Szukam bardzo dobrego onkologa .Bardzo pilne

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zioom
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 09 paź 2007, 22:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Lódz

Szukam bardzo dobrego onkologa .Bardzo pilne

Post autor: zioom » 01 lis 2007, 21:39

Pisałem wcześniej że u ojca wykryto guza jelita grubego.Jest po operacji ale niestety guz nie do usuniecia są nacieki na żołądek i trzustkę po zagojeniu mają go skierować na chemioterapie.I tu moje pytanie czy wiecie o jakimś bardzo dobrym onkologu który by się podjoł leczenia 75 letniego mojego ojca.Bo z tego co słyszałem to jak widzą że taki wiek to sobie odpuszczają.Sprawa bardzo pilna ojciec chyba w przyszłym tygodniu wychodzi ze szpitala..Mój adres kszymanski4@gmail.com
Oczywiście najlepiej w Łodzi.
chodzi żeby ustawił najlepszą chemioterapie.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szukam bardzo dobrego onkologa .Bardzo pilne

Post autor: Mamcia » 02 lis 2007, 10:04

Odstąpienie od agresywnego leczenia nie zawsze jest związane "dyskryminacją ze względu na wiek". chemioterapia jest leczeniem szalenie wyczerpującym i straty przez nią spowodowane mogą być większe niż korzyści. Drugą sprawą jest reakcja na leczenie starszeg organizmu. Nikogo nie dziwi, że protokoły leczenia chorób nowotworowych u dzieci i dorosłych są róźne. To samo dotyczy osób starszych.
To napisałam ogólnie. Dzisiaj 75 lat to żaden wiek, do to jest ciut więcej niż średania życia mężczyzny w Polsce. Onkolog w oparciu o całokształt badań po konsultacji z pacjentem powinien podjąc decyzję.
Po naświetlaniach mój tata nie dostał chemii. Konsultowałam to i zgodnie uznano, że w jego wieku 83 lata może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Wie, że ma przerzuty, a dziś kończy 85 lat.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Alicja
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 02 kwie 2004, 16:02
Choroba: CU u rodzica
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Szukam bardzo dobrego onkologa .Bardzo pilne

Post autor: Alicja » 02 lis 2007, 12:47

Mogę potwierdzić, że wiek nie jest powodem do dyskryminacji w leczeniu nowotworu. Mój tata (80 lat) miał w sierpniu usunięty guz na jelicie grubym, a w październiku dostał pierwszą serię chemii, którą zniósł całkiem nieźle. Pani doktor z dużym namysłem (ze względu na wiek chorego) ustalała dawkę i mamy nadzieję, że będzie dobrze.

zioom
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 09 paź 2007, 22:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Lódz

Re: Szukam bardzo dobrego onkologa .Bardzo pilne

Post autor: zioom » 02 lis 2007, 14:14

Prof.Dziki jest naprawdę super polecam wszystkim.Dzięki za wsparcie mój ojciec niczego nie wie tak przynajmniej nam się wydaje że nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji i tak może jest lepiej.Nadal czekam na namiary na dobrego onkologa z łodzi aby podjoł sie leczenia ojca i ustawił chemioterapie sprawa dość pilna ojciec wychodzi ze szpitala w przyszłym tygodniu.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szukam bardzo dobrego onkologa .Bardzo pilne

Post autor: Mamcia » 02 lis 2007, 22:51

Do onkologa powinna skierować chirugia. Zapytaj się prof. Dzikiego kogo poleca. Między operacja i chmią musi płynąć jakiś czas.
Piszesz, że twój tata nie wie, a może powinien wiedzieć.
Mój wie i chyba wszystkim jes nam łatwiej, bo rozmawiamy o tym.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

zioom
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 09 paź 2007, 22:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Lódz

Re: Szukam bardzo dobrego onkologa .Bardzo pilne

Post autor: zioom » 02 lis 2007, 23:19

Boimy sie reakcji .Lekarze terz mu nie powiedzieli.

ODPOWIEDZ

Wróć do „łódzkie”