Dobry gastrolog we Wroclawiu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Horadoopka
Początkujący ✽✽
Posty: 289
Rejestracja: 29 wrz 2009, 11:49
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z tamtąd

Re: Dobry gastrolog we Wroclawiu

Post autor: Horadoopka » 06 sty 2010, 13:40

Jestem z Jeleniej Góry i chcę pojechac do Wrocka do jakiegos porządnego lekarza.. chyba wybiorę Paradowskiego..
jak myslicie- czy na taka wizytę w początkowym stadium choroby- on nie jest za dużego kalibru>? Chodzi mi o to, że on jako profesor ma do czynienia z potwornie cięzkimi stanami, a ja totalnej masakry nie mam (jeszcze)- i żeby mnie nie uznał za przypadek mało ważny i nie zbył..
jak myslicie?
a może jeszcze kogoś innego polecacie tak na 'pierwszy raz'?
(w jeleniej byłam u jednego chirurga, poźniej gastrologa-ale z uzasadnonych powodów całkowicie straciłam do nich zaufanie)

A moze dr Salomon lub Bartnik..
czy to w sumie nie ma znaczenia az takiego??

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Dobry gastrolog we Wroclawiu

Post autor: obyty.z.cu » 06 sty 2010, 14:36

Horadoopka pisze:jak myslicie- czy na taka wizytę w początkowym stadium choroby- on nie jest za dużego kalibru>? Chodzi mi o to, że on jako profesor ma do czynienia z potwornie cięzkimi stanami, a ja totalnej masakry nie mam (jeszcze)- i żeby mnie nie uznał za przypadek mało ważny i nie zbył..
jak myslicie?
bardzo ciekawe pytanie,odpowiedz jest chyba tylko jedna.
Najwazniejsza dla siebie jestes Ty i to Ty musisz o siebie walczyc.
Ktos kto trafi na poczatku swojej choroby do dobrego lekarza na wstepie jest juz wygrany, ktos kto trafi na nie specjaliste danej choroby ma trudniej.
Trudno wymagac od chirurga by prowadzil pacjenta z CU czy CD, choc pewnie sa i tacy ktorzy maja specjalizacje .
Chodzi o to, ze nie mozna sie wstydzic swojej choroby, wogole okreslanie swego stanu jako " jestem w poczatkowym stadium choroby" to jakby samoograniczanie sie.
Dla mnie byloby lepsze myslenie,zachorowalem wiec potrzebuje dobrego specjalisty i to od poczatku, zeby mnie szybko zdiagnozowal,z tego wyciagnal ,...albo ustawil odpowiednie leczenie.
Czytajac Twoje posty na forum widac jakie robisz postepy w edukacji, a przede wszystkim jak nauczylas sie pytac i sluchac, wlasnie to jest najlepsza droga..
A co do lekarzy, szukaj najlepszego dostepnego i takiego z ktorym bedziesz miala kontakt,
Zeby nie bylo to raz na rok, ale takze w miare potrzeby mozna sie z nim jakos skontaktowac, chocby meilem.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

pompea
Początkujący ✽✽
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2010, 12:31
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobry gastrolog we Wroclawiu

Post autor: pompea » 06 sty 2010, 15:31

Bardzo proszę o Wasze opinie na temat dr Kempińskiego i dr Poniewierki. Z góry dziękuję!

Misia

Re: Dobry gastrolog we Wroclawiu

Post autor: Misia » 06 sty 2010, 15:41

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Renusia
Początkujący ✽✽
Posty: 73
Rejestracja: 22 lut 2007, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Cannock uk
Kontakt:

Re: Dobry gastrolog we Wroclawiu

Post autor: Renusia » 07 sty 2010, 01:24

Miałam kontakt z dr Kempińskim podczas pobytu w klinice. Był moim lekarzem prowadzącym. Uważam ze jest bardzo dobrym lekarzem i bardzo go sobie chwaliłam. Polecam go innym chorym. Z dr Poniewierką nie miałam kontaktu, więc nic nie mogę powiedzieć.
Renusia

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Posty: 289
Rejestracja: 29 wrz 2009, 11:49
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z tamtąd

Re: Dobry gastrolog we Wroclawiu

Post autor: Horadoopka » 07 sty 2010, 09:49

Dzięuje za pomoc :flowers: Obyty.z.cu - masz rację - muszę uderzać do najlepszego z dostępnych.. I wczoraj wieczorem zarejestrowałam się do prof. Paradowskiego - na najbliższą sobote na 14.40 :) przed chwilą bylam w laboratorium (morfologia, żelazo i CRP) i aż mi lżej na sercu, że trafię do kogoś konkretnego :)
W Jel. Górze nie ma żadnego gastro-lekarza, u chirurga byłam na samym początku- bo myslałam, że mam hemoroidy (przez tą krew z dooopki), pożniej u takiego chirurga niby ze specjalizacją 'jelitową', ale zraził mnie przy pierwszej wizycie (100zł i nic konkretnego mi nie powiedział- a kolezance znajomej, która czeka na wycięcie jelitka i nic nie moze jesć nawet nie wspomniał o nutridrinkach- dopiero ja po przeczytaniu o nich na forum poleciłam jej i od razu lepiej sie poczuła...)
Tak więc w sobote Wrocek :) lekarz i rundka po wyprzedażach :mrgreen:

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Posty: 289
Rejestracja: 29 wrz 2009, 11:49
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z tamtąd

Re: Dobry gastrolog we Wroclawiu

Post autor: Horadoopka » 12 sty 2010, 12:14

Byłam u profesora, powiedział mi kilka ciekawych rzeczy:
- mogę jesć wszystko (z tym kurcze chyba się nie zgodzę) bo przy CU można, przy CD nie. wykluczyc tylko rzeczy które ewidentnie mi szkodzą. Nic nie mówił o dzienniczku zywieniowym itd- o rzeczach które są tak podkreslane na forum..
- mesalazyna (nie wiem czy dobrze napisałam) - składnik Salofalku, asamaxu itd działa tylko u 30% pacjentów!!!!! szok- nie wiedziałam o tym....
- u niektorych pacjentów jest tylko jeden rzut choroby w zyciu, u innych jeden na kilka lat, inni zaostrzenie maja raz w roku, inni ciągle.... ciekawe jakim typem jestem ja....
- postraszył mnie trochę crohnem, ale jednak po spojrzeniu na wyniki badan padło ostatecznie na CU.
- przepisał mnóstwo rzeczy - asamax czopki, sulfasalazynę, Xitalan (nie wiem czy dobrze odczytałam z recepty..) co to jest?? w necie nie moge znaleźć i Metronidazol- przecież to antybiotyk.. nie wiem po co mi ale wezmę zgodnie z zaleceniami doktora....
Gościu konkretny, sympatyczny, nie naciagacz (wizyta za 2, 3 miechy). Zobaczymy czy leki zadziałają.
Przyjmuje prywatnie w sob i niedz, koszt 100zł, Kwiska5/7 Wrocek (2 przystanki za Magnolią)
Jak na razie, polecam, zobaczymy dalej.....

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Posty: 1188
Rejestracja: 30 kwie 2009, 23:01
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubinek :)

Re: Dobry gastrolog we Wroclawiu

Post autor: CzarnaMamba » 12 sty 2010, 12:18

Horadoopka, skoro masz takie odczucia... to ja tez pojade, tylko zobacze co moj powie, bo niedlugo mam miec kolonoskopie. Jezeli znow rozlozy rece to nie zastanawiam sie i jade do Wroclawia, daleko nie mam ;)
Obrazek

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dobry gastrolog we Wroclawiu

Post autor: Natalka » 12 sty 2010, 12:39

Horadoopka pisze:Xitalan (nie wiem czy dobrze odczytałam z recepty..) co to jest??
chyba chodzi o Xifaxan, poczytaj tu viewtopic.php?t=3826&highlight=xifaxan
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Misia

Re: Dobry gastrolog we Wroclawiu

Post autor: Misia » 12 sty 2010, 13:21

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Posty: 289
Rejestracja: 29 wrz 2009, 11:49
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z tamtąd

Re: Dobry gastrolog we Wroclawiu

Post autor: Horadoopka » 12 sty 2010, 14:31

CzarnaMamba pisze:Horadoopka, skoro masz takie odczucia... to ja tez pojade, tylko zobacze co moj powie, bo niedlugo mam miec kolonoskopie. Jezeli znow rozlozy rece to nie zastanawiam sie i jade do Wroclawia, daleko nie mam
suuuper Avatar :)
Natalka pisze:chyba chodzi o Xifaxan, poczytaj tu http://crohn.home.pl/foru...ghlight=xifaxan
dzięki!
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
dobre! :) i prawdziwe :)
pianka dodupna salofalk raz dziennie

Obrazek
Hania <3 ur 22/08 <3

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dobry gastrolog we Wroclawiu

Post autor: Natuśka » 06 lut 2010, 18:11

Mam pytanie... PILNE :!:
Chciałam się dostać jakoś do dr. Kempińskiego na NFZ, ale jak wiadomo terminy hen gdzieś daleko... :oops:

Może przyjmuje gdzieś prywatnie?
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

pompea
Początkujący ✽✽
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2010, 12:31
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobry gastrolog we Wroclawiu

Post autor: pompea » 16 lut 2010, 16:57

Dr Kempiński przyjmuje prywatnie w Endo-Medzie na pl.Solidarności ( w tym samym miejscu, co na NFZ). Tel. do rejestracji znajdziesz na stronie Endo-Med (poszukaj przez wyszukiwarkę).Na wizytę prywatną czeka się ok. tydzień, czasem krócej. Dr przyjmuje też w Lux-Medzie, ale tam trzeba mieć abonament (np. z firmy).
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dobry gastrolog we Wroclawiu

Post autor: Natuśka » 16 lut 2010, 19:24

pompea, dzięki- ratujesz mi życie.. :smile:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

superkupers
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2012, 16:31
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobry gastrolog we Wroclawiu

Post autor: superkupers » 30 lip 2012, 14:30

Hej,
jestem po wizytach o dr. Artura Salomona.
Mam pozytywne wrażenia z wizyt u niego i nawet jestem zadowolony z diagnozy :) (mój wątek -> viewtopic.php?t=12279&highlight=superkupers)...
Gabinet u dr. Salomona jest świetnie wyposażony, a sam lekarz wydaje mi się, że ma wiedzę i traktuje pacjenta kompleksowo.

Po długim zwlekaniu zrobiłem sobie wreszcie kolonoskopię - na necie było kilka opinii, że kolonoskopia u dr. Salomona jest nawet przyjemna, co pomogło przezwyciężyć strach przed badaniem.
W badaniu wyszło tylko zapalenie zwieraczy odbytu (stąd krew) <jupi> . Zdarzające się wąskie stolce są wynikiem tego, że moje jelito ma tendencję do kurczenia się <jupi>.
Lekarz wykluczył choroby zapalne jelit <jupi> - tak, więc nie będę na forum stałym bywalcem.

Dodatkowo miałem zrobione USG - wyszło idealnie oraz gastroskopię - wyszły nadżerki w żołądku i dwunastnicy (są to efekty uboczne przyjmowanych leków) - dostałem tabletki na żołądek i mam za jakiś czas wrócić do zdrowia :)

Czy ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z wizyt u dr Artura Salomona? Jakie są Wasze opinie na jego temat?

ODPOWIEDZ

Wróć do „dolnośląskie”