Zgryz z lekarzem.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Zgryz z lekarzem.

Post autor: marcin820201 » 10 kwie 2015, 16:37

Hej, mam kłopot.
Moja lekarka z MSW - jako ze jestem sluzba zdrowia nigdy nie chce mnie do siebie na wizyte umowic- mowi ze to strata czasu i kaze mi przychodzic jak mam problem. Zawsze jednak jak przyjde to mowi ze nie ma czasu i ze 'jutro.' Przez to czekanie pod gabinetem na nia i jej 'jutro' - kiedy jest - (nie moge sie tak urywac- mam swoich pacjnetow) zmniejszylem ilosc wizyt u niej i chodze faktycznie jak musze (raz na 7-8 mscy srednio). Juz i tak wlasciwie nic od niej nie chce jak to oswiadczenie- ale nawet z tym jest problem. Ale esencja:

Skonczyla mi sie waznosc info od lekarza ze biore taki a taki lek (salofalk, aza) a lekarz poz chce. Wczoraj bylem u niej ale powiedziala jutro- mowilem o co chodzi myslalem ze mi takiego numeru nie wytnie- ale wyciela. Dzis poszedlem i jej nie bylo- poszla na urlop od poniedzialku a mi zostalo pol opakowania salofalku. Co w tej sytuacji zrobic- ktory lekarz moglby poza nia takie oswiadczenie napisac? Prywatny jakis moze czy nie?
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zgryz z lekarzem.

Post autor: Mamcia » 10 kwie 2015, 20:03

Może każdy lekarz specjalista, który ma dostęp do dokumentacji. Idź do sekretariatu z załatw to z p. Martą.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
_Ray_
Początkujący ✽✽
Posty: 112
Rejestracja: 07 lis 2010, 10:25
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Zgryz z lekarzem.

Post autor: _Ray_ » 12 kwie 2015, 13:35

[Skonczyla mi sie waznosc info od lekarza ze biore taki a taki lek (salofalk, aza) a lekarz poz chce
co to znaczy,że ważność inf?
Na podstawie wypisu ze szpitala z rozpoznaniem i zaleceniami lekarz POZ nie ma prawa robic ci problemów wypisywanem leków.
Cortiment MMX + Pentasa

bye bye aza- od sierpień 2016

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zgryz z lekarzem.

Post autor: Mamcia » 12 kwie 2015, 20:07

Jeśli zaświadczenie jest np. sprzed 3 lat to lekarz może poprosić, o jego aktualizację. Nie ma nigdzie napisane jak długo jest takie zaświadczenie ważne, ale lekarz może chcieć potwierdzenia, że terapia się nie zmieniła.
Przy CU - salofalk może być prze LR przepisywany dożywotnio, bo z tego przed ZUS się wybroni, ale większość nie che się bronić tylko mieć podkładkę.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „mazowieckie”