dobry dietetyk małopolska

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sali55
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 05 wrz 2012, 17:36
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Sącz

dobry dietetyk małopolska

Post autor: sali55 » 05 wrz 2012, 17:38

Jestem nowy na forum, a nie mogę znaleźć odpowiednich dla siebie informacji. Czy ktoś mógłby mi podać namiary na dobrego dietetyka z regionu małopolski. Najchętniej nowy sącz, ale Kraków, Tarnów też może być. Dla mnie informacje nie jedz tego a jedz to, są mało użyteczne, bo po prostu pewnych przyzwyczajeń nie zmienię, ale za to mogę ograniczyć. Przykładowo piję sporo wina, ktoś mądry może odpowiedzieć tak: pij nie więcej niż lampkę do obiadu. Jeśli koniecznie chcesz wypić więcej np. butelkę, to nie częściej niż raz w tygodniu, przed wypiciem zażyj to i to, oraz zjedz to i to.
Chodzi o to, żeby najlepiej ktoś mądry rozpisał co jeść, co łączyć a co nie. Dlatego wydaje mi się, że spotkanie z mądrym dietetykiem który zna CU dużo wniesie.

sali55
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 05 wrz 2012, 17:36
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: dobry dietetyk małopolska

Post autor: sali55 » 05 wrz 2012, 19:57

A możesz mi podać namiar na tą Panią dietetyk z MSWiA, albo chociaż jak się nazywa to znajdę. Po przewertowaniu artykułu http://www.j-elita.org.pl/?pid=poradnik w poradniku stwierdzam, że nie za bardzo mi pomógł. Oczywiście pewnie po przeczytaniu 100 artykułów w internecie może by się rozjaśniło, ale nie mam na to czasu. Wolę, żeby mi ktoś po stwierdzeniu czego nie toleruję rozpisał wszystkie posiłki.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dobry dietetyk małopolska

Post autor: Mamcia » 05 wrz 2012, 21:21

Wolę, żeby mi ktoś po stwierdzeniu czego nie toleruję rozpisał wszystkie posiłki.
Obśmiałam się jak norka. Tym kimś to jakiś jasnowidz być powinien.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

sali55
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 05 wrz 2012, 17:36
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: dobry dietetyk małopolska

Post autor: sali55 » 06 wrz 2012, 09:41

Może Wam jest łatwiej tak pisać, bo jesteście kobietami i pewnie minimalną wiedzę na temat żywienia i gotowania macie. Ja nie, nie mam czasu na doszkalanie. Poza tym to nie jest tak, że ja czegoś nie toleruję jestem w stanie remisji i w zasadzie tylko po dużej dawce małży mam problemy toaletowe.
Mogę tylko przypuszczać, że jem za mało warzyw i owoców a za dużo mięsa i nabiału. ktoś mi ostatnio powiedział jak zrobiłem sobie kanapki z zółtym serem i szynką, że dlaczego nie powinienem na białym chlebie i dlaczego tam nie ma żadnego ogórka czy pomidora. Być może dla Was to oczywiste, ale dla mnie nie. Dalej ponoć smażone szkodzi, a ja jem codziennie smażone mięso, więc może ktoś rozpisze mi takie mięso tylko 1-2 razy w tygodniu, za to rybę którą rzadko jem częściej.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dobry dietetyk małopolska

Post autor: Mamcia » 06 wrz 2012, 22:31

A za kasę czy za darmo?? Wisz co odpowiedź na twoje pytania to przeczytanie paru stron, bo pytania zadajesz zgoła podstawowe. Mnie tego uczyli w szkole w zamierzchłej przeszłości i niewiele się zmieniło.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: dobry dietetyk małopolska

Post autor: Miska Ryżu » 06 wrz 2012, 23:19

Sali, skoro jesz wszystko jak popadnie i nic Ci nie szkodzi to nie ma co filozofować z układaniem specjalnej diety. Podczas remisji dąży się do tego by jeść jak najbardziej 'normalnie'. Jeżeli chodzi o zawartość owoców i warzyw to wpisz sobie w przeglądarkę hasło "piramida zdrowego żywienia' przeanalizuj i wnioski sam wyciągnij, dorzucaj owoce gdzieś w ciągu dnia, przemycaj warzywa (np na kanapkach) tu nie ma żadnej filozofii. Zobacz gdzie w piramidzie znajdują się ryby. Przeczytaj ile razy na tydzien konkretnych pokarmów powinno się spożywać i tyle. Oczywiście, jeżeli chcesz zasięgnąć porady dietetyka, to nikt nie zabrania :)
Smutno Ci? A może budyń? :)

sali55
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 05 wrz 2012, 17:36
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: dobry dietetyk małopolska

Post autor: sali55 » 07 wrz 2012, 19:03

Wiadomo że za kasę, gdybym miał czas i nie miał kasy, to bym właśnie grzebał po internecie i rozklepywał na czynniki pierwsze różne piramidy żywienia.
Ja mam jeszcze ten problem, że miewam też refluksy. Wydaje mi się, że mimo wszystko jest to powiązane poniekąd z CU. A to już jest dość mocno związane z dietą. Dlatego na początek chcę zacząć od prawidłowej diety dla dorosłego człowieka z pominięciem produktów, które wiem że mi szkodzą oraz tych które najczęściej powodują nawroty CU (ponoć najbardziej pszenica i pochodne). Mądry dietetyk po krótkiej rozmowie powinien mi rozpisać posiłki i tyle. Wtedy powiedzmy po paru miesiącach zobaczę czy jest poprawa mojego stanu zdrowia.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dobry dietetyk małopolska

Post autor: Mamcia » 07 wrz 2012, 21:48

(ponoć najbardziej pszenica i pochodne).
Dla mnie nowość. Nie ma żadnych dowodów, że jedzenie wywołuje nawroty, no chyba, że śmieciowe.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

sali55
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 05 wrz 2012, 17:36
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: dobry dietetyk małopolska

Post autor: sali55 » 08 wrz 2012, 09:42

W poradniku na tej stronie stoi:

Produkty, które wywołują niepożądane objawy
u wielu pacjentów:
Pszenica 69%

oczywiście nie wiem co to są niepożądane objawy, ale po prostu zakładam że lepiej unikać produktów bogatych w pszenicę.

sali55
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 05 wrz 2012, 17:36
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: dobry dietetyk małopolska

Post autor: sali55 » 08 wrz 2012, 17:54

No i po co się szarpiesz, przecież napisałem że skoro u 69% wywołuje niepożądane objawy, niezależnie od tego jakie one są, to lepiej omijać te produkty.
Zresztą ja już się dowiedziałem czego chciałem, dalsza dyskusja jest jałowa i rodzi tylko złośliwości, więc spokojnie można zamknąć temat.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dobry dietetyk małopolska

Post autor: Mamcia » 08 wrz 2012, 21:17

Język Pana postu mi nie odpowiada. Jeśli ktoś się szarpie sam, to jego sprawa, natomiast szarpanie innych to przemoc.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kamila45111
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2022, 17:12
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: dobry dietetyk małopolska

Post autor: kamila45111 » 27 maja 2022, 17:15

Pani Małgorzata Knych z Ropczyc najlepsza <3 Polecam sobie przejrzeć informacje o gabinecie https://odwazsienazdrowie.com.pl/. Pierwsza wizyta jest za darmo wiec nic nie tracimy.

aga.anna.kownacka
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2023, 13:22
Choroba: CU u dziecka
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Re: dobry dietetyk małopolska

Post autor: aga.anna.kownacka » 19 paź 2023, 13:30

sali55 pisze:
05 wrz 2012, 17:38
Jestem nowy na forum, a nie mogę znaleźć odpowiednich dla siebie informacji. Czy ktoś mógłby mi podać namiary na dobrego dietetyka z regionu małopolski. Najchętniej nowy sącz, ale Kraków, Tarnów też może być. Dla mnie informacje nie jedz tego a jedz to, są mało użyteczne, bo po prostu pewnych przyzwyczajeń nie zmienię, ale za to mogę ograniczyć. Przykładowo piję sporo wina, ktoś mądry może odpowiedzieć tak: pij nie więcej niż lampkę do obiadu. Jeśli koniecznie chcesz wypić więcej np. butelkę, to nie częściej niż raz w tygodniu, przed wypiciem zażyj to i to, oraz zjedz to i to.
Chodzi o to, żeby najlepiej ktoś mądry rozpisał co jeść, co łączyć a co nie. Dlatego wydaje mi się, że spotkanie z mądrym dietetykiem który zna CU dużo wniesie.

Miałam podobny przypadek, dodatkowo też problem u dziecka z dobraniem właściwego jadłospisu. I nigdy bym nie pomyślała, że sama z siebie pójdę do dietetyka, bo 'co może być skomplikowanego w jedzeniu'. Poszłam tylko dlatego, że była promocja pierwsza konsultacja gratis w Krakowie na Ruczaju w Projekt Zdrowie. Zostawiam namiar trzeba wyszukać sobie gabinet w swoim mieście https://projektzdrowie.info/ . Przekonałam się że jest znacznie łatwiej kiedy ktoś doradzi, a też nie kosztuje to majątek. Wizyty zawsze były konkretne, a dietetyk miły i pomocny. Nie ma się co zastanawiać i spróbować. Zawsze można wrócić do własnej diety albo po prostu zrezygnować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „małopolskie”