Dr Zbigniew Śliwowski Kraków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lucy94
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 06 lis 2013, 20:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Dr Zbigniew Śliwowski Kraków

Post autor: Lucy94 » 06 lis 2013, 21:44

Cześć !

Choruję już od roku ale cały czas mam problem ze znalezieniem dobrego lekarza.
Zawsze coś jest nie tak...
Ostatnio odwiedziłam dr Śliwowskiego który przyjmuje w Centrum Medycznym Evita.
Czy ktoś do niego może chodzi ? Jakaś opinia ?
Jak na pierwszą wizytę jestem zadowolona. Co prawda zmienił mi praktycznie wszystkie leki i poszerzył ale siedziałam u niego godzinie ! Dokładnie mnie zbadał i porozmawiał o wszystkich dolegliwościach.
Dodam, że zmienił mi leki ponieważ wcześniejsze sterydy przestały na mnie działać i miałam zaostrzony stan ;((
Proszę o jakąś opnie.
Lat 19.
Chorobę stwierdzono 08.12.2012 r.
Dzienna dawka leków:
Asamax 500 2x3, Encorton 30 mg, Azathioprine 50 mg x2, Acidum Folicum Richter 15 mg x1, wlewka Cordydron 100 x1, wlewka Salofalk x1

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Dr Zbigniew Śliwowski Kraków

Post autor: obyty.z.cu » 06 lis 2013, 22:24

Lucy94 pisze:Dodam, że zmienił mi leki ponieważ wcześniejsze sterydy przestały na mnie działać i miałam zaostrzony stan (
masz standardowe leki ,sterydy podawane miejscowo,czyli masz zmiany zapalne w odbytnicy,esicy.
Lucy94 pisze:Co prawda zmienił mi praktycznie wszystkie leki i poszerzył
czyli wcześniej co brałaś ?
Liczy sie substancja czynna leku i miejsce gdzie ma działać.
Tak naprawdę to mamy mały wybór leków.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Lucy94
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 06 lis 2013, 20:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Dr Zbigniew Śliwowski Kraków

Post autor: Lucy94 » 06 lis 2013, 22:37

Wcześniej brałam oczywiście Asamax 500 2x3, Metypred 4 mg x1, Polprazol 20 mg x1 oraz Sorbifer Durules x2 .
Jednak ostatnio bardzo mi się pogorszyło. Nawet podwyższona dawka sterydu Metypred nie pomogła.
Lat 19.
Chorobę stwierdzono 08.12.2012 r.
Dzienna dawka leków:
Asamax 500 2x3, Encorton 30 mg, Azathioprine 50 mg x2, Acidum Folicum Richter 15 mg x1, wlewka Cordydron 100 x1, wlewka Salofalk x1

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Dr Zbigniew Śliwowski Kraków

Post autor: obyty.z.cu » 06 lis 2013, 22:52

no tak,to duża różnica,dołożono dużo sterydów.
Musisz uważać przy schodzeniu z nich,powoli, odpowiednimi dawkami.
Biorąc AZA musisz pamiętać tez o badaniach krwi,szczególnie na początku.
Ten Polprazol też był. ok.teraz nie masz nic osłonowego.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Lucy94
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 06 lis 2013, 20:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Dr Zbigniew Śliwowski Kraków

Post autor: Lucy94 » 06 lis 2013, 22:56

Już nie stosuje żelaza doustnego. Właśnie pan doktor zaproponował odstawić na jakiś czas.
Największą dawkę Metypredu jaką przyjmowałam to 16 mg.
Sterydy mam już od maja.
Dodam, że stres bardzo źle na mnie działa. Po maturze czułam się źle dlatego podano mi steryd.
Nie wiem też co robić ze studiami...czy dam sobie rade..
Lat 19.
Chorobę stwierdzono 08.12.2012 r.
Dzienna dawka leków:
Asamax 500 2x3, Encorton 30 mg, Azathioprine 50 mg x2, Acidum Folicum Richter 15 mg x1, wlewka Cordydron 100 x1, wlewka Salofalk x1

Lucy94
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 06 lis 2013, 20:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Dr Zbigniew Śliwowski Kraków

Post autor: Lucy94 » 06 lis 2013, 23:02

Domyślam się że każdy organizm reaguje inaczej.. Boje się trochę tak dużej dawki sterydów i w szczególności AZA. Czy ktoś z Was miał ten lek ? Z tego co czytałam to chodzi o poziom kreatyniny prawda ?
Lat 19.
Chorobę stwierdzono 08.12.2012 r.
Dzienna dawka leków:
Asamax 500 2x3, Encorton 30 mg, Azathioprine 50 mg x2, Acidum Folicum Richter 15 mg x1, wlewka Cordydron 100 x1, wlewka Salofalk x1

Lucy94
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 06 lis 2013, 20:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Dr Zbigniew Śliwowski Kraków

Post autor: Lucy94 » 06 lis 2013, 23:09

Moim marzeniem jest skończyć na samym Asamaxie, no ale trudno , choroby sobie nie wybraliśmy.
Ja trochę się załamuje tym wszystkim. Czytam na internecie o tych wszystkich lekach i aż płakać mi się chce.
Lat 19.
Chorobę stwierdzono 08.12.2012 r.
Dzienna dawka leków:
Asamax 500 2x3, Encorton 30 mg, Azathioprine 50 mg x2, Acidum Folicum Richter 15 mg x1, wlewka Cordydron 100 x1, wlewka Salofalk x1

Lucy94
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 06 lis 2013, 20:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Dr Zbigniew Śliwowski Kraków

Post autor: Lucy94 » 06 lis 2013, 23:21

WrednaTubisia, dziękuje bardzo za wszystkie rady ! Mam nadzieje, że wreszcie coś zadziała ;))
Jak najbardziej jestem za jakimś spotkaniem. Z chorymi lepiej się rozmawia niż z osobami zdrowymi, które współczują ale nie są w stanie nas do końca zrozumieć.
Lat 19.
Chorobę stwierdzono 08.12.2012 r.
Dzienna dawka leków:
Asamax 500 2x3, Encorton 30 mg, Azathioprine 50 mg x2, Acidum Folicum Richter 15 mg x1, wlewka Cordydron 100 x1, wlewka Salofalk x1

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Dr Zbigniew Śliwowski Kraków

Post autor: cordo » 06 lis 2013, 23:24

Lucy94, a można wiedzieć u jakiego lekarza się leczysz obecnie?

również jestem za tymi spotkaniami :)

p.s looknij pw

Lucy94
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 06 lis 2013, 20:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Dr Zbigniew Śliwowski Kraków

Post autor: Lucy94 » 06 lis 2013, 23:28

cordo, u doktora Śliwowskiego.
Byłam dopiero na pierwszej wizycie. Wcześnie dr Michalska ale nie byłam zadowolona, dlatego zmieniłam.
Lat 19.
Chorobę stwierdzono 08.12.2012 r.
Dzienna dawka leków:
Asamax 500 2x3, Encorton 30 mg, Azathioprine 50 mg x2, Acidum Folicum Richter 15 mg x1, wlewka Cordydron 100 x1, wlewka Salofalk x1

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Dr Zbigniew Śliwowski Kraków

Post autor: obyty.z.cu » 07 lis 2013, 18:25

Lucy94 pisze:Czytam na internecie o tych wszystkich lekach i aż płakać mi się chce.
musisz nauczyć się czytać "wartościowe" artykuły,które edukują w chorobie,a nie dołują.
Trzeba szukać dobrych wykładów,takie jak chociażby w kwartalnikach J-elity ,czy w zakładkach J-elity.
Na tym forum podawane jest tez wiele ciekawych linków.
WrednaTubisia pisze:i prbiotyki w sumie też można jakieś polecić Lucy94, np. multilac lub sanprobi, prawda?
bardzo polecić !! probiotyki i prebiotyki są bardzo ważne ,szczególnie przy biegunkach,antybiotykach itd...
W ogóle temat leków osłonowych jest ważny,podobnie jak robienie dodatkowych badań ,choćby kontroli morfologii,wątrobowych czy gęstości kości.
Sterydy są bardzo potrzebne i są ok.,ale trzeba kontrolować ich wpływ na organizm.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

LoneWolf
Początkujący ✽✽
Posty: 201
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:51
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Re: Dr Zbigniew Śliwowski Kraków

Post autor: LoneWolf » 10 lis 2013, 13:27

Ja też byłem między innymi w Evicie, ale u Jadwigi Gniady i mam mieszane uczucia. Najlepszą opinie ma dr med. Ziemniak. Od razu mogę odradzić Kamińskiego z Ujastka i panią doktor z Batorego Marię Kunz-Wojtynę, prywatnie zdecydowanie lepiej, bo nie olewają.

kafka

Re: Dr Zbigniew Śliwowski Kraków

Post autor: kafka » 19 lis 2013, 21:28

Dr Śliwowski to jeden z najmądrzejszych, najmilszych i najspokojniejszych ludzi, którzy mnie leczyli - też chodziłam do niego póki pracował w LuxMedzie. Jednym czym mnie zadziwił to podawaniem Asamaxu, gdzie u mnie lokalizacja choroby wskazywala na Pentasę, on twierdził, że nie ma konieczności zmiany, że to praktycznie to samo. Ale o dziwo i prof. Mach ze swoim konsylium na Śniadeckich to samo twierdził (sic :) ). Ja szczególnie polecam u dra Śliwowskiego endoskopię, osobiście nie badam się u nikogo innego.

LoneWolf, jakbyś mi z ust wyjął opinię o dr Gniady: strasznie miła, bardzo dużo mówiła dobrych i pozytywnych rzeczy, na koniec stwierdziła, że nie mam Crohna, a w ogóle to mam zajśc w ciążę i byc szczęśliwa. Tyle tylko, że zapomniała mnie zbadac. No i diagnoza okazała się byc nietrafiona :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „małopolskie”