pomożecie???

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
famona
Początkujący ✽✽
Posty: 121
Rejestracja: 12 maja 2011, 21:44
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa

pomożecie???

Post autor: famona » 22 paź 2011, 01:27

Zwracam się do Was z prośbą o udzielenie paru informacji (oczywiście w miarę możliwości :roll: ).
Chodzi o mojego tatę. Cierpi od długiego czasu na zaparcia, pobolewania brzucha, od czasu do czasu ołówkowaty stolec i jeszcze parę innych "atrakcji". Kiedyś ponoć pojawiła się krew. Pozatym zaraz kończy 70 lat i jeszcze nigdy nie miał kolonoskopii. Babcia zmarła na raka jelita grubego.
Tatko próbował dostać się na kolonoskopię do Salusa w Słupsku dwa razy. Za pierwszym razem w ramach badań profilaktycznych. Okazało się że jest parę miesięcy za "stary" (miał skończone dopiero co 65 lat). Ostatnio (we wrześniu) znowu ze względu na jego wiek i brak anestezjologa, nie zalecali mu nawet zapisania się tam do gastrologa :o
W tym tygodniu był u dr Jasińskiego w Lęborku (to chyba ten sam o którym mowa była w którymś z tematów), który stwierdził, że bezwarunkowo tato musi mieć kolonkę i to jeszcze w tym roku.
Zapadła decyzja, że najlepiej w Trójmieście.
Dobrze by było, żeby mógł ją zrobić w szpitalu, tzn. żeby położyli go na oddział i tam przeprowadzili całą zabawę z czyszczeniem. Nie wiem jak ze znieczuleniem, bo tatko ma problemy z sercem.
Czy żeby dostać się do szpitala na badanie, to musi mieć skierowanie od specjalisty, czy wystarczy od rodzinnego?
Może ktoś się orientuje gdzie są w miarę krótkie terminy oczekiwania? Może jest taka możliwość, żeby dostać się prywatnie do specjalisty pracującego np. w AM i od niego dostać skierowanie do szpitala?
Bardzo nam zależy na czasie. Zresztą komu nie? :smile: A przede wszystkim zależy mi na tym, żeby tatko znowu nie był zbywany. Bo jak tym razem pójdzie coś nie tak, to przypuszczam, że zrezygnuje raz na zawsze z pomysłu zrobienia kolonoskopii :cry:
Pomóżcie proszę :prosze:
"Człowiek nie wybiera sytuacji, ale musi jej sprostać"
A. Szczypiorski

kasiaz
Początkujący ✽✽
Posty: 115
Rejestracja: 02 paź 2006, 11:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: pomożecie???

Post autor: kasiaz » 17 lis 2011, 09:01

Wydaje mi się że najrozsądniej jest pójśc prywatnie do lekarza który pracuje jednoczęsnie wszpitalu na oddziale gasto i pogadac z nim - u nas zawsze to skutkowało bo mozna w ten sposób ominąć " państwową" koleję - po prostu lekarz mówi kiedy się zgłosić i o której godzinie, z tym że żeby dostać się na oddział trzeba miec skierowanie od lekarza rodzinnego do konkretnej poradni ( lub oddziału) - tak przynajmniej u nas to wygląda.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
mjr
Początkujący ✽✽
Posty: 55
Rejestracja: 02 cze 2008, 11:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: pomożecie???

Post autor: mjr » 17 lis 2011, 10:18

famona, musicie przyjechać, z wynikami do Szpitala MSW na ul. Kartuskiej.
Tam stacjonuje najlepszy lekarz, który wykonuje kolonoskopie, dr n. med. Andrzej Babicki
http://www.zozmswia.gda.pl/index.php?op ... &Itemid=33
Porozmawiaj z nim i na pewno zgodzi się zrobić szybciej kolonoskopie.
Polecam jego, bo mając kilkanaście kolonoskopii za sobą, on jedyny potrafi wykonać bez znieczulenia i bez boleśnie !!

Jeżeli potrzebujesz pomocy, by zawieź do niego wyniki, mogę pomóc.
Prześlij mi skany na maila (major77(at)wp.pl) i podjadę porozmawiać.
Wiem, że w czwartki miedzy 13-14 jest możliwość porozmawiania z nim!

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Krzysztof M.

famona
Początkujący ✽✽
Posty: 121
Rejestracja: 12 maja 2011, 21:44
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa

Re: pomożecie???

Post autor: famona » 18 lis 2011, 22:28

dziękuję Ci bardzo mjr za dobre serce i chęć pomocy. Tatko jest już zapisany na kolonkę, ale w Lęborku, do dr Piotra Landowskiego. Badanie będzie miał już we wtorek. Muszę powiedzieć, że potwornie się stresuję :smutny: , co niestety nie polepsza mojej sytuacji flaczkowej, a tacie nie pomoże. Ehh... cóż poradzić.
Jeszcze raz dziękuję Ci z całego serducha
"Człowiek nie wybiera sytuacji, ale musi jej sprostać"
A. Szczypiorski

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: pomożecie???

Post autor: CatAnn » 19 lis 2011, 16:52

famona pisze:Tatko jest już zapisany na kolonkę, ale w Lęborku, do dr Piotra Landowskiego.
To świetny lekarz, genialny gastroenterolog i wielki profesjonalista, jeśli chodzi o badania endoskopowe - zwłaszcza kolonoskopie. Nie martw się, bo Twój Tata będzie w dobrych rękach :)
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
mjr
Początkujący ✽✽
Posty: 55
Rejestracja: 02 cze 2008, 11:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: pomożecie???

Post autor: mjr » 21 lis 2011, 11:46

Spoko, będzie dobrze.
Pozdrawiam
Krzysztof M.

famona
Początkujący ✽✽
Posty: 121
Rejestracja: 12 maja 2011, 21:44
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa

Re: pomożecie???

Post autor: famona » 22 lis 2011, 20:07

Dziękuję Wam ludziska ogromnie :* Jak dobrze, że jesteście. CatAnn - Twoja informacja baaaardzo mnie podniosła na duchu. Opinia potwierdzona dzisiaj.
Tatko jest już po badaniu. Ze szczęśliwym zakończeniem :smile: Poza czterema polipami, które mu usunęli, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Teraz tylko wyniki z histopatologii (powiedzieli, że nie ma się czym przejmować) i decyzja, czy następna kolonka za 6 m-cy, czy za około 10 lat.
Dzielny z tego mojego Taty facet. Dla mnie zresztą od zawsze ogromny autorytet.
Teraz mogę już spać spokojnie.
Jeszcze raz wielkie dzięki Kochani !!!
"Człowiek nie wybiera sytuacji, ale musi jej sprostać"
A. Szczypiorski

ODPOWIEDZ

Wróć do „pomorskie”