gastrolodzy w Krakowie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
takajakaś
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:14
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: gastrolodzy w Krakowie

Post autor: takajakaś » 21 lis 2012, 15:22

LoneWolf pisze:dr Maria Kunz-Wojtyna - czy ktoś z krakowiaków ma jakieś opinie/leczył się u tej pani?
"Leczył" to za dużo powiedziane.. Na jej wizycie, bez żadnych badań, nawet bez głupiego dotknięcia brzucha, powiedziała, że nic nie widzi w moim przypadku specjalnego i że trzeba zacząć :cenzura: , bo zatrzymywane gazy są powodem wszystkich chorób... Nie wiem jaki to miało związek z okropnymi bólami i wypróżnianiem 2 razy w miesiącu...

LoneWolf
Początkujący ✽✽
Posty: 201
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:51
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Re: gastrolodzy w Krakowie

Post autor: LoneWolf » 22 lis 2012, 10:07

No już się sam przekonałem, o tym, że Kraków to nie jest dobre miejsce jeśli chodzi o lekarzy, którzy "leczą". :/

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: gastrolodzy w Krakowie

Post autor: Agula84 » 23 lis 2012, 19:40

bylam u doktor Piatek Guziewicz, no juz chwile temu ale jakos tak zapomnialam napisac. ogolnie spoko,dala namiar na siebie jakby sie cos pilnie dzialo, powiedziala ze gdyby nie ta szczelina to nie mialaby watpliwosci ze to ibs, ale ze szczeline mialam i chyba wlasnie aktualnie znowu mam, to trzeba sie obserwowac. no to sie obserwuje, bylo juz dobrze dobrze jest aktualnie slabo dobrze ale kiedys bedzie moze lepiej...
z gastro dzieciecych moge polecic profesora Fyderka jesli dobrze pamietam nazwisko, z USD w Prokocimiu.
Agula 84 :)

Adorable
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2014, 10:06
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: gastrolodzy w Krakowie

Post autor: Adorable » 30 mar 2014, 21:35

Witam. Przepraszam, jeśli piszę w złym wątku, ale jestem tu nowa ;) Mam pytanie- jak długo czeka się na wynik badania hist.- pat. wycinka pobranego podczas gastroskopii w Szpitalu Wojskowym? Niby jest napisane, że 3 tyg., ale rzeczywiście nic wcześniej nie da się zdziałać ;)? Z góry dziękuję za odp.

melunia
Początkujący ✽✽
Posty: 106
Rejestracja: 17 sty 2014, 19:27
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: gastrolodzy w Krakowie

Post autor: melunia » 30 mar 2014, 22:54

Adoroble!

Ja właśnie 3 tygodnie czekałam, więc to chyba standard
Melunia

Adorable
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2014, 10:06
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: gastrolodzy w Krakowie

Post autor: Adorable » 30 mar 2014, 23:51

melunia pisze:Adoroble!

Ja właśnie 3 tygodnie czekałam, więc to chyba standard
Dziękuję za odp., ale czas oczekiwania chyba też zależy od różnych czynników, prawda? Mi pobierano tylko 1 wycinek z żołądka, więc może uda się jakoś wcześniej wyniki odebrać, bo chciałabym się wcześniej do gastro. wybrać.

Melunia, jeśli mogę jeszcze pomęczyć ;)- jakie znieczulenie dają w Sz. Wojskowym przy kolonoskopii?

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: gastrolodzy w Krakowie

Post autor: Tubisia » 31 mar 2014, 10:21

Adorable, czeka się 2-3 tygodnie. Nie jest to zależne od ilości wycinków, ale od tego co robią w laboratorium z pobranym materiałem.

A w Wojskowym możesz liczyć na głupiego jasia albo dożylne znieczulenie, nie ma narkozy ogólnej. W 90% dają jasia, chyba, że uznają, że przypadek jest za ciężki albo ktoś mocno zawalczy o to. Żadnej kolonoskopii tam wykonanej nie wspominam dobrze (a były 3 i 3 w dożylnym..)
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Adorable
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2014, 10:06
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: gastrolodzy w Krakowie

Post autor: Adorable » 31 mar 2014, 11:25

Tubisia pisze: A w Wojskowym możesz liczyć na głupiego jasia albo dożylne znieczulenie, nie ma narkozy ogólnej. W 90% dają jasia, chyba, że uznają, że przypadek jest za ciężki albo ktoś mocno zawalczy o to. Żadnej kolonoskopii tam wykonanej nie wspominam dobrze (a były 3 i 3 w dożylnym..)
To mnie nastraszyłaś :razz: A mogę zapytać który lek. Ci ją wykonywał? Ja leczę się u dr Augustyn i gastroskopię wspominam bardzo dobrze...

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: gastrolodzy w Krakowie

Post autor: Tubisia » 31 mar 2014, 17:00

Adorable, kolonoskopię pierwszą wykonywała mi taka kulejąca niska pani dr (nie pamiętam nazwiska), która jest tam najlepsza. Pozostałe zaś dr Hebzda (ojciec), po ostatniej 1,5h trwającej zwieźli mnie łóżkiem z endoskopii drącą się na cały oddział. Gastroskopię robił dr Kucia. Co do dr Augustyn mam złe wspomnienia jako prowadzącej, właściwie nie ona mnie prowadziła, a jakaś jej studentka... Na chwilę obecną nie polecam w ogóle tego szpitala, lepiej już iść na Śniadeckich.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Adorable
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2014, 10:06
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: gastrolodzy w Krakowie

Post autor: Adorable » 31 mar 2014, 20:03

Tubisia, dziękuję za odp. Ja nie mam CD, ani CU, więc o tyle łatwiej. Do dr Augustyn chodzę prywatnie, póki co jestem zadowolona, nie mogę jej nic zarzucić, bo naprawdę stara się pomóc... ;)

melunia
Początkujący ✽✽
Posty: 106
Rejestracja: 17 sty 2014, 19:27
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: gastrolodzy w Krakowie

Post autor: melunia » 31 mar 2014, 20:55

kolonoskopia była dla mnie bezbolesna, po wstępnym znieczuleniu powiedziałam, że mnie boli i dali mi większą dawkę znieczulenia. Kompletnie nie umiem określić jak nazywało sie to znieczulenie, ale był to zastrzyk do wenflon'u.
Gastroskopię też w miarę dobrze wspominam.
Melunia

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: gastrolodzy w Krakowie

Post autor: Tubisia » 31 mar 2014, 22:10

melunia, raczej 3 różne leki :) tylko trzeba pamiętać, by powiedzieć o każdym uczuleniu na leki, ja mam na pyralginę, więc dodatkowe utrudnienie dla anestezjologa. Poza tym melunia, tez by Ciebie bolało jakbyś miała 2 zwężenia i 2 przetoki :wink:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Adorable
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2014, 10:06
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: gastrolodzy w Krakowie

Post autor: Adorable » 14 kwie 2014, 16:27

Przepraszam jeśli piszę w złym wątku, ale czy ktoś może się orientuje gdzie mogę wykonać oddechowy test wodorowy na nietolerancję laktozy? Gastro. mi coś mówiła o klinice na Śniadeckich... Robił ktoś może tam to badanie? Ile to kosztuje? Może znacie jakieś inne miejsca, gdzie można wykonać ten test?

Awatar użytkownika
mona74
Początkujący ✽✽
Posty: 71
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:04
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: gastrolodzy w Krakowie

Post autor: mona74 » 30 mar 2015, 18:44

Do tej pory leczyłam się w Lublinie ale mój mąż zmienił pracę i teraz poręczniej będzie jeździć do Krakowa. Szukam dobrego lekarza od CU, najlepiej takiego, z którym można kontaktować telefonicznie "w razie czego". I z innej beczki: jaki jest standard jeżeli chodzi czas pomiędzy badaniami kolonoskopii? Ostatnią miałam robioną 4 lata temu a zaostrzenia co chwilę
Leczenie: Szpital MSW Warszawa
Salofalk 500 2x3, 6 Merkaptopuryna 50mg

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: gastrolodzy w Krakowie

Post autor: kalka_96 » 30 mar 2015, 19:03

mona74, najlepiej zapiszcie się do dr.Cibor. Pracuje w poradni i szpitalu na Śniadeckich.
nie wiem jak to wygląda z kolonoskopią w Krakowie, bo się tu nie leczę....

ODPOWIEDZ

Wróć do „małopolskie”