze dwa inne badania, których wcale mi nie zrobiła, a które zapisała jako "prawidłowe"... Nie umiałam się wtedy o nic wykłócać, nawet nic nie powiedziałam nikomu, a żałuję.
Nawet gdy życie spycha cię najmocniej w dół, wciąż mierz wysoko. Wspinaj się na drabinę, podskakuj, choćbyś sam sobie wydawał się śmieszny ze swoją chęcią latania. Wszyscy mamy skrzydła, ale by latać, potrzeba wysiłku.

CU od 2002, ileostomia od 2004.

ODPOWIEDZ

Wróć do „śląskie”