Internista, który przepisze refundowaną azatioprynę?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Cheerio
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2016, 16:05
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Internista, który przepisze refundowaną azatioprynę?

Post autor: Cheerio » 21 wrz 2017, 12:48

Hej wszystkim,

Mam trochę nietypowy problem. Kiedy mieszkałam w Warszawie chodziłam do 2 internistów i zawsze przepisywali mi azatioprynę na refundację (jako że terminy do gastro były kilkumiesięczne). W Krakowie byłam u jednego i on stwierdził, że przy mojej chorobie (wrzodziejące) o refundacji azatiopryny w ogóle nie ma mowy. Sprawdzałam przepisy i nic chyba się nie zmieniło ogólnie w kwestii azatiopryny, więc chciałabym spytać o to Was.

Czy macie może jakiś internistów nfz, którzy wypisują Wam azatioprynę refundowaną? Ja mieszkam na Prądniku, ale pojadę wszędzie w Krakowie, żeby tylko ją zdobyć. Zostało mi tylko 15 tabletek :(

Pozdrawiam,
Justyna
"There is, I think, humor here which does not translate well from English into sanity.”
― Jim Butcher, Changes

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Internista, który przepisze refundowaną azatioprynę?

Post autor: Tubisia » 21 wrz 2017, 13:08

Weź wydruk z leków refundowanych, wypis ze szpitala z diagnozą i poproś kierownika placówki, by Ci tą receptę wypisał poprawnie. Ew. może tak być, że lekarz nie ma podpisanej umowy z NFZ dlatego wystawia bez zniżki recepty. A na którym Prądniku mieszkasz? :)
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Cheerio
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2016, 16:05
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internista, który przepisze refundowaną azatioprynę?

Post autor: Cheerio » 21 wrz 2017, 13:17

Tubisia, wszystkie dokumenty, włącznie w wypisami ze szpitala i zaświadczeniem o chorobie, pokazywałam temu lekarzowi. On w ogóle nie wiedział wiele o azatioprynie, więc sobie sprawdził refundację tego leku w komórce i powiedział mi, że nic tam nie ma o refundacji przy wrzodziejącym zapaleniu jelita.

Byłam na wizycie na nfz, ale być może jest tak jak mówisz i ten lekarz w ogóle nie wypisuje. Jutro podbijam do innego lekarza w tej samej przychodni.

Mieszkam na Prądniku Białym, okolice Conrada :)
"There is, I think, humor here which does not translate well from English into sanity.”
― Jim Butcher, Changes

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Internista, który przepisze refundowaną azatioprynę?

Post autor: Tubisia » 21 wrz 2017, 13:47

Cheerio pisze:Mieszkam na Prądniku Białym, okolice Conrada
Niedaleko pracuję, a na Czerwonym mieszkam :mrgreen: Powodzenia z wypisaniem recepty.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Internista, który przepisze refundowaną azatioprynę?

Post autor: Noelia » 23 wrz 2017, 09:18

Cheerio pisze:On w ogóle nie wiedział wiele o azatioprynie, więc sobie sprawdził refundację tego leku w komórce i powiedział mi, że nic tam nie ma o refundacji przy wrzodziejącym zapaleniu jelita.
Tutaj można to sprawdzić:
Imuran
"Zakres wskazań objętych refundacją (ryczałt) - Choroby autoimmunizacyjne inne niż określone w ChPL"
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Cheerio
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2016, 16:05
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internista, który przepisze refundowaną azatioprynę?

Post autor: Cheerio » 26 wrz 2017, 15:21

Wątek można uznać za zamknięty :) Drugi internista wypisał bez komentarza, więc tamten musiał być jakąś anomalią. Podaję imię i nazwisko na wszelki wypadek, żeby ktoś inny się nie naciął: dr. Andrzej Szwonda.
Tubisia pisze:
Cheerio pisze:Mieszkam na Prądniku Białym, okolice Conrada
Niedaleko pracuję, a na Czerwonym mieszkam :mrgreen: Powodzenia z wypisaniem recepty.
Dzięki :) Udało się!
Noelia pisze:
Cheerio pisze:On w ogóle nie wiedział wiele o azatioprynie, więc sobie sprawdził refundację tego leku w komórce i powiedział mi, że nic tam nie ma o refundacji przy wrzodziejącym zapaleniu jelita.
Tutaj można to sprawdzić:
Imuran
"Zakres wskazań objętych refundacją (ryczałt) - Choroby autoimmunizacyjne inne niż określone w ChPL"
Tak, właśnie widziałam ten fragment i się dziwiłam, czemu nie chciał wypisać. Drugi internista wypisał bez problemu.
"There is, I think, humor here which does not translate well from English into sanity.”
― Jim Butcher, Changes

ODPOWIEDZ

Wróć do „małopolskie”