Żywienie dojelitowe osoby zdrowej

Różne zagadnienia związane z metodą leczenia żywieniowego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
alfa166
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2010, 10:44
Choroba: CU u brata/siostry
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

Re: Żywienie dojelitowe osoby zdrowej

Post autor: alfa166 » 19 lip 2010, 11:52

Wiem, że masz racje. Ale w szpitalu gastrolog powiedział: proszę przyjść jak pojawi się krew. Na moje argumenty, że Debridat i Dusphatalin nie pomagają, a tylko wywołują zaparcia powiedział: "może tym razem pomogą, proszę spróbować".

A prywatny gastrolog nie widzi wskazań do kolonoskopii, a przecież to dla niego pieniądze, więc na pewno by zaproponował. Inna bajka to to, że wykonanie tych wszystkich badań prywatnie pochłonie masę pieniędzy.

Wszyscy na mnie patrzą jak na histeryczkę z depresją, a ja czasem się zastanawiam, czy właśnie inna choroba nie jest przyczyną obniżonego nastroju. Bo depresja, jak problemy jelitowe pojawia sie u mnie bez wyraźnej przyczyny.

Awatar użytkownika
Kajaccn
Początkujący ✽✽
Posty: 72
Rejestracja: 20 maja 2010, 10:54
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Polska/ Warmia

Re: Żywienie dojelitowe osoby zdrowej

Post autor: Kajaccn » 19 lip 2010, 17:03

Miałam podobną sutuację że biegunki co 2gi dzień i czasem coś z nienacka szkodziło choć np dzień wcześniej to jadłam i było ok. Gdybym nie dostała skierowania na kolonoskopię i nie wyszło że mam zapalenie jelita grubego to też chcieli mi wmówić że to IBS. A kolonoskopii nie chce Ci gastrolog zrobić jak piszesz więc nie wiem skąd diagnoza że to IBS. Przed kolonoskopią brałam kropelki Iberogast (chciałam dotrwać jakoś do kolonki więc probowałam się nimi ratować) i mi troszkę pomogły a później dostałam Asamax i pomógł, oczywiście nie można oczekiwać od razy cudu i że po tygodniu bedzie wszystko super. Ale najważniejsze to badania, kolonoskopia może wiele wyjaśnić więc walcz aby Ci ją zrobiono.
Colitis chronica nonspecifica- Asamax 2x2

alfa166
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2010, 10:44
Choroba: CU u brata/siostry
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

Re: Żywienie dojelitowe osoby zdrowej

Post autor: alfa166 » 19 lip 2010, 17:30

No tak, będę musiała jej zażądać, najwyżej zostanę wyśmiana po raz kolejny.

A krew się u Ciebie pojawia?
Ja kiedyś zrobiłam taki domowy test, podczas biegunki, wyszedł pozytywny, ale kolejne już ciagle wychodziły negatywne, a gastrolog twierdzi, że nawet przy IBSie może się pojawić niewielka ilość krwi.

Właśnie wczoraj w WC nie byłam ani razu, a dzisiaj juz 5 razy, chociaż nie zjadłam niczego podejrzanego (kanapki i domową zupę jarzynową).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Tematy Bezpośrednio Związane z Leczeniem Żywieniowym”