Poszukuję DOBREGO lekarza!

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anonymous_29a6aa8a

Poszukuję DOBREGO lekarza!

Post autor: Anonymous_29a6aa8a » 31 maja 2016, 11:47

Poszukuję DOBREGO gastrologa/gastroenetrologa, który pomoże w postawieniu diagnozy. Jestem po dwóch pobytach w szpitalu (Śniadeckich też). Chodzę od lekarza do lekarza (jak pewnie większość) i dalej nic nie wiem, a czuję się fatalnie. Na mojej liście odwiedzonych prywatnie lekarzy jest już dr Michalska, Mach, Augustyn, Kuntz i każdy odsyła dalej lub wychodzę bez diagnozy.. Czy ktoś poleca jakiegoś konkretnego lekarza? :cry:

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: Poszukuję DOBREGO lekarza!

Post autor: Agula84 » 31 maja 2016, 11:55

a probowałes do Zwolinskiej Wcisło?? ja jestem zadowolona bardzo, madry lekarz, udziela sie na dniach nzj, wedlug mnie jest w temacie, przy czym ja mam tylko ibsa.jest tu kilka wątkow o lekarzach w Krakowie, na pewno cos znajdziesz :) POWODZENiA
Agula 84 :)

Anonymous_29a6aa8a

Re: Poszukuję DOBREGO lekarza!

Post autor: Anonymous_29a6aa8a » 31 maja 2016, 11:58

Kojarzę ją z "widzenia" na oddziale, ale nie próbowałam. U mnie problem jest z diagnozą.. Tak sobie chodzę od lekarza do lekarza.. Wygląda na początki Crohna w jelicie cienkim, ale słyszę tylko żeby czekać, albo nerwica i jelito drażliwe;-)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Poszukuję DOBREGO lekarza!

Post autor: -Ania- » 31 maja 2016, 12:01

Jeśli nie znajdziesz dobrego gastro to startuj do Warszawy do MswiA do pani prof. Rydzewskiej. Większość osób przyzna mi rację, że nie ma lepszego specjalisty od niej.
W naszej chorobie nie leczy się tam gdzie jest blisko i fajnie ale tam gdzie są ku temu ośrodki referencyjne... czyli gdzie wiedzą co i jak leczyć, czym leczyć, mają dostęp do biologii, do badań świetnym sprzętem, nie straszą stomią, wiedzą co to dieta bezresztkowa etc.

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Anonymous_29a6aa8a

Re: Poszukuję DOBREGO lekarza!

Post autor: Anonymous_29a6aa8a » 31 maja 2016, 12:08

Właśnie tak chyba zrobię.. Jakiś kontakt czy szukać gdzie przyjmuje prywatnie i tam dzwonić? Nie ukrywam, że zależy mi na czasie. Ja "dopiero" 4 miesiąc próbuję odkryć co mi jest, a już powoli brakuje mi siły.

* Brak zapisów do doktor Rydzewskiej w dwóch miejscach, gdzie przyjmuje prywatnie..

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Poszukuję DOBREGO lekarza!

Post autor: alate » 31 maja 2016, 13:34

gobananaz,
próbuj do dr Kaniewskiej uderzyć. Pracuje na tym samym oddziale i jest bliską współpracownicą Profesor. Dobry i doświadczony specjalista...
Crohn ? Z tym da się żyć !

Anonymous_29a6aa8a

Re: Poszukuję DOBREGO lekarza!

Post autor: Anonymous_29a6aa8a » 31 maja 2016, 13:43

alate pisze:gobananaz,
próbuj do dr Kaniewskiej uderzyć. Pracuje na tym samym oddziale i jest bliską współpracownicą Profesor. Dobry i doświadczony specjalista...
Dzięki To chyba czeka mnie wycieczka do Warszawy. lek. Magdalena Agnieszka Kaniewska?

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Poszukuję DOBREGO lekarza!

Post autor: alate » 31 maja 2016, 13:50

Anonymous_29a6aa8a pisze:lek. Magdalena Agnieszka Kaniewska?
ja znam ją jako tylko Magdalenę, ale to na bank ta sama
Crohn ? Z tym da się żyć !

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poszukuję DOBREGO lekarza!

Post autor: Mamcia » 31 maja 2016, 20:19

Może zamiast jeździć po Polsce lepiej wykonać komplet badań. Jakich trudno powiedzieć, bo nie wiemy co było zrobione, ani jakie są objawy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Anonymous_29a6aa8a

Re: Poszukuję DOBREGO lekarza!

Post autor: Anonymous_29a6aa8a » 01 cze 2016, 08:09

Mamcia pisze:Może zamiast jeździć po Polsce lepiej wykonać komplet badań. Jakich trudno powiedzieć, bo nie wiemy co było zrobione, ani jakie są objawy.
Dziękuję za odpowiedzi.
Na początku marca zaczęło się osłabienie, luźne żółte stolce po każdym posiłku. Myślałam,że mam zapalenie wyrostka, albo kamienie w woreczku, bo miałam taki ucisk, kłucia z prawej strony żeber. W między czasie dostałam antybiotyk na zapalenie zatok.Próby wątrobowe w normie, usg nic nie wykazało, usg ginekologiczne ok.Załatwiałam się - więcej niż zjadałam. Nie miałam sił. Trafiłam z odwodnieniem do szpitala. Drugie usg-ok, gastroskopia-żółciowe zapalenie żołądka i nie było zbyt wiele widać przez żółć. Po wyjściu ze szpitala zrobiłam kolejną gastroskopię z pobraniem na helicobacter, bo przy pierwszej się nie dało, bo byłam po antybiotyku. Test zabarwił się po kilkunastu godzinach, ale i tak dostałam metronidazol i duomox. Wyszła też zaczerwiona dwunastnica i nadal sporo żółci. Ale po leczeniu żadnej poprawy nie odczułam. Cały czas miałam biegunki (żółte luźne stolce i według badania kału są liczne kulki tłuszczu)-mało jadłam, a dużo się załatwiałam. Niedawno kolejny pobyt w szpitalu, bo cały czas lecę z wagi. TK z kontrastem nic nie wykazało, USG ok, przeciwciała na Crohna ujemne, Clostridium, Lamblia i inne bakteriologiczne i pasożytniczne ujemne.Test na przerost flory z laktulozą ujemny. Kolonoskopia (tylko dwa wycinki,ale czekam na wynik). Cały czas mam wyczuwalne coś pod palcami i tam czuję dyskomfort i ucisk i podobno jest to miejsce zastawki bauchina. Czuję tam przelewanie się pod palcami i coś twardego,podłużnego (jelito?). Mam wzdęcia po czymkolwiek co zjem,przelewanie,bulgotanie. Jestem osłabiona. Pofalowane brzegi języka, trochę mikrospowych małych czerwonych kropek na przodzie języka, czasem wysypki-jak pokrzywkowe na rękach,ale szybko znikają. I wieczne wyrostka,albo jakiegoś ucisku,spuchnięcia.W dwóch badaniach kału - dwa razy krew uczucie utajona dodatnia. Obecnie załatwiam się 2-3 razy dziennie, jest trochę śluzu,ale on głownie otacza stolec. Na początku są to ciemno-ciemnobrązowe bobki,a dalsza część to żółta papka. Morfologia,CRP,OB są ok. Żelazo 8,21. Nietolerancje -gluten, mleko też wszystko ujemne. Miałam mieć robiony jeszcze pasaż jelita,ale zostałam wypisana bez diagnozy.. Stąd moje poszukiwania i nadzieja, że trafię do dobrego lekarza. :cry:
Ostatnio zmieniony 07 cze 2016, 19:43 przez Anonymous_29a6aa8a, łącznie zmieniany 2 razy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poszukuję DOBREGO lekarza!

Post autor: Mamcia » 01 cze 2016, 21:11

Czyli kolonoskopem nie doszli za zastawkę Bauchina? A badania w kierunku Yersinii?
Może jednak podroż jest uzasadniona. W Krakowie jest jeszcze doc. Sładek - od dzieci, ale świetna specjalistka od NZJ.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Anonymous_29a6aa8a

Re: Poszukuję DOBREGO lekarza!

Post autor: Anonymous_29a6aa8a » 02 cze 2016, 21:41

Mamcia pisze:Czyli kolonoskopem nie doszli za zastawkę Bauchina? A badania w kierunku Yersinii?
Może jednak podroż jest uzasadniona. W Krakowie jest jeszcze doc. Sładek - od dzieci, ale świetna specjalistka od NZJ.
W opisie kolonoskopii,ktory dostalam po badaniu wynika, ze wszystko jest ok i zastawka tez i dosjcie do wyrostka i tej zastawki. Tej Yersinii chyba nie mialam robionej chyba,ze ma to jeszcze jakas inna nazwe? Odwiedziałam już tylu lekarzy, a badań w stronę jelit w sumie nie było. Już chyba powoli tracę nadzieję. Chcialabym chociaz wiedziec w ktora strone powinnam isc. Moje objawy zaczęły się podczas odwiedzin w szpitalu więc myślałam,że może się czymś zaraziłam, ale już nie mam większego pomysłu oraz wiedzy,jakie badania powinnam wykonać. O Pani dr Sladek nie slyszalam,ale przyjmuje doroslych? Szukam w Krakowie pomocy, bo tutaj mieszkam,ale to chyba mija się z celem..Chociaż w Warszawie też czy czegoś się dowiem to niewiadoma.

*Proszę o informację i wskazówki, jak wykonać to badanie. Z krwii czy z kału? Nfz czy odpada? Chociaż brałam 14dni metronidazol,a to chyba zabija chcoaiż jakąś część bakterii..
Zostaje mi już chyba jelito cienkie do badan.. Zastanawiam się czy zacząć od pasażu na własną rękę.. :cry:

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Poszukuję DOBREGO lekarza!

Post autor: cordo » 03 cze 2016, 04:41

Agula84 pisze:a probowałes do Zwolinskiej Wcisło??
Jak do tej pani doktor są kolejki ponad rok na NFZ, ja mimo tego, że jestem chory przewlekle miałem problemy z rejestracją na Śniadeckich i czekałem łaskawie 2 razy aż mnie przyjmie po kolejce, a gdy przyjęła to potraktowała bardzo ostentacyjnie, także nie polecam.

Anonymous_29a6aa8a

Re: Poszukuję DOBREGO lekarza!

Post autor: Anonymous_29a6aa8a » 03 cze 2016, 09:49

cordo pisze:
Agula84 pisze:a probowałes do Zwolinskiej Wcisło??
Jak do tej pani doktor są kolejki ponad rok na NFZ, ja mimo tego, że jestem chory przewlekle miałem problemy z rejestracją na Śniadeckich i czekałem łaskawie 2 razy aż mnie przyjmie po kolejce, a gdy przyjęła to potraktowała bardzo ostentacyjnie, także nie polecam.
Slyszalam,ze terminy sa kosmiczne.. i poki co nie ma zapisow.

ODPOWIEDZ

Wróć do „małopolskie”