Gastroenterolog Pomorze

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Cripple
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 07 lis 2011, 15:59
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: Cripple » 09 lis 2011, 19:29

leczył się ktoś u doktora Jacka Surwiło? Badał mnie dziś, skierowanie do szpitala wypisał i zaprasza do kościerzyny gdzie jest ordynatorem. Nie wiem czy jest sens jechać tak daleko.
Remisja od 11.2011

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: Alis » 23 lut 2012, 22:51

Mam pytanie czy jakiś dobry człowiek może mi podpowiedzieć, czy w Gdyni jest jakiś gastroenterolog na nfz, w przychodni normalnej nie płatnej (oprócz tej baby z Dąbrówki, to już wolę się wcale nie leczyć), czy tylko ten Sopmed, ale to w Sopocie, a mnie Gdynia interesuje.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

mar
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2007, 15:48
Choroba: CU u rodzica
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: mar » 24 lut 2012, 13:42

do Alis-> moglabys wyedytowac opinie o lek z Dabrowki, w moim przekonaniu nie nadaje sie to na f.publiczne.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: Natalka » 24 lut 2012, 13:48

nie ma potrzeby edytować posta Alis, nie napisała niczego, co by się nie nadawało na forum, może sprecyzować, dlaczego nie chce się u niej leczyć.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

mar
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2007, 15:48
Choroba: CU u rodzica
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: mar » 24 lut 2012, 13:52

Natalka pisze:nie ma potrzeby edytować posta Alis, nie napisała niczego, co by się nie nadawało na forum, może sprecyzować, dlaczego nie chce się u niej leczyć.
uwazasz ze pisanie na forum publicznym o lekarzu uzywajac formy "baba" jest zgodne z dobrym wychowaniem?

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: Natalka » 24 lut 2012, 13:56

no jeśli jest chłopem to faktycznie trzeba edytować :wink:
już bez przesady z tą poprawnością i dobrym wychowaniem, gorsze określenia padały tu w opiniach o lekarzach i nikt nie robił z tego afery, widocznie musiała ostro podpaść Alis, więc dobrze byłoby wytłumaczyć dlaczego i tyle, oczywiście używając odpowiednich słów. :]

a no tak, dla mnie określenie baba nie jest oznaką złego wychowania.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

mar
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2007, 15:48
Choroba: CU u rodzica
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: mar » 24 lut 2012, 14:08

Natalka pisze:no jeśli jest chłopem to faktycznie trzeba edytować :wink:
już bez przesady z tą poprawnością i dobrym wychowaniem, gorsze określenia padały tu w opiniach o lekarzach i nikt nie robił z tego afery, widocznie musiała ostro podpaść Alis, więc dobrze byłoby wytłumaczyć dlaczego i tyle, oczywiście używając odpowiednich słów. :]

a no tak, dla mnie określenie baba nie jest oznaką złego wychowania.
A dla mnie twoja opinia jest kompletnym niezrozumieniem tematu i roli jaka mod powinien pelnic-no chyba ze nie jestes czlonkiem stowarzyszenia.

Bo Alis nie jest czlonkiem stowarzyszenia. Ale do meritum- dostala rekomendacje sprawdzonych KILKU dobrych lekarzy, ale jej nie odpowiadaja z roznych przyczyn. Nie podoba mi sie tego rodzaju bezpodstawne ocenianie np konkretnej lekarki na podstawie jednej wizyty nie bedac jej pacjentem. Mi to podpada pod szkalowanie a nie ocene... dla mnie to jest robienie dymu a nie wspomaganie innych chorych ktorym wszyscy wspomnieni lekarze bardzo pomagaja i uwierz mi, bardzo trudno sie dostac na wizyte.

[ Dodano: 24-02-2012 ]
annap pisze:hmm,bardziej nastawiłam sie na Wegnera, dobre opinie w necie, tylko faktycznie niektórzy pisali że mało czasu poświęca, więc chyba go sobie odpuszczę, oprócz Skibińskiego ktoś godny polecenia w Gdyni?

[ Dodano: 16-09-2011 ]
Dr Wegner bywa na naszych spotkaniach z okazji Dnia Jelita w charakterze obserwatora-sluchacza, takze jako jego pacjentka bedziesz miala okazje dopytac;) :) a byc moze bedzie prelegentem.

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Posty: 971
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:11
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: Gottii » 24 lut 2012, 16:12

Równiez jestem za tym by nieobrażać lekarzy ot tak ... pozatym czytając wypowiedzi Alis mozna dojść do wniosku iż w pomorskim nie ma dobrych specjalistów czy to gastro czy okulisci czy psycholodzy czy nawet od leczenia bólu. :) sorki ale mam takie jakies odczucie że nie sa takie określenia fair.
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: Alis » 24 lut 2012, 17:19

mar pisze:
Natalka pisze:nie ma potrzeby edytować posta Alis, nie napisała niczego, co by się nie nadawało na forum, może sprecyzować, dlaczego nie chce się u niej leczyć.
uwazasz ze pisanie na forum publicznym o lekarzu uzywajac formy "baba" jest zgodne z dobrym wychowaniem?
Nikomu nie ubliżam, nie wyzywam a to że użyłam potocznego jezyka dla określenia kobiety to nie jest zbrodnia

[ Dodano: 24-02-2012 ]
mar pisze:Bo Alis nie jest czlonkiem stowarzyszenia. Ale do meritum- dostala rekomendacje sprawdzonych KILKU dobrych lekarzy, ale jej nie odpowiadaja z roznych przyczyn. Nie podoba mi sie tego rodzaju bezpodstawne ocenianie np konkretnej lekarki na podstawie jednej wizyty nie bedac jej pacjentem
A dlaczego podkreślasz, że nie jestem człnkiem stowarzyszenia, na forum mogą wypowiadac się tylko członkowie stowarzyszenia?? Nie wiedziałam o tym...Owszem dostałam rekomendacje sprawdzonych lekarzy i jestem za nie bardzo bardzo wdzięczna tyle, że w większości są to lekarze, którzy przyjmują prywatnie, albo w Akademii gdzie nie podoba mi się to, że nie można chodzić do jednego gastro, dlatego skorzystałam z forum i zapytałam o lekarzy na nfz, podkreślam na nfz!!!

[ Dodano: 24-02-2012 ]
Ponadto nie byłam na jednej wizycie, tylko na kilku tak dla ścisłości, ale oczywiście jesteś lepiej poinformowana, no i również z moją opinią zgadza się moja sąsiadka (chora na IBS) i ciocia (wrzody żołądka), także to nie jest tylko moje zdanie, a nawet jeżeli by było to mam do tego prawo, że coś mi się nie podoba i mówię o tym otwarcie.Jeżeli tobie odpowiada pani doktor to super.

[ Dodano: 24-02-2012 ]
Gottii pisze:Równiez jestem za tym by nieobrażać lekarzy ot tak ... pozatym czytając wypowiedzi Alis mozna dojść do wniosku iż w pomorskim nie ma dobrych specjalistów czy to gastro czy okulisci czy psycholodzy czy nawet od leczenia bólu. :) sorki ale mam takie jakies odczucie że nie sa takie określenia fair.
Tak bo ja tak właśnie uważam. A jeżeli chodzi o okulsite to pisałam wielokrotnie na forum jak się męczyłam, zanim na pomorzu właśnei trafiłam na dobrego specjaliste, który potrafił rozróżnić rogówkę od spojówki dosłownie, także moim zdaniem ciężko jest trafić na dobrego lekarza. Zresztą bardzo dużo osób z forum ma takie problemy, bardzo dużo osób z pomorza jezdzi do Warszawy albo do Łodzi do przychodni przyszpitalnych. Także nie wiem o co Ci chodzi, to że ty jesteś zadowlony z leczenia i choroba m,a u Ciebie łagodny przebieg to się ciesz, ale trochę wyrozumiałości dla innych.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Posty: 763
Rejestracja: 24 sie 2010, 10:51
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: nevermind

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: Tomek0700 » 24 lut 2012, 17:59

no jeśli jest chłopem to faktycznie trzeba edytować :wink:
już bez przesady z tą poprawnością i dobrym wychowaniem, gorsze określenia padały tu w opiniach o lekarzach i nikt nie robił z tego afery, widocznie musiała ostro podpaść Alis, więc dobrze byłoby wytłumaczyć dlaczego i tyle, oczywiście używając odpowiednich słów.
Natalka ma racje a Alis nie napisala nic brzydkiego.
Jestes chyba zbyt uczulona osoba, tym bardziej skoro podpadla Alis - nie musi jej okazywac wielkiego szacunku.
Bo Alis nie jest czlonkiem stowarzyszenia
cool story sister, kogo to obchodzi i co to wspolnego z tematem?
. dla mnie to jest robienie dymu a nie wspomaganie innych chorych ktorym wszyscy wspomnieni lekarze bardzo pomagaja i uwierz mi, bardzo trudno sie dostac na wizyte.
Tylko, ze ona nie mowi tego bezpodstawnie, moze jestes kolezanka tej bardzo cenionej Pani doktor? niestety - forum jest po to by wyrazac swoja opinie. Moze jestes starsza osoba i pani doktor traktuje inaczej studentow a osoby starsze, moze bogatsze?
Bo to co ta Pani doktor wygadywala Alis o peknieciu jelita i IBS przechodzi ludzkie pojecie.

Przepaszam, ze sie wtracam ale jak widze oburzone osoby bo - pacjenci leżą na korytarzu a nie w pokoju nie znajac przyczyny, wlasnie takie oburzone osoby jak mar bo Alis użyła slowa baba. Sa tu osoby nie tylko z CD/CU, szukamy przyczyny a niektorzy lekarze tylko widza CD/CU. I o takich lekarzach trzeba pisac. A ta Pani doktor wlasnie sie zalicza do osob "CD/CU I nie ma innych form zapalnych jelit".
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: subzero » 24 lut 2012, 18:42

Tomek0700 pisze:Sa tu osoby nie tylko z CD/CU, szukamy przyczyny a niektorzy lekarze tylko widza CD/CU. I o takich lekarzach trzeba pisac. A ta Pani doktor wlasnie sie zalicza do osob "CD/CU I nie ma innych form zapalnych jelit".
amen

nie ma wulgaryzmów, a Alis delikatnie dała do zrozumienia, że lekarz nie jest ok i starczy (musiałam się wtrącić)

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Posty: 971
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:11
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: Gottii » 25 lut 2012, 08:46

Alis pisze:Także nie wiem o co Ci chodzi, to że ty jesteś zadowlony z leczenia i choroba m,a u Ciebie łagodny przebieg to się ciesz, ale trochę wyrozumiałości dla innych.
nie wiem skąd masz ta wiedzę ? po za tym że nie płacze na forum 300 razy dziennie jak mi źle nei znaczy że czuje się przekosmicznie ale Ty nie zrozumiesz tego :) wyrozumiały jestem do bólu, wesoły kontaktowy nie umartwiam się:) pozdrawiam i pozostawiam w poszukiwaniach ......
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Aska84
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 03 kwie 2012, 09:33
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: Aska84 » 18 cze 2012, 18:00

Szukam lekarza w Trójmieście do którego mogłabym pójść w miarę szybko prywatnie.
Kogo byście mogli polecić zastanawiałam się nad dr Wypych, lub lekarzami w Sopmedzie tylko wtedy który?

Lekarz u którego leczę się obecnie miał mieć terminy na lipiec ale okazało się że w lipcu będzie przyjmował 1 dzień bo reszte jest na urlopie i oczywiście miejsc nie ma.

Prawdopodobnie będe musiała zmienić leki bo te, które mam nie pomagają, a poza tym chciałbym też skonsultować diagnoze z jakimś innym lekarzem bo IBS trochę wątpliwe jest.
Do tego wszystkiego teraz doszło mi zapalenie spojówek nie wiem czy mam to łączyć z tymi bólami brzucha, krwią itp czy nie ale nigdy w życiu do tej pory nie miałam zapalenie spojówek, byc może to zbieg okoliczności że tak w tym samym czasie.

Także proszę o jakieś sugestie odnośnie lekarzy w Trójmieście :oops:

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: deth » 18 cze 2012, 18:33

Z pracy pani dr Wypych jestem zadowolony :) Poznałem kilku lekarzy z gastrologi w Akademii i ona angażuje sie najbardziej, ona kierowała mnie na biologiczne i operacje, a i pacjentem się przejmie i pogada :)

prywatnie w Eter-Medzie umówią Cię na szybki termin, na NFZ trzeba dzwonić już od 20-stego miesiąca, by umówić się na przyszły

Smysery
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 04 sie 2012, 12:09
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gastroenterolog Pomorze

Post autor: Smysery » 04 sie 2012, 12:45

Ja należe do tych leczących sie u Dr Wypych i mam wątpliwości czy dobrze wybrałam. Może dlatego że mam wrażenie ze Pani Doktor nie traktuje mnie jako "swojego" pacjenta ponieważ zaczęłam leczenie w Sopocie na Chrobrego a z racji odległości przeniosłam sie do niej aby kontynuować leczenie. Planuje jeszcze jedna wizytę u Pani Doktor bo bardzo mi sie pogorszyło ostatnio, ale do tej pory czułam ze moje objawy sa trochę ignorowane ( i hipochondrykiem nie jestem żadnym). Daje "nam" jeszcze jedna szanse bo pomyślałam ze możne ja źle rozmawiam z Panią Doktor..
Za to bardzo chwale sobie lekarzy z Sopotu, żałuje że zedycowalam sie na tą zmianę.. regularne badania, kolonoskopia po każdym etapie leczenia..
Dy Wypych odkad sie u niej lecze nie skierowala mnie na ani jedną kolonoskopie.
No ale cóż zobaczymy.. po wizycie.

Zablokowany

Wróć do „pomorskie”