polipektomii ŚLĄSK MAŁOPOLSKA

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
paniczq
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 21 wrz 2007, 23:30
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

polipektomii ŚLĄSK MAŁOPOLSKA

Post autor: paniczq » 07 maja 2019, 09:44

Witam, proszę o informację. Gdzie najlepiej usunąć polipy z jelita grubego. Mam dużo pseudo polipów, od 2007 choruje na CU.

Mogą to być prywatne przychodnie lub szpitale NFZ. Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Mateusz
początek 10.08.2007

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: polipektomii ŚLĄSK MAŁOPOLSKA

Post autor: obyty.z.cu » 08 maja 2019, 18:50

pseudopolipy to "specjalizacja " CU, takie wybrukowane nimi jelito to tragedia,ale tak się dzieje . Mnie ciekawi czy to usuwanie ich zlecił gastroenterolog czy to Twoja inicjatywa ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

paniczq
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 21 wrz 2007, 23:30
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: polipektomii ŚLĄSK MAŁOPOLSKA

Post autor: paniczq » 12 maja 2019, 12:34

Witam, źle wcześniej napisałem. W moim jelicie są liczne pseudopolipy i polipy. Lekarz zalecił mi kolonoskopie w znieczuleniu na chirurgii w celu usunięcia polipów i konsultacji. Wcześniej inny doktor podczas kolonoskopi, zalecił mi usunięcie części jelita, ale mój lekarz prowadzący nie zgodził się na to. Kolonoskopia była robiona 4lata temu. Po ostatnin zaostrzeniu boję się zmian w jelicie. Obecnie czuje się dobrze, od pół roku mam remisje. Proszę o pomoc i wasze opinie, doświadczenie, jak to wyglądało u was. Z góry dziękuję Wam.
początek 10.08.2007

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: polipektomii ŚLĄSK MAŁOPOLSKA

Post autor: atabe » 13 maja 2019, 13:02

Ja co prawda nie mam problemu polipów , ale byłam świadkiem rozmowy pacjentki , która zaniedbała sprawę i jak już się przebadała to miała tyle polipów w jelicie , że całe jelito było do usunięcia . Co prawda pani miała polipowatość rodzinną , ale podejrzewam ,że i przy CU nadmierny rozrost polipów może skutkować usunięciem jelita . Tak ,że częste kontrole i usuwanie póki są pojedyncze .

ODPOWIEDZ

Wróć do „małopolskie”