SŁUPSK: zamknięta poradnia gastroenterologiczna

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Posty: 515
Rejestracja: 16 paź 2004, 14:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Lokalizacja: SŁUPSK
Kontakt:

SŁUPSK: zamknięta poradnia gastroenterologiczna

Post autor: sztaba » 11 sty 2012, 17:08

ZAMKNIĘTA PORADNIA GASTROENTEROLOGICZNA
Od 1 stycznia 2012 roku Poradnia Gastroenterologiczna NZOZ Centrum Zdrowia SALUS została zamknięta. Na chwilę obecną nie uległ zmianom kontrakt z NFZ, choć nie wszystkie postępowania są już ostatecznie rozstrzygnięte. Póki co świadczenia realizowane są na dotychczasowych zasadach. O ewentualnych zmianach będziemy państwa informować na bieżąco. (http://klinikasalus.pl/)

jak informuje portal gp24.pl - zagrożone jest również istnienie poradni proktologicznej w tej samej przychodni:
"(...)Od początku roku Narodowy Fundusz Zdrowia zaostrzył wymagania dotyczące funkcjonowania poradni specjalistycznych, co może spowodować zamknięcie kolejnych poradni.

– Widmo wisi nad poradnią (...) proktologiczną – przyznaje Tadeusz Wardziak. (z-ca dyr. ds. marketingu)

– Fundusz wymaga, aby każda poradnia specjalistyczna była czynna co najmniej trzy dni w tygodniu, przez co najmniej cztery godziny dziennie. Do tego w jeden dzień przed południem, w inny po południu. Te wymagania utrudniają nam organizację pracy i prowadzenie poradni – mówi Wardziak.

Klamka jednak jeszcze nie zapadła.

– Trwają renegocjacje umów, mamy nadzieję, że uratujemy wszystkie poradnie, które mamy – mówi Wardziak.
pełen artykuł: http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /694240051

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Posty: 515
Rejestracja: 16 paź 2004, 14:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Lokalizacja: SŁUPSK
Kontakt:

Re: SŁUPSK: zamknięta poradnia gastroenterologiczna

Post autor: sztaba » 20 cze 2013, 18:02

a od 1 lipca 2013 w Słupsku zamknięta zostanie druga (i ostatnia) poradnia proktologiczna przyjmująca pacjentów w ramach kontraktu z NFZ.

Remisjo, trwaj wiecznie... :!:

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: SŁUPSK: zamknięta poradnia gastroenterologiczna

Post autor: kasinp » 20 cze 2013, 18:12

sztaba, chyba żartujesz?? a nie da rady czegoś zrobic w tym temacie , moze jakos naglosnic , sprawdzic ile osób sie leczy w poradni jakąś petycje uruchomic , o co chodzi , ne oplaca sie im czy kiego.... jak cos to mozesz priv puscic albo dzwon na tel. moze cos sie pomysli...

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Posty: 515
Rejestracja: 16 paź 2004, 14:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Lokalizacja: SŁUPSK
Kontakt:

Re: SŁUPSK: zamknięta poradnia gastroenterologiczna

Post autor: sztaba » 20 cze 2013, 22:56

ech... szkoda słów. Lokalne media nagłaśniają, w w Trójmieście też kontrakty powycinali. Prezydenci trójmiejscy nawet z petycją do Tuska wystąpili, żądając odwołania pani dyrektor gdańskiego NFZ, ale już usłyszeli, że pani dyrektor może czuć się bezpiecznie.
I po co nam w Słupsku nowy szpital, oddany po ponad 20-u latach budowy, skoro NFZ nie daje kontraktów na leczenie...

Słupsk dla Gdańska to prowincja. Im szybciej mieszkańcy się z tym pogodzą, tym lepiej...

Awatar użytkownika
Lvica
Początkujący ✽✽
Posty: 78
Rejestracja: 05 gru 2009, 13:29
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

Re: SŁUPSK: zamknięta poradnia gastroenterologiczna

Post autor: Lvica » 22 cze 2014, 11:52

sztaba pisze:a od 1 lipca 2013 w Słupsku zamknięta zostanie druga (i ostatnia) poradnia proktologiczna przyjmująca pacjentów w ramach kontraktu z NFZ.

Remisjo, trwaj wiecznie... :!:
Niestety, wieczność mojej remisji się skończyła... i tak było cudnie była ze mną 3 lata.... i jakież było moje zdziwienie gdy się dowiedziałam, że mojej poradni proktologicznej od lipca zeszłego roku już nie ma... :(

I co teraz? Mam pytanie do ludków ze Słupska, gdzie teraz się leczycie?
Pozdrawiam.
Lvica.
CU od 2005r
Salofalk 500 tabletki 3x2, wlewki i czopki salofalk,
od 14.07.2014 zmiana - po raz pierwszy wlaczone
leczenie sterydowe:metypred 12/4/0 i schodze,
imuran 50/50/50.
REMISJA :)

Olcia24
Początkujący ✽✽
Posty: 125
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: k.Słupska
Kontakt:

Re: SŁUPSK: zamknięta poradnia gastroenterologiczna

Post autor: Olcia24 » 22 cze 2014, 18:04

Hejka, ja zachorowałam 3 lata temu i troche sie leczylam w slupsku lecz szybko sie zorientowalam ze nie mamy tu czego szukać! Najpierw jezdzilam do szczecina a teraz do gdanska. Szczerze ci doradzam ze tu leczenia nie dostaniesz na wzjg...
Jak bedziesz chciala wiecej info to pisz, sluże poradą. Pozdr

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SŁUPSK: zamknięta poradnia gastroenterologiczna

Post autor: Mamcia » 22 cze 2014, 18:34

Ze stron NFZ kontrakt na 2014 rok ma

AOS Świadczenia W Zakresie Gastroenterologii Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne Falck Ustka Słupsk Słupsk 76-200 Słupsk Ul. Prosta 1b (059)840 26 65
i według portalu http://kolejki.nfz.gov.pl/ czas oczekiwania na wizytę 13 dni. Wygląda jak bajka, szczególnie, że to jedyna poradnia na ogromny region. Co do poradni proktologicznych to woj pomorskim ostała się jedna w Pruszczu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Olcia24
Początkujący ✽✽
Posty: 125
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: k.Słupska
Kontakt:

Re: SŁUPSK: zamknięta poradnia gastroenterologiczna

Post autor: Olcia24 » 22 cze 2014, 18:44

Ja sie tam leczyłam i mimo szczerych chęci pana doktora nic nie pomagalo, czylam sie coraz gorzej-mimo końskich dawek sterydów!!! A w lutym jak zaczelo sie u mnie zaostrzenie dzwonilam i najbliższy termin wyznaczono mi na kwiecień!!!! I tyle. Szybciej było w gdaskiej przychodni w MSW(jesli sie jest czlonkiem towarzystwa to jeszcze szybciej). I widze jaka jest roznica miedzy jednym specjalistą a drugim. KOLOSALNA. Dziś z perspektywy czasu ciesze sie ze nie bylo miejsca bo teraz przynajmniej jestem pod fachową opieką i jestem leczona konkretnie.

Awatar użytkownika
Lvica
Początkujący ✽✽
Posty: 78
Rejestracja: 05 gru 2009, 13:29
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

Re: SŁUPSK: zamknięta poradnia gastroenterologiczna

Post autor: Lvica » 26 cze 2014, 19:22

Olcia dzięki za odpowiedz. Jestem mocno zainteresowana.
Proszę podaj mi namiary na ta
poradnie, w której się leczysz, chętnie skorzystam. Widzę ze jesteś zadowolona a wiem jakie to ważne w naszym leczeniu.
Mój lekarz pierwszego kontaktu zaproponował mi wizytę w poradni chirurgii ogólnej na Tuwima, ale z tymi lekarzami mam złe skojarzenia z początków mojej choroby.
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Lvica.
CU od 2005r
Salofalk 500 tabletki 3x2, wlewki i czopki salofalk,
od 14.07.2014 zmiana - po raz pierwszy wlaczone
leczenie sterydowe:metypred 12/4/0 i schodze,
imuran 50/50/50.
REMISJA :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „pomorskie”