Dobry psycholog - Wrocław

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Posty: 751
Rejestracja: 18 lut 2013, 22:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Dobry psycholog - Wrocław

Post autor: Mala_Mi » 13 wrz 2013, 20:18

czy ktoś z Was chodził we Wrocławiu na psychoterapię? ja wczoraj zaczęłam chodzić do jednego pana, ale nie wiem czy będę u niego kontynuować psychoterapię... jest trochę "dziwny" tzn. jeśli odwołam sesję bez "dobrego" powodu, to kończymy terapię bo on mnie już do siebie nie przyjmie, poza tym on decyduje czy powód, który podałam jest na tyle dobry, że sobie mogę odwołać, sesja nie trwa określonej ilości czasu, to on decyduje kiedy kończymy, moim jedynym zadaniem jest opowiadać o sobie, o swoim dniu itp., a on będzie "wyłapywać" co jest źle i prostować... hmm sama nie wiem, ma dobre opinie w Internecie...
2 lata temu chodziłam na psychoterapię do pewnej pani, ale tam to wyglądało bardziej jak rozmowy dwóch koleżanek przy kawie... :/
może ktoś z Was chodził do jakiegoś dobrego psychologa we Wrocławiu i może go polecić? :)
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dobry psycholog - Wrocław

Post autor: Natuśka » 13 wrz 2013, 20:45

No właśnie również w tej materii mamy problema we Wrocławiu... :/
Wiem, że nataliak71 gdzieś coś wiedziała, ale czy poleca to już niech sama się wypowie :wink:

A z tych, których znam to są dobrzy w teorii, ale w praktyce to nie wiem, nie mam pojęcia, nie polecę... :smutny:
Aktualnie szukamy godnego zaufania psychologa poprzez lekarzy gastro, zobaczymy co nam z tego wyjdzie. Poza tym zainteresowała się nami i naszymi schorzeniami studentka 5 roku psychologii, więc jest jakaś nadzieja na przyszłość :wink:

Generalnie póki co- szukamy :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Posty: 751
Rejestracja: 18 lut 2013, 22:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobry psycholog - Wrocław

Post autor: Mala_Mi » 13 wrz 2013, 23:23

Natuśka, no właśnie widzę, że problem...
a tylu ich jest! ponad 300 mi wyskakuje :/
do tego pana to nie wiem, czy jeszcze wrócę, a wybrałam go sobie w związku ze świetnymi opiniami plus tym, co napisał o sobie :neutral:
do tej pani co wcześniej chodziłam też nie wrócę, bo to było pitu pitu i tyle
ciężko znaleźć kogoś odpowiedniego dla siebie, aby pasował chociażby w 70% :(
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Martynka86
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2013, 21:15
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobry psycholog - Wrocław

Post autor: Martynka86 » 14 wrz 2013, 10:12

hejka:)
mam pytanko czy chodzisz prywatnie czy na nfz? ja na razie próbuje dostać się na nfz (poszłam do jednej pani, ale ona prosto z mostu powiedziała mi, że nie ma sensu chodzić na nfz, bo "spotkanie są góra raz w miesiącu" i "i tak nic nie wniosą"?!!!)
za to mój brat chodzi prywatnie (ma ataki paniki), gdzies we Wrocławiu i bardzo sobie chwali, ale wizyty sa cztery razy w miesiącu po 100zł!!!
jeżeli chodzi o to, że masz dać psychologowi wcześniej znać, że Cię nie będzie, to podobno jest taki "ustny kontrakt", że sobie nie olewasz i, że nawet jak będziesz źle się czuła to i tak się stawisz (pewno dlatego, ze jak ktoś choruje na depresje to często fizycznie się źle czuje, a nie poczuję się lepiej jak nie będzie chodził na terapię)... trochę to pogmatwałam, ale chyba da się co nieco zrozumieć :wink: jeśli potrzebujesz namiaru na prywatnego psychologa, to chętnie załatwię od brata :wink:

gdyby ktoś miał namiar na jakiegoś "normalnego" psychologa przyjmującego na nfz we Wrocławiu, to niech się podzieli proszę :roll:

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Posty: 751
Rejestracja: 18 lut 2013, 22:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobry psycholog - Wrocław

Post autor: Mala_Mi » 14 wrz 2013, 10:29

Martynka86, ja chodzę prywatnie, na NFZ sobie tego nawet nie wyobrażam... :neutral:
Właśnie nie mogę odwołać sesji, bo dla niego żaden powód nie jest dobry... tak to zrozumiałam.
Jakbyś mogła załatwić namiary od brata byłabym bardzo wdzięczna :)
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: Dobry psycholog - Wrocław

Post autor: nataliak71 » 14 wrz 2013, 11:16

Mala_Mi, ja swojego psychologa mogę polecić ale wydaje mi się, że każdemu pasuje inne podejście do pacjenta, namiary oczywiście wyślę zaraz na priv.
Dodam, że ten psycholog interesuje się chorobami autoimmunologicznymi więc w tym naszą chorobą :)
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

moth
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:35
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobry psycholog - Wrocław

Post autor: moth » 15 maja 2014, 21:29

W poradni na korzeniowskiego przyjmuje bardzo dużo psychologów, ja mogę polecić p. Martę Piecyk i p. Katarzynę Mroziewską. Co prawda nie specjalizują się w terapii chorób ale z czystego serca mogę polecić. :)
"poczucie humoru dobrze amortyzuje życiowe wstrząsy" :)
imuran x50mg
asamax x2g
humira 40mg
+ zzsk + osteopenia + astma i alergia

ODPOWIEDZ

Wróć do „dolnośląskie”