Jak odzyskać w życiu szczęście

Zakaz wstepu chorobom, dietom i innym straszydłom. Wymagana odrobina uśmiechu i pogody ducha. Zapraszamy do wyrzucenia z siebie wszystkiego, co na sercu leży!

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Emilder
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 20 cze 2022, 11:43
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Jak odzyskać w życiu szczęście

Post autor: Emilder » 25 sie 2023, 11:37

Powiedzcie jak odnaleźć szczęście? Cierpię na nerwicę lękowa, przerabiam terapie, jestem na lekach, ogólnie jest dużo lepiej niż było. Ale nie potrafię znaleźć szczęścia w dniu codziennym. Mam kilka "małych" chorób i ciągle skupiam się na nich zamiast cieszyć życiem, które mam wspaniale. Czy jest coś oprócz terapii co pozwoliła Wam odzyskać radość z życia? Może jakaś książka pomogla nakreślić drogę do odczuwania radości. Mam już dość życia w takiej próżni, czas ucieka a ja go marnuje na zamartwianie.

Magdaaa
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2023, 17:07
Choroba: nie ustalono
województwo: lubelskie
miasto: Lublin

Re: Jak odzyskać w życiu szczęście

Post autor: Magdaaa » 25 sie 2023, 17:32

Hej! Mam bardzo podobnie! 20lat dopiero a to przejmowanie sie wszystkim zabiera mi najlepsze lata życia. Po swojej 18-stce zaczęły mi sie problemy z bólami i zawrotami głowy, wylądowałam na sorze ale wszystkie badania były dobre. A ja wmówiłam sobie chorobę błędnika, przez co do tej pory odczuwam tego skutki np podczas jazdy autem gdzie kiedyś mogłam jeździć bez przerwy :)
Teraz zaczęły mi sie problemy z jelitami nie mam pojecia czym spowodowane i też ataki paniki od wczoraj nie dają mi spokoju.

Jeszcze nie znalazłam dobrego rozwiązania, ale mam zamiar isc do psychologa. Spróbuj, może po diagnozie przypiszą ci leki na nerwicę lękową i poczujesz sie jak nowonarodzona🩷

andrzaj
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 16 cze 2022, 12:23
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie

Re: Jak odzyskać w życiu szczęście

Post autor: andrzaj » 01 wrz 2023, 09:46

Zabrzmi to banalnie, ale mi bardzo pomogła i dała do myślenia książka ""Błękitny zamek"" Lucy Maud Montgomery. Ktoś powie, że to banalna historia, ale na tym polega jej siła. Po jej lekturze zrozumiałam, że dużo w życiu zależy od nas, i wystarczy jeden impuls do zmiany życia, i znalezieniu radości w nim

Z rana zrob sobie równeiż smaczną kawę czy herbatkę :) KOniecznie w ładnej filiżance:
https://studiokawy.pl/sklep/herbata/rod ... ta/sypana/

Na stronie w sklepie poszukaj róznych smaków.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nie Tylko Chorobą Człowiek Żyje”