Gastroenterolog Pomorze

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: Alis » 04 sie 2012, 18:07

A ja byłam w Sopmedzie i masakra :cry: :cry: :cry: nawet leków mi nie zapisali
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
golden_24
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 23 sie 2011, 07:29
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: golden_24 » 04 sie 2012, 20:53

Ja leczę się u dr Wypych i jestem bardzo zadowolona.Choć myślę,że słowo wdzięczna jest bardziej adekwatne. W ubiegłym roku, Pani Doktor "wyciągnęła"mnie z poporodowego MEGA zaostrzenia(hemoglobina 6!!!) bez pobytu w szpitalu.Powodem była oczywiście moja 3-miesięczna córeczka.Odkąd leczę się u Pani Doktor,zawsze z gabinetu wychodzę podniesiona na duchu,choć rozmowy są raczej rzeczowe i na temat.Za to zawsze wyczerpujące moje pytania.I pewnie dlatego po wizycie bardziej czuję,że to my mamy kontrolę nad CU niż ono nade mną.I nigdy nie zdarzyło się,żeby Pani Doktor mnie nie przyjęła.Nawet jeśli nie udało mi się zarejestrować.
*YOU NEVER KNOW HOW STRONG YOU ARE...UNTIL BEING STRONG IS THE ONLY CHOICE YOU HAVE*
****************************************
49kg/162cm,asamax tabletki 500mg 2-2-2,metypred 16mg,feroplex

Smysery
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 04 sie 2012, 12:09
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: Smysery » 05 sie 2012, 08:54

Ja w Gabinecie Dr Wypych czasem czuje sie jak intruz... ostatnio na moje pytanie o jeden z utrudniający mi normalne funkcjonowanie objawów uslyszałam: Tak działa flora bakteryjna, tak juz będzie.. antybiotyki mogą pomóc ale ich Pani nie przepiszę. - troszkę nieswojo sie poczułam.
Nie neguje tego że Pani Doktor jest miła, przekonuje ze tą chorobą mogę normalnie żyć itd, ale ja kilka razy się zawiodłam.

W Sopmedzie czekało sie czasem nawet godzine na wizyte ale żałuje że z wygody przeniosłam sie do Dr Wypych. Tam regularnie robiono mi wszystkie badania, lekarze moze mniej uśmiechnięci ale też rzeczowi i konkretni.

Tylko chcąc teraz wrocic do Sopmedu musze czekac kilka mc.. ehhh

Ale i tak najważniejsze w dobrej współpracy z lekarzem jest przełamanie wstydu i nauczenie sie mówienie o wszystkich objawach bez skrępowania :)) Ja miałam z tym na początku problem..

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: Alis » 05 sie 2012, 09:58

No ja u Dr. Wypych nigdy nie byłam, ale lerzałam na oddziale w AM i o lekarzach z GUM mam bardzo złe zdanie. Odstawili mi wszystkie leki, gdzie miałam bóle, powiedzieli że nigdy nic nie było i nie będzie, gdzie mam teraz zmiany praktycznie w całym przewodzie pokarmowym i dodatkowo dołowali jak byłam na oddziale. Wykonali tylko jedno badanie i odesłali do domu sugerując psychiatrę.
No to w Warszawie było zupełnie inaczej, wszystkie badania porobili, nic nie sugerowali, że psychiatra, powiedzieli że zrobią badania i będziemy się zastanawiać. No i znalezli przyczyne, a Gdańsk olał sprawę, dlatego mam wielki żal do tych lekarzy z GUM.
A do Sopmedu udałam się własnie bo stefanmalek, polecał. Chociaż spotkałam się z wieloma negatywnymi opiniami, że tam się pogorszyło, no ale odczekałam 7 miesięcy i doczekałam się wizyty na NFZ. No i niestety w ogóle leków mi nie zapisał doktor, badania krwii, a dodam że nie mam dobrego wyniku w sensie bez odchyleń jest pełno strzałek, nawet nie obejrzał i zbył poprostu :oops: :oops: :oops: a bardzo liczyłam na tą wizytę bo jednak Warszawa jest daleko, a po leki chciałam tu chodzić. Ale niestety lekarze na NFZ kompletnie olewają człowieka jak nie ma stwierdzone cu albo cd. Wiec ratuje mnie tylko wizyta prywatna, a na miesiac wzdaje 500 zl na leki, przy czym nie pracuje, moi rodzice rowniez tata po zawale, mama po wypadku. Dlatego tak bardzo liczlam na ta wizte na NFZ :cry: :cry: :cry:
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: Alis » 05 sie 2012, 10:48

Nie no spoko ja rozumiem, jednemu ten czy tamten lekarz podchodzi, drugiemu nie, każdy przypadek też jest inny. Co do GUM się zgadzamy :mrgreen:
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Smysery
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 04 sie 2012, 12:09
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: Smysery » 29 sie 2012, 21:41

Słuchajcie.. a czy ktos z Was leczył się prywatnie u Dr Wegnera ? Dr Jerzy Wegner aktualnie przyjmuje w gabinecie w Gdynii na ul. Św Wojciecha.. tak mam na wizytówce :)
Wybieram sie w przyszłym tygodniu na wizyte.. pierwszą.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: Alis » 29 sie 2012, 23:11

Tak, oczywiście ja :roll: doktor przyjmuje w Gdańsku w Lux med i w Gdyni w Spółdzielni Lekarskiej na Obrońców Wybrzeża
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
ainoh
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2012, 16:31
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: ainoh » 09 gru 2012, 15:51

witam

choruję dopiero od wrzesnia tego roku ale miałam okazję na bliższy kontakt z wieloma lekarzami "specjalnistami"
po 3 pobytach w szpitalu przypadkiem trafiłam do dr Zygmunta Adricha, uwazam że nalezy tu o nim wspomnieć gdyz jeszcze nie spotkałam się z lekarzem tak zaangażowanym w leczenie pacjenta

jedynym problemem jest to że przyjmuje tylko prywatnie a koszt wizyty to 200 zł - poza tym PROFESJONALISTA w każdym calu

usunięty zdublowany post
Ostatnio zmieniony 10 gru 2012, 22:19 przez ainoh, łącznie zmieniany 1 raz.
ainoh

Smysery
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 04 sie 2012, 12:09
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: Smysery » 09 gru 2012, 20:32

ainoh, a coś więcej o tym lekarzu.. dlaczego uważasz że jest warty polecenia ? Jakieś konkretne argumenty poprosimy :)))
Ja chodziłam do wielu gastrologów polecanych przez innych.. wg nich najlepszych w 3mieście, sprawdzonych, leczyli moich znajomych.. i dopiero 4 w mojej ocenie mi pomógł i okazał się profesjonalistą :))

Awatar użytkownika
ainoh
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2012, 16:31
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: ainoh » 10 gru 2012, 09:56

1. Jedyny lekarz który zamiast loperamidu na start zaczął od szczegółówego wywiadu i badania
2. Mój stan był bardzo ciężki natychmiast skierował mnie do szpitala zakaźnego ( wczosniej miałam bakterię dlatego tu)
3. Podczas pobytu w szpitalu zakaźnym sam z własnej inicjatywy współpracował i instruował lekarzy w odpowiednim kierunku leczenia,gdy okazał się że juz bakterię u mnie wykluczono
4. Dokładnie tłumaczy na czym polega choroba, opisuje jej mozliwy przebieg no i ustawia leczenie
5. Daje mozliwość konsultacji telefonicznej, w razie pytań czy watpliwości a nawet w moim przypadku sam dzwoni i pyta o stan zdrowia

to tak pokrótce główne punkty dla których uważam że należą się wyrazy uznania dla dr Z.Adricha, a mogę wiedzieć do kogo ty chodzisz?
a na marginesie szukam dietetyka który zna się na tym co robi :) znasz może kogoś?
ainoh

Smysery
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 04 sie 2012, 12:09
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: Smysery » 10 gru 2012, 18:57

Dzięki za odpowiedź :)
Ja od września leczę się w prywatnym gabinecie Dr Wegnera w Gdyni, póki co jestem zadowolona.. ale mam odruch porównywania z innymi lekarzami.
Wcześniej leczyłam sie w Sopmedzie w Sopocie i u Dr Wypych w Gdańsku.. w obu przypadkach porażka w moim przypadku ;/

Hmmm dietetyka niestety nie znam dobrego, mialam kontakt z jednym ale nie popisał się :)
Ja na razie sama delikatnie sprawdzam co mi szkodzi a co nie.. aa i zrobiłam test na nietolerancję.

Awatar użytkownika
TommyD
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2010, 12:14
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: TommyD » 22 sty 2013, 13:35

Ja już choruję ponad 10 lat ale jeszcze się tutaj nie udzielałem.

Zacząłem od dr Sochy (nie polecam), następnie na krótko dr Baluta (również nie polecam).

Od jakiś 4 lat jestem pod opieką dr Korybalskiego (i również w czasie leczenia biologicznego dr Chełstowskiej) w szpitalu na gdańskiej Zaspie.
Dr Korybalski przyjmuje również prywatnie w Gdyni w Lekarskiej Spółdzielni Pracy
Szczerze polecam!

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: deth » 22 sty 2013, 14:39

TommyD pisze:Dr Korybalski przyjmuje również prywatnie w Gdyni w Lekarskiej Spółdzielni Pracy
mówisz spoko koleśz ? Gdynia by mi pasowała :|

Awatar użytkownika
TommyD
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2010, 12:14
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: TommyD » 22 sty 2013, 14:42

Czy spoko to już zależy od Twojego nastawienia :wink:
Fakt faktem, że poszedłem do niego prywatnie, a on sam mnie ściągnął do szpitala już na NFZ.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: deth » 22 sty 2013, 14:49

spoko, w sensie - ludzki, ale w podejściu profesjonalista, z wiedzą, wolą, umiejętnościami, zaangażowaniem, no i siłą sprawczą ;)

Zablokowany

Wróć do „pomorskie”