Problem ze skóra na rękach

Zakaz wstepu chorobom, dietom i innym straszydłom. Wymagana odrobina uśmiechu i pogody ducha. Zapraszamy do wyrzucenia z siebie wszystkiego, co na sercu leży!

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Emilder
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 20 cze 2022, 11:43
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Problem ze skóra na rękach

Post autor: Emilder » 26 lut 2024, 09:45

Hej, dziewczyny mam problem i już nie wiem co stosować, mianowicie zawsze po umyciu i tylko po umyciu swędzą mnie całe ręce do takiego stopnia, że mam ochotę je wyrwać. Piorę ręczniki w białym jeleniu, pościel również. Myje się tez białym jeleniem i nadal mnie swędzi. Byłam u dermatologa to mi przepisala krem i nic to nie dało. Dodam ze nie mam żadnych zmian na rękach ani nic po prostu jest to okropne uczucie swędzenia, może któraś z was miała cos podobnego i możecie polecić jakiś balsam, krem, płyn.
Smarowałam aleosem i różnymi takimi i nic.

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Problem ze skóra na rękach

Post autor: atabe » 29 lut 2024, 18:06

Spróbuj do mycia używać płyn do higieny intymnej ,na całe ciało . Mojej siostrze bardzo pomogło.

Rozmeline
Początkujący ✽✽
Posty: 80
Rejestracja: 21 lip 2021, 12:36
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Re: Problem ze skóra na rękach

Post autor: Rozmeline » 01 mar 2024, 10:02

Miałam to samo tylko z całym ciałem ale najbardziej swdziały mnie ręce i nogi. Mam tak od wody i mocnych żeli lub po basenie. Najczęściej biorę jednak kąpiel. Wsypuję sół, płyny i olejki (tak na jedną kapiel). Woda jest bardziej ""tłusta"" i nie przesusza mi skóry. Do tego używam tylko żelu z serii MED (isana, balea, aveo). Żele te mam w różnej wersji ale najbardziej mi spasował w wersji z olejkami. Ja używam sporo rzeczy, które nie tyle nawilżają co natłuszczają skórę i woda ""nie odparowuje"" tak że skóry. Ja niestety nie mogę używać tych pięknie pachnących żelu lub brać długich pryszniców bez tych wszystkich specyfików natłuszczających bo się zadrapie. Warto jest też zerknać sobie na kosmetyki na atopowe zapalenie skóry w sklepie verdelove.pl W sklepie mają spory wybór dobrej jakości kosmetyków.
I jeszcze jedno ważne pytanie. Czy miałaś badania i testy alergiczne lub inne? Bo przyczyna może buc bardziej skomplikowana.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nie Tylko Chorobą Człowiek Żyje”