kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu MSWiA Gdańsk

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu MSWiA Gdańsk

Post autor: sofijka » 11 maja 2014, 16:38

25 maja idę do szpitala MSWiA w Gdańsku na kolonoskopię w znieczuleniu ogólnym. Czy ktoś miał taką właśnie kolonoskopię w uśpieniu w tym szpitalu i mógłby się ze mną podzielić swoimi wrażeniami. Jak wygląda rozmowa z anestozjologiem, czy jest szczegółowa czy tylko taka zdawkowa? Rozumiem, że robią ekg, to znaczy, że to jest standard, konieczność przed usypianiem? I jak to jest z wycinkami, pobierają?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje :smile: .
To moja pierwsza w życiu kolonoskopia i pierwsze w życiu usypianie, więc się denerwuję.
Słyszałam jednak bardzo dobre opinie o tym szpitalu i lekarzach tam pracujących i dlatego się tam zapisałam.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu MSWiA Gdańsk

Post autor: Tubisia » 11 maja 2014, 18:59

sofijka, co p[prawda miałam w MSW w Warszawie, ale czyszczenie wygląda tak samo jak przed zwykła kolonoskopię :) a z anestezjologiem rozmawia się bezpośrednio przed badaniem, ogólnie wywiad tez jest robiony przy przyjęciu. Przynajmniej tak wyglądało to u mnie. Po badaniu przewożą Ciebie na łóżku na salę i masz super sen :wink:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu MSWiA Gdańsk

Post autor: Tomy » 11 maja 2014, 22:30

Miałem takich kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym chyba już z dziesięć i w moim szpitalu jest zawsze ta sama procedura. Z anestezjologiem jest krótka, raczej zdawkowa rozmowa ale wcześniej przynosi się już wypełniony wydany przy rejestracji na badanie formularz, gdzie odpowiada się na pytania o choroby, ewentualne uczulenia, krzepliwość krwi i brane leki. EKG nie robią bezpośrednio przed badaniem ale trzeba przynieść w miarę aktualne. Ja robię zawsze kolonkę w trybie ambulatoryjnym bez leżakowania w szpitalu, w sumie max. 2 godzinki (założenie wenflonu, czekanie w kolejce, badanie, wybudzenie, odczekanie po badaniu, wyjęcie wenflonu) i po sprawie. Wycinki są pobierane, jeżeli lekarz uzna to za konieczne, jeżeli zauważy jakieś zmiany. Przypomnij przed badaniem lekarzowi aby wypuścił z jelita powietrze, które wcześniej pompuje aby się potem następny dzień z tym nie męczyć.
W sumie takiego rodzaju kolonki nie ma powodu się bać. Jeżeli jest to Twoja pierwsza kolonka, to masz ją od razu w wersji luksusowej :)

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu MSWiA Gdańsk

Post autor: sofijka » 14 maja 2014, 01:58

Tubisiu, Tomy bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi :smile:.

depresjada
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 08 maja 2014, 20:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

do sofijka

Post autor: depresjada » 17 maja 2014, 13:48

Jak w znieczuleniu ogólnym to nie martw się niczym (przynajmniej nie bólem). Narkoza jest krótka. Zasypiasz, nawet nie wiesz kiedy. W zasadzie krótko "po" można wstać i funkcjonować. Trzymam kciuki.

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu MSWiA Gdańsk

Post autor: sofijka » 17 maja 2014, 16:29

depresjada, dziękuję, każde pozytywne słowo jest dla mnie ważne, bo mam stracha, pomimo tego, że to w uśpieniu. No, ale to zapewne jest syndrom pierwszego razu w badaniach :wink: . Generalnie to zdaję sobie sprawę, że to jest wersja lux kolononskopii, właśnie starałam się o taką :roll: . Mam nadzieję, że w końcu coś się zacznie wyjaśniać, bo lepsza jakaś diagnoza, niż ta wielka niewiadoma ;/ .

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu MSWiA Gdańsk

Post autor: kalka_96 » 17 maja 2014, 19:14

sofijka pisze:każde pozytywne słowo jest dla mnie ważne, bo mam stracha, pomimo tego, że to w uśpieniu.
tak jak dla każdego, wszyscy boimy się nowych rzeczy
trzymam kciuki! zobaczysz, jak fajnie się będzie spało podczas badania. po nim może być trochę gorzej, bo te wszystkie gazy schodzą i ogólnie czujesz się źle. ale na drugi dzień wracasz do żywych :wink:

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu MSWiA Gdańsk

Post autor: sofijka » 20 maja 2014, 22:06

kalka_96, dziękuję Ci bardzo za słowa otuchy i za kciuki :smile: .

depresjada
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 08 maja 2014, 20:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu MSWiA Gdańsk

Post autor: depresjada » 22 maja 2014, 19:08

sofijka - koniecznie daj znać jak będzie po wszystkim

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu MSWiA Gdańsk

Post autor: sofijka » 27 maja 2014, 19:19

depresjada dam znać, ale niestety nie teraz :smutny: , rozchorowałam się - wysoka temp i antybiotyk, cofnęli mnie z kolonoskopii, nowy wyznaczony termin to sierpień, tak więc trochę poczekam ;/ .

depresjada
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 08 maja 2014, 20:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu MSWiA Gdańsk

Post autor: depresjada » 31 maja 2014, 14:44

Szkoda, że nie masz już badania za sobą. Matko kochana, ale skoro nie mogłaś być badana to dlaczego dopiero sierpień? Nie mają litości, oj nie mają. Trzymaj się i lecz gardełko ;))

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu MSWiA Gdańsk

Post autor: sofijka » 04 cze 2014, 01:11

depresjada, dziękuję :smile: . No niestety takie są terminy, nie da rady szybciej ;/ .

Awatar użytkownika
AenSeidhe
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 10 cze 2014, 18:38
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w szpitalu MSWiA Gdańsk

Post autor: AenSeidhe » 12 cze 2014, 21:55

sofijka, napisz mi proszę jak udało Ci się "załatwić" znieczulenie ogólne? Ja dostałam informację, że osoby pow. 18 roku życia nie mogą liczyć na znieczulenie ogólne :( (z resztą moja lekarka kazała mi zrobić kolejną kolonoskopię "gdziekolwiek", nie dała mi żadnych namiarów na szpital czy przychodnię). Prywatnie znów nie pójdę, bo wiadomo, trzeba mieć na to dość sporą ilość pieniędzy.
"Miast żyć tak, jak każe Natura, zaczęliśmy tę Naturę niszczyć."

ODPOWIEDZ

Wróć do „pomorskie”