Przeprowadzka do Krakowa - poszukiwanie lekarza

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Donek091
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2013, 00:26
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz/Kraków

Przeprowadzka do Krakowa - poszukiwanie lekarza

Post autor: Donek091 » 13 kwie 2016, 16:50

Cześć wszystkim,

Moja sytuacja z chorobą trochę się unormowała i postanowiłem wyjechać na wymianę studencką z Poznania do Krakowa, znalazłem też tutaj staż w zawodzie i dlatego postanowiłem zamieszkać tu na dłużej. Czy polecicie jakiegoś dobrego lekarza i dobrą przychodnie lub szpital, aby móc się skonsultować i przenieść leczenie, ponieważ nastąpił problem z lekami, które biorę i nie wiem jak się zachować, głownie chodzi tu o Azathioprine VIS. Nie ukrywam, że zależałoby na szybkim terminie i opiece w ramach NFZ, ponieważ nie stać mnie, aby co miesiąc płacić za prywatną wizytę :-( Ewentualnie pierwszy raz mógłbym iść prywatnie, ale z możliwością dalszego leczenia w ramach NFZ. Proszę i bardzo liczę na Waszą pomoc, ponieważ prawie nikogo nie znam tutaj w Krakowie i nie mam kogo poradzić się o pomoc.

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi! :-)
12.2012 r. pierwsze objawy
1.02.2013 r. diagnoza CU
2.05.2013 r. - 10.05.2013 oddział gastroenterologii szpital Biziela w Bydgoszczy
10.10.2013 r. - 19.10.2013 r. kolonoskopia, po której dochodzi do perforacji jelita, usunięcie 75 cm. jelita, wyłonienie stomii czasowej
14.10.2013 r. zmiana diagnozy na CD
01.09.2014 r. - likwidacja stomii czasowej, przywrócona drożność jelita grubego

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeprowadzka do Krakowa - poszukiwanie lekarza

Post autor: Mamcia » 13 kwie 2016, 21:11

Nie rozumiem co za problem z AZA, a terminy na NFZ są takie jakie są, czyli długie. AZA może zapisać i rodzinny.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Przeprowadzka do Krakowa - poszukiwanie lekarza

Post autor: obyty.z.cu » 13 kwie 2016, 21:20

Donek091 pisze:skonsultować i przenieść leczenie, ponieważ nastąpił problem z lekami, które biorę i nie wiem jak się zachować, głownie chodzi tu o Azathioprine VIS.
masz gdzieś diagnozę a tam zapisane leki.
Specjalista musi dać "opinię specjalisty" z zaleconym dalszym leczeniem i przepisanymi lekami.Warto skserować kartotekę od lekarza gdzie się leczyłeś , tam jest wszystko.Podobne wypisy szpitalne, badania itd..
To będzie potrzebne tak do specjalisty, jak i do lekarza pierwszego kontaktu, rodzinnego. On na tej podstawie bez problemów będzie dalej przepisywał leki.Ja w rejestracji zostawiam kartkę z potrzebnymi lekami i na drugi dzień odbieram recepty. I tyle..
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Donek091
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2013, 00:26
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz/Kraków

Re: Przeprowadzka do Krakowa - poszukiwanie lekarza

Post autor: Donek091 » 13 kwie 2016, 21:44

Nie chodzi mi o problem kończących się leków, bo z tym nie mam problemu. Mam na myśli problem natury zdrowotnej nie związany z jelitami, ale związany z ww. lekiem.
12.2012 r. pierwsze objawy
1.02.2013 r. diagnoza CU
2.05.2013 r. - 10.05.2013 oddział gastroenterologii szpital Biziela w Bydgoszczy
10.10.2013 r. - 19.10.2013 r. kolonoskopia, po której dochodzi do perforacji jelita, usunięcie 75 cm. jelita, wyłonienie stomii czasowej
14.10.2013 r. zmiana diagnozy na CD
01.09.2014 r. - likwidacja stomii czasowej, przywrócona drożność jelita grubego

ODPOWIEDZ

Wróć do „małopolskie”