Mógłby ktoś polecić mi dobrego gastrologa na NFZ w Toruniu?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Metatron
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2014, 17:48
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Mógłby ktoś polecić mi dobrego gastrologa na NFZ w Toruniu?

Post autor: Metatron » 16 sie 2014, 13:37

Witam.
Czy mógłby mi ktoś polecić jakiegoś dobrego gastrologa w Toruniu - który przyjmuje na NFZ?
Problem w tym że dopiero co wykryto u mnie CU i nie mam lekarza który by mnie prowadził.
Gastrolog Pani Talkowska który wykryła u mnie tą chorobę przyjmuję prywatnie. I nie może wypisywać np. recept na ryczałt. A nie stać mnie na 100% odpłatność. Nie będzie mnie również stać na prywatną kolonoskopie w razie gdyby zaistniała konieczność jej przeprowadzenia.
Bardzo proszę o pomoc. Czuję się trochę bezsilny patrząc na to wszystko...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Mógłby ktoś polecić mi dobrego gastrologa na NFZ w Toruniu?

Post autor: obyty.z.cu » 16 sie 2014, 13:56

Metatron pisze:Gastrolog Pani Talkowska który wykryła u mnie tą chorobę przyjmuję prywatnie. I nie może wypisywać np. recept na ryczałt. A nie stać mnie na 100% odpłatność.
pomijam lekarza,ale co do recept ,to nie tak.
Specjalista pisze diagnozę na opinii specjalisty,a z tą opinią idziesz do lekarza rodzinnego i on wypisuje leki refundowane.Ja zostawiam "kartkę ze spisem potrzebnych leków" w rejestracji poradni rodzinnej i później odbieram recepty.Bez czekania u lekarza.
Kolonoskopie może też zlecić rodzinny.Czyli nie jest tak,że gastrolog potrzebny jest na dostęp od ręki.Wystarczą kontrolne wizyty ,np.co pół roku.

Ale zgadzam się że potrzebujesz dobrego gastroenterologa na stałe.Dobrego i dostępnego.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mógłby ktoś polecić mi dobrego gastrologa na NFZ w Toruniu?

Post autor: Mamcia » 16 sie 2014, 19:02

Według mojej wiedzy w Toruniu jest trudno, ale w Bydgoszczy jest porania dla osób z NZJ. Opieka tam i lekarz rodzinny powinni wystarczyć.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Metatron
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2014, 17:48
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: Mógłby ktoś polecić mi dobrego gastrologa na NFZ w Toruniu?

Post autor: Metatron » 16 sie 2014, 22:00

Moglibyście podać jakiś kontakt do tej poradni ?? Bardzo proszę....


Metatron
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2014, 17:48
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: Mógłby ktoś polecić mi dobrego gastrologa na NFZ w Toruniu?

Post autor: Metatron » 17 sie 2014, 13:55

Dzięki :roll:

Awatar użytkownika
AenSeidhe
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 10 cze 2014, 18:38
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mógłby ktoś polecić mi dobrego gastrologa na NFZ w Toruniu?

Post autor: AenSeidhe » 06 lis 2014, 18:18

Witam.
Naprawdę nikt nie zna dobrego gastrologa z Torunia? :(
"Miast żyć tak, jak każe Natura, zaczęliśmy tę Naturę niszczyć."

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mógłby ktoś polecić mi dobrego gastrologa na NFZ w Toruniu?

Post autor: Mamcia » 06 lis 2014, 19:40

Gastroenterolodzy też mają swoje specjalizacje i NZJ, a szczególnie CD powinny być leczone w ośrodkach referencyjnych. W województwie kujawsko-pomorskim takim ośrodkiem jest Bydgoszcz. W Europie są państwa w których jest tylko jeden ośrodek. U nas zbyt wiele szpitali ma kontrakty na leczenie NZJ w tym na leczenie biologiczne.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Mógłby ktoś polecić mi dobrego gastrologa na NFZ w Toruniu?

Post autor: eliszka » 22 lis 2015, 19:46

AenSeidhe pisze:Naprawdę nikt nie zna dobrego gastrologa z Torunia?
Mamcia pisze:W województwie kujawsko-pomorskim takim ośrodkiem jest Bydgoszcz.
Faktycznie, Bydgoszcz daje wiele możliwości i jest szansą dla osób, na które nie działa standardowe leczenie. Sama też tam wylądowałam, ale najpierw odwiedziłam wielu lekarzy w Toruniu. Osobiście polecam doktora Adama Koponia. Super lekarz i niesamowity człowiek. Wylądowałam u niego po roku nieudolnego leczenia przez panią Surdykowską. Jedyne co mi proponowała to salofalk, immuran i encorton w dawce 60mg. Dopiero dr Kopoń zainteresował się moim przypadkiem i załatwił i dwa leczenia biologiczne. Najpierw remicadem, a później skierował mnie właśnie do Bydgoszczy. Ważne, żeby lekarz potrafił się przyznać, że jego kompetencje się skończyły i każdy przypadek rozpatrywał indywidualnie. Bo nie każdy jest książkowym pacjentem, reagującym na standardowe leki.

marcin86
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2017, 09:39
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Toruń

Re: Mógłby ktoś polecić mi dobrego gastrologa na NFZ w Toruniu?

Post autor: marcin86 » 02 sie 2018, 13:53

Ja generalnie odradzam dr Surdykowską. Na leczeniu może i się zna, chociaż sam nie wiem bo z innymi lekarzami do tej pory styczności nie miałem, bo wychodzi na to, że przez długi okres czasu byłem tym właśnie książkowym pacjentem.

Natomiast podejście do pacjenta = dramat. Traktowanie z góry, jakieś durne zeszyciki z zapiskami jak w podstawówce... Jeśli ktoś ma stalowe nerwy i lubi być poniżany to droga wolna...

Aktualnie jestem pod opieką dr Orłowskiego, fajny, młody lekarz, ale w międzyczasie zarejestrowałem się do Bydgoszczy do dr Manierowskiego, bo jednak tam są większe możliwości leczenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „kujawsko- pomorskie”