MSWiA pobyt na oddziale - kilka pytań technicznych

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: MSWiA pobyt na oddziale - kilka pytań technicznych

Post autor: kasia38 » 18 paź 2013, 22:50

Yucami, dopiszę tylko o dniach pobytu. Mnie ZAWSZE mówili, że to 2-3 dni, a było tak:
1 raz - 10 dni
2 raz - 13 dni
3 raz - 5 dni
4 raz - 7 dni
5 raz - 5 dni
tak, że lepiej nastawić się na dłużej
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: MSWiA pobyt na oddziale - kilka pytań technicznych

Post autor: Alis » 19 paź 2013, 21:34

No to może ja też sie wypowiem, ponieważ w tym roku tylko w lipcu nie byłam w szpitalu. Zawsze zabieram ze sobą poduszke. Kocyka nie zabierałam, ale szczerze przydałby się, bo jest chłodno w nocy, także koc albo piżama grubsza. Stopery też się przydają szczególnie jak się lezy na korytarzu, albo obok WrednejTubisi, :lol: Ponadto zabieram mały czajnik elektryczny. Duzym udogodnieniem jest internet bezprzewodowy. Na drugim pietrze nie musiałam mieć papieru, a na 3 to lepiej mieć. Ceny w skelpikach sa zadziwiająco przystepne, niektóre produkty są droższe u mnie w sklepach. Jeżeli chodzi o jedzonko, no to wiadomo szpitalne, porcje są spore i mozna się najeść. No a smak:) jak się ma zaostrzenie to spokojnie wystarczy, ale jeżeli jest się na sterydach czy w stanie ogólnym dobrym to rzeczywiście polecam restauracje można tam sobie wybrać coś lekkiego do jedzenia np. indyk, udziki, gotowane warzywka, zupki, kompocik. Jest też kaplica, kiosk, fryzjer :) nawet skorzystałam raz :roll: Także bardzo dobre warunki dla pacjenta.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Yucami
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 14 lis 2011, 15:10
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: MSWiA pobyt na oddziale - kilka pytań technicznych

Post autor: Yucami » 19 paź 2013, 23:14

toż to już prawie wakacje ze SPA się kroją :razz:

a tak serio, to niech warunki będą obojętnie jakie, byle mnie w końcu zdiagnozowali - dzień w którym się dowiem co mi jest, będzie dla mnie bardzo szczęśliwym dniem

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: MSWiA pobyt na oddziale - kilka pytań technicznych

Post autor: mgiełkaa » 19 paź 2013, 23:34

Yucami, trafiłaś w dziesiątkę z określeniem, tak, to jest nasze SPA (cały czas mówimy o pobycie na 3p) bo piętro niżej to już tak ,,różowo" nie jest.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: MSWiA pobyt na oddziale - kilka pytań technicznych

Post autor: kasia38 » 20 paź 2013, 00:56

mgiełkaa, ja z koleżankami spod 5 (z Izą i Iwoną) z lipca 2010 też tak nazywałyśmy nasz szpital :) pobyty nam się wtedy strasznie przedłużały i się pouczałyśmy, że nie ma co narzekać, wakacje w takim spa i to gratis ;)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Yucami
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 14 lis 2011, 15:10
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: MSWiA pobyt na oddziale - kilka pytań technicznych

Post autor: Yucami » 20 paź 2013, 10:56

ja to pewnie na 3 p. nie trafię, bo ja taki pacjent z ulicy jestem, nie mam tam żadnego swojego lekarza - wysłałam do nich skierowanie z całą historią choroby, oddzwonili i wyznaczyli termin przyjęcia

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽
Posty: 419
Rejestracja: 22 mar 2010, 23:26
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: MSWiA pobyt na oddziale - kilka pytań technicznych

Post autor: gabriella » 20 paź 2013, 10:59

Yucami pisze:ja to pewnie na 3 p. nie trafię, bo ja taki pacjent z ulicy jestem, nie mam tam żadnego swojego lekarza - wysłałam do nich skierowanie z całą historią choroby, oddzwonili i wyznaczyli termin przyjęcia
niekoniecznie, jak masz podejrzenie nzj, to powinni położyć Cię na trzecim, jeśli będzie miejsce :)

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: MSWiA pobyt na oddziale - kilka pytań technicznych

Post autor: kasia38 » 20 paź 2013, 19:38

Yucami pisze:ja to pewnie na 3 p. nie trafię, bo ja taki pacjent z ulicy jestem, nie mam tam żadnego swojego lekarza - wysłałam do nich skierowanie z całą historią choroby, oddzwonili i wyznaczyli termin przyjęcia
zaletą piętra II jest to, że masz łazienkę w każdym pokoju :)
ale osobiście wolę trzecie pięterko , choć mój pierwszy pobyt był na II właśnie
i nie narzekałam na piętro tylko na przedłużający się pobyt.
Byłam przyjęta na 2-3 dni więc na salę szybkiej diagnostyki i czwartego dnia musiałam się przenieść na inną salę
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Yucami
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 14 lis 2011, 15:10
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: MSWiA pobyt na oddziale - kilka pytań technicznych

Post autor: Yucami » 23 paź 2013, 19:22

Wszystko się udało. Jestem na III piętrze. Warunki moim zdaniem super. Nawet obiad bezglutenowy dostałam :)

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: MSWiA pobyt na oddziale - kilka pytań technicznych

Post autor: mgiełkaa » 23 paź 2013, 20:18

Yucami, gratulacje :smile:, a na której sali jesteś? Wczoraj byłam na oddziale w odwiedzinach i wybieram się wkrótce więc chętnie Cię odwiedzę :smile: No i ten dyżur edukacyjny co Ci przepadł nadrobimy :wink:
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: MSWiA pobyt na oddziale - kilka pytań technicznych

Post autor: Baby » 23 paź 2013, 23:27

Yucami, na której sali leżysz bo ja na 5 :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Yucami
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 14 lis 2011, 15:10
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: MSWiA pobyt na oddziale - kilka pytań technicznych

Post autor: Yucami » 24 paź 2013, 09:11

na sali nr 1 jestem

Yucami
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 14 lis 2011, 15:10
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: MSWiA pobyt na oddziale - kilka pytań technicznych

Post autor: Yucami » 26 paź 2013, 10:57

od wczoraj jestem w domu, tak więc pobyt okazał się 3-dniowym

Pawel_ck
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2010, 11:11
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Pytanie o parking

Post autor: Pawel_ck » 20 lis 2013, 00:25

Witam. Ja może zapytam o inne zagadnienie pobytu w szpitalu. Od czwartku 21.11.2013r. będę przebywał na badaniach W MSWiA na Wołoskiej. Biorąc pod uwagę kalendarz to przyjdzie mi tam posiedzieć minimum do poniedziałku. Z racji odległości do Warszawy i problemów z komunikacją wybieram się tam swoim autem. Wiem że parking przed szpitalem jest makabrycznie drogi. Czy ktoś z Was wie jakie są stawki za dobę na tym prywatnym parkingu (po lewej stornie przed szlabanami parkingu szpitalnego). Nie mogę nigdzie wyszukać numeru telefonu pod którym mógłbym się dowiedzieć o tej cenie i dostępności miejsca parkingowego. Proszę więc o pomoc osoby tam przebywające w dniu jutrzejszym i mogące mi jakoś pomóc, choćby zdobywając numer tel. na ten boczny prywatny parking. Nadmieniam też że posiadam ważną kartę parkingową dla osób niepełnosprawnych, choć zapewne tam nigdzie to nie pomoże. Pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: MSWiA pobyt na oddziale - kilka pytań technicznych

Post autor: kasia38 » 20 lis 2013, 12:14

jeśli masz kartę to nic nie zapłacisz za parking szpitalny :)
korzystam z takiego przywileju od kilku lat, zarówno podczas pobytów jednodniowych jak i dłuższych, max 13 dni.
Wjeżdżasz na parking szpitalny, bierzesz normalnie ten bilecik a jak będziesz wychodził ze szpitala, to idziesz do tego budynku obsługi (po prawej stronie jak wyjeżdżasz na wysokości bramki) pokazujesz im kartę i ten bilecik, który wziąłeś jak wjeżdżałeś i on tam przepuszcza go przez swoje urządzenie, nic nie płacisz, wsiadasz do samochodu i wyjeżdżasz tak jakbyś zapłacił :)
Fakt, że jak byłam tam 13 dni to spojrzał na datę z bileciku i coś tam się zdziwił, to wyjaśniłam, że tyle byłam w szpitalu i nic nie mówił więcej, a więc reasumując; masz kartę parkingową - nie płacisz za parking szpitalny :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

ODPOWIEDZ

Wróć do „mazowieckie”