Pierwsza wizyta u psychiatry

Zakaz wstepu chorobom, dietom i innym straszydłom. Wymagana odrobina uśmiechu i pogody ducha. Zapraszamy do wyrzucenia z siebie wszystkiego, co na sercu leży!

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Emilder
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 20 cze 2022, 11:43
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Pierwsza wizyta u psychiatry

Post autor: Emilder » 24 sie 2023, 15:55

1. Czym się kierować podczas swojej pierwszej wizyty?
2. Wybrać psychiatrę czy psychologa? Czy ktoś moze korzystał z porad online https://www.psychiatrzy.warszawa.pl ?
3. W jaki sposób przygotować się na pierwszą wizytę? Stworzyć zestaw pytań?
4. Dodam, że jestem z Olsztyna. Można znajdzie się ktoś, kto tu mieszka i ma kogo polecić.
Coś o mnie:
Podejrzewam, że mogę mieć depresję - często jestem smutna, odczuwam jakąś wewnętrzną pustkę. Oceniam siebie bardzo krytycznie. Wyrzucam każdy najmniejszy błąd. Przez moją ambitność bywa, że źle znoszę krytykę czy porażkę. Miewam dni, kiedy nic mi się nie chce. Chociaż pragnienia i marzenia mam wielkie. Nie mam znajomych, nie mam przyjaciół. Praktycznie całe dni spędzam w domu. Z rodziną nie mam najlepszego kontaktu (mama niedojrzała; od 2016 roku w separacji z tatą; tata toksyczny, kontrolujący - zmienił się, ale pamiętam przeszłość). Czuję się nieważna, jakby nikomu na mnie nie zależało. Choruję na niedoczynność tarczycy. Do tego wszystkiego doszło brak stałego źródła dochodów. Na szczęście od września to się zmieni, ale do września jeszcze trochę czasu zostało.

Za wszelkie rady i wskazówki dziękuję

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nie Tylko Chorobą Człowiek Żyje”