Reumatolog, rahabilitacja Trójmiasto

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Reumatolog, rahabilitacja Trójmiasto

Post autor: sofijka » 19 lis 2013, 20:56

Czy znacie może jakichś dobrych, godnych polecenia reumatologów z Trójmiasta? I gdzie są dobrzy rehabilitanci? Dotychczas reumatologicznie leczyłam się w Toruniu i tam wiem, co i jak, ale teraz raczej muszę szukać kogoś w Trójmieście.
Myślę o Szpitalu Reumatologicznym i przychodni przy nim w Sopocie, bo być może czeka mnie pobyt szpitalny, a reumatolog toruńska nawet mi go polecała.
Czy ktoś, coś wie o lekarzach stamtąd, jakieś konkretne nazwiska kto jest dobry, bo sporo tam przyjmuje.
Czytałam trochę w necie opinii już, ale różnie to bywa, przejechałam się na tym kiedyś.
A tu myślę, że można liczyć na rzetelne opinie.
Jest ktoś w ogóle może z Trójmiasta, kto jednocześnie ma NZJ i ZZSK?

Z góry dzięki za wszelkie info
:smile:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reumatolog, rahabilitacja Trójmiasto

Post autor: Natuśka » 19 lis 2013, 21:53

sofijka pisze:Jest ktoś w ogóle może z Trójmiasta, kto jednocześnie ma NZJ i ZZSK?
Co prawda nie z Trójmiasta, ale z NZJ i ZZSK :mrgreen:

Służę pomocą jeśli będę w jakikolwiek sposób potrafiła. Ale to może pisz na PW, żeby nie robić tutaj bałaganu :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reumatolog, rahabilitacja Trójmiasto

Post autor: sofijka » 20 lis 2013, 23:49

Dzięki Natusia :smile: .

To na pewno niedługo napiszę do Ciebie na PW.

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reumatolog, rahabilitacja Trójmiasto

Post autor: sofijka » 26 lis 2013, 23:03

Kurczę, widzę że chyba nikt z Trójmiasta nie będzie w stanie mi doradzić w tej kwestii.
Ale w sumie to dobrze, że być może nie ma wśród Pomorzan osoby leczącej się jednocześnie reumatologicznie, bo to znaczy że nikt nie ma ZZSK

Teraz dopiero będę mogła się zapisywać, bo inne sprawy były po drodze, ale na pewno uderzę do Szpitala Reumatologicznego w Sopocie w każdym razie

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reumatolog, rahabilitacja Trójmiasto

Post autor: Natuśka » 26 lis 2013, 23:12

WrednaTubisia pisze:ześ wilka nam z lasu wywoła, bo i ja mam podejrzenie w kierunku ZZSK
WrednaTubisia, sorryyy :oops:
Bom to chyba ja na Forum przywlekła :wink:

Odnoszę takie wrażenie :neutral:
Dobra- kończę OT
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reumatolog, rahabilitacja Trójmiasto

Post autor: sofijka » 26 lis 2013, 23:42

Dzięki Wredna Tubisia i Natuśka. Czynnik reumatoidalny wielokrotnie badany i za każdym razem ujemny.

A jakie inne badania krwi?

Miałyście rezonanse, pewnie tak?

Ja lata temu miałam, teraz rtg i reumatolog już na podstawie samego rtg i objawów, no i wcześniejszych spraw - typu problemy z oczami, powiedziała że to seronegatywne zapalenie stawów i prawie pewne że ZZSK, Ona powiedziała właściwie że to jest według Niej ZZSK.

No, ale zastanawiam się to czy tak można to powiedzieć bez jeszcze pełniejszej diagnostyki? Mi powiedziała że takie zwapnienia kręgosłupa o tym świadczą.

Zastanawiam się co to mogłoby być innego ewentualnie?

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
Posty: 267
Rejestracja: 07 lis 2003, 15:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Reumatolog, rahabilitacja Trójmiasto

Post autor: Małgosia » 10 sty 2014, 09:48

Cześć,
ja miałam epizod seronegatywnego zapalenia stawów (trwał jakiś rok, po zdiagnozowaniu CU leki pomogły na jedno i drugie).
Korzystałam wtedy z pomocy dwóch lekarek ze szpitala reumatologicznego w Sopocie:
- Małgorzata Sochocka-Bykowska
- Wanda Miernik-Kunc
Szczególnie ta druga bardzo mi pomogła.

:-)
będzie dobrze :-D

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reumatolog, rahabilitacja Trójmiasto

Post autor: sofijka » 10 sty 2014, 12:59

Małgosiu dziękuję Ci za informację. Też słyszałam bardzo dobre opinie, szczególnie właśnie o tej drugiej lekarce. Terminy oczekiwania są bardzo długie niestety jeśli chodzi o Szpital Reumatolgiczny i przychodnie tam w Sopocie.

Jeszcze raz dzięki.

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
Posty: 267
Rejestracja: 07 lis 2003, 15:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Reumatolog, rahabilitacja Trójmiasto

Post autor: Małgosia » 11 mar 2014, 23:40

Pani doktor Kunc przyjmowała kiedyś prywatnie na Zaspie. Teraz w necie piszą że przyjmuje na Obrońców Wybrzeża.
będzie dobrze :-D

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reumatolog, rahabilitacja Trójmiasto

Post autor: sofijka » 12 mar 2014, 00:33

Małgosiu, dziękuję :smile: .

Byłam na konsultacji u reumatolog z Torunia, na dyżurze w szpitalu, Ona mówi że to jest 100 procentowa diagnoza - ZZSK, a teraz aktualnie niestety przechodzę zaostrzenie :smutny: .

W razie zdecydowania się na wizytę prywatną, na pewno pójdę do doktor Wandy Miernik - Kunc.

HaSam
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2015, 15:17
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reumatolog, rahabilitacja Trójmiasto

Post autor: HaSam » 31 maja 2017, 10:13

Podbijam temat. Szukam reumatologa w Gdańsku/Trójmieście. Dobrze byłoby, gdyby miał doświadczenie/jakieś pojęcie o problemach ze stawami przy CU. Możecie kogoś polecić? Gastrolog zaleciła mi wizytę i zasugerowała, że może potrzebna będzie rehabilitacja. O ile na jednorazową wizytę u lekarza prywatnie mogę sobie pozwolić, o tyle rehabilitacja to już będzie spory wydatek, więc wolałabym na NFZ.

HaSam
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2015, 15:17
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reumatolog, rahabilitacja Trójmiasto

Post autor: HaSam » 27 cze 2017, 21:23

Trochę czasu minęło od mojego pytania. Jako, że nikt się nie odezwał, to postanowiłam napisać, może ktoś inny skorzysta.
Trafiłam na chybił trafił do dr Krystyny Orlikowskiej w Polmedzie (CH Manhattan) na wizytę z pakietu medycznego. Szczegółowy wywiad, badanie, wstępna diagnoza: albo przeciążenie albo spondyloartropatia, zlecone badania (morfologia, crp, rf, rtg stawów krzyżowo-biodrowych), recepta na metypred 4 mg. Wczoraj wróciłam do p.dr z wynikami. Na podstawie rtg stwierdziła stan zapalny stawów krzyżowo-biodrowych, choć radiolog w opisie napisał, że to zmiany przeciążeniowe. Leczenia nowego nie wdrożyła, bo w między czasie jelito się zaostrzyło, więc leki od gastrologa (m.in. metypred 32 mg) wystarczą. Dostałam zaświadczenie o diagnozie dla lekarza POZ. Jeśli nic się nie będzie działo, to mam wrócić jak zejdę do 4 mg metypredu po decyzję, czy odstawiać, czy nie.
Pani doktor zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Była to moja pierwsza wizyta u reumatologa. Widać było, że CU i towarzyszące mu problemy ze stawami nie są jej obce. Wszystko dokładnie wyjaśniła, odpowiedziała na serię moich pytań, tłumacząc przy okazji z medycznego na nasz. Jak na razie jestem zadowolona.

ODPOWIEDZ

Wróć do „pomorskie”