Gastroenterolog na CU w Białymstoku

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nika95
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 20 gru 2016, 10:11
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Gastroenterolog na CU w Białymstoku

Post autor: nika95 » 25 gru 2016, 19:59

Witam
Czy ktoś z Was może wskazać godnego polecenia gastroenterologa, który jest dobry w leczeniu wzjg?

Aktualnie chodzę do dr Urszuli Paleń-Jabłonowskiej, czy ktoś może też chodzi do niej z tym schorzeniem i może się coś wypowiedzieć na temat tej pani doktor?

Pozdrawiam

czarny
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2016, 11:31
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Gastroenterolog na CU w Białymstoku

Post autor: czarny » 12 sty 2017, 12:53

kiedyś byłem kilka razy u dr Wróblewskiego (prywatny gabinet na ul Mickiewicza??? jadąc od Zabłudowa DK19 przy Białej w lewo, i zaraz w prawo)
człowiek może trochę odstraszać ale ja byłem bardzo zadowolony z jego porad.

Madziak-k
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2017, 10:26
Choroba: CU
województwo: podlaskie

Re: Gastroenterolog na CU w Białymstoku

Post autor: Madziak-k » 08 maja 2017, 11:34

Hej, jestem tu nowa (od półtora miesiąca mam stwierdzoną chorobę). Równie jak nowa jestem zagubiona - więc odświeżam temat, żeby się troszkę "odgubić". :roll: Szukam kontaktu do specjalisty od CU w Białymstoku, Łomży, Bielsku Podlaskim lub okolicach? Diagnozę postawiono u mnie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku, gdzie z resztą trafiłam za sprawą ordynatora Skwarskiego - po wizycie prywatnej. Proszę o podpowiedź, u kogo się leczycie, jakie macie doświadczenia z podlaskimi lekarzami? Gastroenterologów jest tu dużo ale nie mam pojęcia, gdzie dalej szukać pomocy. Słyszałam o doktorze Mariuszu Rosołowskim? Może ktoś coś doradzi?

czarny
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2016, 11:31
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Gastroenterolog na CU w Białymstoku

Post autor: czarny » 08 maja 2017, 16:43

ponawiam: Wróblewski jest naprawdę dobry. bardzo dobrze mi doradził a jak przeprowadziłem się do Warszawy to nie ciągnął ze mnie hajsu tylko polecił specjalistów na miejscu. może wydać się nie miły ale to naprawdę dobry lekarz i co wazne, taki które chce pomóc a nie zarobić.

ps.teraz offtop ale konieczny skoro jesteś nowa w chorobie: zaopatrz sobie dobrze apteczkę ziołową (mozna nie wierzyć ale zioła działają cuda, tylko że ktoś mądry musi je nam dopasować) i próbuj działać z dietą. dieta lekkostrawna to mit. są produkty które nam szkodzą i musisz je eliminować. do tego eliminacja chemii i całej przetworzonej żywności to konieczność. próbuj róznych rzeczy (eliminacja glutenu, mleka, białego cukru ewentualnie jakaś konkretna typu scd, paleo, fodmap? jest jeszcze wiele innych, szukaj informacji w necie i staraj się myśleć samodzielnie) i jeżeli przez dłuższy czas 2-3 miesiące nie widzisz efektu spróbuj czegoś innego. Co ważne, z dietą jest o tyle ciekawe że na każdego działa coś innego więc możesz długo próbować, nie widzieć efektów ale uwierz ze warto bo jest odpowiednia droga, trzeba ja tylko znaleźć. dieta plus zioła dają naprawdę super efekty. tylko do diety nalezy podejść z głową, nie wykluczyć sobie nagle wszystkiego, jak coś wykluczasz to trzeba dać coś innego w zamian, żeby organizm był zdrowy ;)
suplementacja witamin: c, d3+k2
myslę, że szczególnie spróbuj eliminacji glutenu i nabiału. dla kogoś nowego eliminacja glutenu może wydawać się tylko kaprysem hipsterów i chwilową modą ale to naprawdę ma sens.
czytaj forum uważnie, znajdź grupę na FB "crohn & colitis grupa wsparcia". tam znajdziesz dużo informacji

PS. to takie moje przemyslenia z 10 lat chorowania. bądź wytrwała i szukaj odpowiedzi. ale rób wszystko z głową. nie rzucaj się na cudowne metody leczenia z internetu bez opamiętania. :)
pozdrawiam

czarny
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2016, 11:31
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Gastroenterolog na CU w Białymstoku

Post autor: czarny » 08 maja 2017, 16:48

w razie pytań służę radą :)

Madziak-k
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2017, 10:26
Choroba: CU
województwo: podlaskie

Re: Gastroenterolog na CU w Białymstoku

Post autor: Madziak-k » 09 maja 2017, 11:59

Dziękuję bardzo za podpowiedź, co do uwag dietowych masz zupełną rację i pomimo mojego króciutkiego stażu zdążyłam się już zorientować, że własny umysł jest najlepszym dietetykiem. Czytam ciągle wszelkie fora, porady, opracowania i blogi ludzi takich jak ja, i uczę się życia z chorobą powolutku... Zaczynamy się już nawet trochę dogadywać :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „podlaskie”