szukam lekarza gastrologa i reumatologa

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Uriel
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 15 sie 2012, 12:22
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: KRK

szukam lekarza gastrologa i reumatologa

Post autor: Uriel » 15 sie 2012, 13:11

Szukam lekarza dwóch specjalności: gastrologa, który byłby jednocześnie reumatologiem. Niestety mam postać stawową choroby Crohna (z zajęciem stawów obwodowych, kolanowych) i tak się tułam od Annasza do Kajfasza. Reumatolodzy zbywają mnie gadką o chorobie podstawowej (układ pokarmowy), a gastrolodzy nie chcą się w ogóle wypowiadać o stawach. I już to bycie piłeczką pingpongową mnie męczy, nie wspominając o frustracji i nerwach, które mają ponoć wpływ na przebieg choroby. Może ktoś zna takiego lekarza dwóch wymienionych przeze mnie specjalizacji w Krakowie? Z góry dziękuję za odzew.

Uriel
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 15 sie 2012, 12:22
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: KRK

Re: szukam lekarza gastrologa i reumatologa

Post autor: Uriel » 15 sie 2012, 14:48

Z gastro jestem zadowolony (dr Cibor). Reumatologa na stałe nie mam. Sprawa jest bardziej skomplikowana. 20 lat temu miałem gorączkę reumatyczną, wyleczoną penicyliną i debecyliną (nawracające anginy jako powikłanie infekcją paciorkowca doprowadziły do tej pierwszej autoagresji, opanowanej po wycięciu migdałków i antybiotykoterapii). 10 lat temu pierwszy wysięk w lewym kolanie (artroskopia wykazała chondromalację I/II st.). W zeszłym roku pierwsza biegunka w życiu (trwała dwa miesiące), dwa miesiące po biegunkach, po podaniu Synviscu do stawu, bolesny, nawracający wysięk w lewym kolanie, anemia, hospitalizacja i postawienie diagnozy: Morbus Crohn. Reumatolodzy zazwyczaj negują rozpoznanie, ale sami nie podają alternatywy. Martwię się, bo jelita są nieme (zmiany odcinkowe zostały potwierdzone w drugiej kolonoskopii, jestem jeszcze na sterydach), a rzuca mi się bardziej na stawy. Reumatolodzy umywają ręce, kwestionując Crohna i spychając odpowiedzialność na gastrologów (skoro rozpoznali, niech leczą). Gastroenterolodzy nie zajmują się stawami. Idealny byłby lekarz o dwóch specjalizacjach :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „małopolskie”