Gdańsk kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Gdańsk kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu

Post autor: Jacekx » 23 sty 2015, 00:02

Niestety w Gdańsku zmiany na gorzej w temacie
kolonoskopia w warunkach szpitalnych w znieczuleniu ogólnym


Można ją wykonać:

a) w szpitalu MSW w Gdańsku - terminy od czerwca w górę

b) w UM w Gdańsku w warunkach szpitalnych ale w znieczuleniu ogólnym tylko z wyraźnym wskazaniem od lekarza (gastroenterologa ?).

To, że się jest chorym wiele lat i ma się zajęte np. całe jelito nie jest wystarczającą przyczyną do znieczulenia a znieczulenia niestety wykupić prywatnie nie można

7 Szpital Marynarki Marynarki Wojennej w Gdańsku po x latach wykonywania przestał wykonywać kolonoskopię w warunkach szpitalnych w znieczuleniu ogólnym

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Gdańsk kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu

Post autor: chrzanovy » 23 sty 2015, 10:03

Jacekx pisze:b) w UM w Gdańsku w warunkach szpitalnych ale w znieczuleniu ogólnym tylko z wyraźnym wskazaniem od lekarza (gastroenterologa ?).
to jakiś obłęd, czy wychodzi na to że zalezy to od spzitala? te zasady

w wawie właśnie na skierowaniu od razu dr Baczewska mi pisała ze ze znieczuleniem ma być bo inaczej to nie bylo sensu i tak zrobili
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdańsk kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu

Post autor: Mamcia » 23 sty 2015, 20:50

Nie każdy od razu musi mieć "spika". Ja na własną prośbę miałam 2 razy na żywca, bo chciałam widzieć jak to jest. Wniosek da się przeżyć - miałam gorsze badania. Oczywiście nie ma porównania, bo moje jelita są zdrowe.
Są wskazania i przeciwwskazania do znieczulenia ogólnego. Ważne są koszty, dostępność anestezjologów i nasz chory system, że nie można dopłacić.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Gdańsk kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu

Post autor: chrzanovy » 23 sty 2015, 21:01

No tak ale ja już na żywca podziękuję . Jest to wszystko wiadomo do przeżycia ale od pewnego czasu to bolało jak jasna xxxxx no to mniej stresu dla pacjenta i lekarza
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: Gdańsk kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu

Post autor: Anonymous_13ece955 » 23 sty 2015, 21:03

Mamcia pisze:i nasz chory system, że nie można dopłacić.
to jest coś, czego nigdy nie pojmę.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gdańsk kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu

Post autor: Jacekx » 25 sty 2015, 23:03

Jestem szczęśliwy, że jednak robią gdzieś w Gdańsku - ze znieczuleniem i to w szpitalu.

Kochani ja już mi się zdarzyło 2X, że miałem problemy krwotoczne przy kolonoskopii przy usuwaniu polipów - już sala czekała i chirurg na mnie.
Nie zaryzykuję, więc kolonoskopii poza szpitalem w warunkach ambulatoryjnych tym bardziej, że ostatnio zmniejszałem krzepliwość krwi warfinem ( co prawda na 10 dni przed kolonką mam przejść na clexane).

Poza szpitalem można w Gdańsku mieć kolonkę ze znieczuleniem w kilku miejscach.
Za znieczulenie należy zapłacić ponad 300 zł ( nawet 380 zł) - chyba chodzi tu o obecność anestezjologa.

Może się mylę, ale być może szpitale zdobyły procedury w NFZ bez znieczulenia i szukają odważnych do ich zrealizowania.
Na stronie NFZ przyznanych procedur nie udało mi się zlokalizować kolonoskopii pod hasłem
kolonkoskopia w warunkach szpitalnych w znieczuleniu ogólnym strona NFZ wyrzucała mi 0 wyników.

Dopiero telefony do szpitali, które otrzymały kolonoskopię przez NFZ wyjaśniały czy jest to:

Kolonkoskopia w warunkach szpitalnych w znieczuleniu ogólnym.

Pozdrawiam.

jacekx

Ps. Ja też miałem kolonkę bez znieczulenia ale coś się wtedy zepsuło i miałem krótką kolonkę 70 cm i to nie bolało.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Gdańsk kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu

Post autor: ranka » 31 sty 2015, 19:31

jesli na skierowaniu lekarz napisze ci ze na pilne to masz kolonoskopie w przeciagu 2 tygodni ( czlonek mojej rodziny mial w MSWiA przedwczoraj to wiem).
ja robilam swoja kolonoskopie w Elblagu i tam problemow ze znieczuleniem nie ma zadnych :)

nigdy juz nie zdecyduje sie na kolonoskopie bez znieczulenia.. wczensiej podczas tego badania prawie ze chodzilam po scianach tak mnie bolalo..
Obrazek

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gdańsk kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu

Post autor: Jacekx » 31 sty 2015, 22:23

Ranka może wiesz jak jest obecnie z kolonoskopiami w dawnych szpitalach na Zaspie i w Koperniku. W końcu jesteś lekarzem :wink:

Ja narazie trochę zaleczyłem się sterydami ( brak krwi, CRP 3,5 i raczej normalne wypróżnianie poza orkiestrą jelita drażliwego ). Tak to przynajmiej wygląda.
Schodzę ze sterydów więc się nie śpieszę a mam pełną kolonoskopię w znieczuleniu w MSW 9.06.2015.
Dla jednak uspokojenia się robię sigmoidoiskopię w Mar-woju 26.02.2015 - oczywiście bez znieczulenia :idea:
ale miałem już takie badanie i nie bolało - czyli około 70 cm wężyka :wink:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Gdańsk kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu

Post autor: ranka » 02 lut 2015, 20:34

tak ale ja tam nie pracuje i nie umiem na to pyt odp. napisalam o tych szpitalach bo wiem ze tak mozna to znieczulenie uzyskac :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „pomorskie”