przychodnia Lekarz rodzinny i gastrolog Kraków ul. Wielicka

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bolo
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 09 sie 2010, 13:17
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

przychodnia Lekarz rodzinny i gastrolog Kraków ul. Wielicka

Post autor: Bolo » 08 gru 2011, 08:53

cześć,

Od 3ms jestem w Kraku i czas znaleźć przychodnie, lekarza rodzinnego i specjalistę.
i moje pytanie do Krakowiaków gdzie można się zapisać i do jakiego lekarza w okolicach Prokocimia (ewentualnie może być gdzieś dalej), kogo polecacie i jaką przychodnie??

Najbliżej mam do przychodni na Wielickiej (na przeciwko McDonalda)

dzięki za info

Bolo
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 09 sie 2010, 13:17
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: przychodnia Lekarz rodzinny i gastrolog Kraków ul. Wielicka

Post autor: Bolo » 09 gru 2011, 08:47

no to jeszcze poczekam z dzwonieniem do przychodni :P

mal(a)gocha
Początkujący ✽✽
Posty: 103
Rejestracja: 15 wrz 2004, 07:55
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: z Krakowa

Re: przychodnia Lekarz rodzinny i gastrolog Kraków ul. Wielicka

Post autor: mal(a)gocha » 13 gru 2011, 23:13

Dam tylko ogólne rady co do poszukiwania lekarza rodzinnego. Kiedyś tez poszukiwałam.
Zależy czego oczekujesz od lekarza rodzinnego, jeśli nie masz zbyt wielu wymagań to:
Dobrze jest znaleźć sobie lekarza w bliskiej okolicy miejsca zamieszkania lub tam gdzie będzie nam "po drodze" (np z pracy). Mnie lekarz pierwszego kontaktu wypisuje co miesiąc recepty więc muszę się do przychodni fatygować 2 razy (raz z kartką co potrzebuję a na drugi dzień po odbiór recept) nie wyobrażam sobie jeżdżenia na koniec Krakowa zwłaszcza przy naszych kochanych korkach.
Według mnie ważne jest, żeby taki lekarz "nie przeszkadzał" w leczeniu przez specjalistę i wypisywał bez problemu skierowania do specjalistów - to da się łatwo sprawdzić jeśli odmówi skierowania. W takiej sytuacji trzeba poszukać kolejnego lekarza pierwszego kontaktu. Można to robić bez żadnych problemów co 6 miesięcy (jeśli się coś zmieniło to niech mnie ktoś poprawi).
Czasami lepiej znaleźć małą przychodnię rodzinną (np prywatną z podpisaną umową z NFZ więc bezpłatne wizyty) bo lekarze wysłuchają, poproszą o jakieś zaświadczenia o chorobie (w moim przypadku dałam starą dokumentację, od czasu do czasu donoszę im jakieś nowe zaświadczenie np z pobytu w szpitalu, kartkę od lekarza specjalisty jakie leki przepisywać) wypiszą skierowania do lekarzy specjalistów i na szczęście nie chcą sami leczyć bo pewnie się boją.
No i, jak już wcześniej pisałam co 6 miesięcy bez opłaty można ZMIENIĆ lekarza pierwszego kontaktu i zaczynamy "sprawdzać" kolejnego ;) . Mnie się udało, jestem zadowolona, ale lekarz jest w Hucie więc według mnie to zbyt daleko dla Ciebie.

Co do specjalistów gastroenterologów nie wypowiadam się, bo jest wątek o nich a ja sama nie jestem zadowolona, dawno nie byłam na wizycie (recepty wypisuje lekarz pierwszego kontaktu :) - mam nadzieję, że po nowym roku też będzie) i chętnie bym zmieniła tylko nie bardzo wiem na kogo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „małopolskie”