Testy psychologiczne

Zakaz wstepu chorobom, dietom i innym straszydłom. Wymagana odrobina uśmiechu i pogody ducha. Zapraszamy do wyrzucenia z siebie wszystkiego, co na sercu leży!

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Emilder
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 20 cze 2022, 11:43
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Testy psychologiczne

Post autor: Emilder » 26 lut 2024, 08:38

Ej testy psychologiczne pokazują prawdę? Bo mi niby psycholog stwierdziła jakieś zaburzenie osobowości XD i skierowała mnie na terapię gdzie wykazało mi jakiś problem w nawiązywaniu znajomości i problem w radzeniu sobie w emocjami i ok, ale ja nie mam z tym problemu więc się zastanawiam jakim cudem wyszło mi to w badaniach

Rozmeline
Początkujący ✽✽
Posty: 80
Rejestracja: 21 lip 2021, 12:36
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Re: Testy psychologiczne

Post autor: Rozmeline » 26 lut 2024, 10:56

Możesz mieć dysfunkcje, ale nie traktować ich jako problemu. Zaburzenia osobowości zwykle charakteryzują się tym, że osoba nie zdaje sobie z nich sprawy, bo żyje tak całe życie i tylko to zna. Jeśli chodzi o relacje to również - możesz mieć np. zaburzony styl więzi. Nie znaczy to, że w ogóle nie nawiązujesz relacji, tylko np. boisz się wejść w relację intymną albo cokolwiek innego. Jest oczywiście szansa, że to psycholog nietrafnie Cię zdiagnozował, dlatego warto iść do innego i to sprawdzić. Problem w tym, że wielu ludzi wypiera możliwość tego, że mają zaburzoną psychikę, bo to temat tabu, często niepotrzebnie kojarzony ze wstydem. Gdy wiesz, co jest problemem, możesz zacząć go rozwiązywać. Jeśli nie masz problemu (i nie sprawiasz go innym ludziom), to nie ma co chodzić po specjalistach.
Jeśli tematyka Cię interesuje, polecam zajrzeć sobie na stronę:
https://zdrowszy.pl/organizm/testy-psyc ... e-wykonac/
Znajdziesz tutaj wiecej informacji na temat testów psychologicznych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nie Tylko Chorobą Człowiek Żyje”