18 cm jelita cienkiego- jak z tym żyć ??

Różne zagadnienia związane z metodą leczenia żywieniowego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Alis666
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 06 kwie 2010, 16:35
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

18 cm jelita cienkiego- jak z tym żyć ??

Post autor: Alis666 » 06 kwie 2010, 16:41

Witam Was serdecznie. Od jakiegoś czasu podczytuję forum, jednak tak wiele przede mną niewiadomych. Choroba nie dotyczy mnie, lecz członka mojej rodziny. 3 tygodnie temu mojej Babci usunięto jelito cienkie, prawie całe <zostało jedynie 18 cm>. I tu jestem w kropce, bo nigdzie nie mogę znaleźć kogoś, kto by przetrwał z taką małą "ilością" jelita. Lekarze nie dawali Babci szans, po drugiej operacji myśleliśmy, ze to juz koniec, a dzis okazuje się, że Babcia całkowicie wraca do siebie. Lekarze sami są zdumieni. Przed nami instytut w Olsztynie i nauka żywienia pozadojelitowego. I tu pojawia się nasz strach. Jak można funkcjonować normalnie z woreczkiem ?? Podaje się go przez 14 godzin i 4 godziny przerwy, lekarze przestrzegają, że musi to być w pomieszczeniu bardzo sterylnym. Nie ukrywam, ze to wszystko mnie i całą rodzinkę trochę przeraża, choc bardzo cieszymy się, że Babcia wraca do sił. Czy ktoś mógłby trochę wyjaśnić jak to wszystko wygląda, szczególnie po tak dużej resekcji jelita cienkiego ?? Dziękuję za odpowiedzi i mocno pozdrawiam.

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: 18 cm jelita cienkiego- jak z tym żyć ??

Post autor: kasinp » 06 kwie 2010, 17:06

Alis666, pozdrawiam serdecznie i dodam tylko do tego co podpowiedziala majka83 ze na forum mamy specjalistke od zywienia jak sie do niej zwrocisz napewno pomoże :roll:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: 18 cm jelita cienkiego- jak z tym żyć ??

Post autor: Raysha » 06 kwie 2010, 17:18

Alis666, z żywieniem można życ całkiem normalnie.
14h to nie tak dużo, nauczycie się robić worków, ale znowu bez przesady żeby pomieszczenie było sterylne. Ma być blat a na nim ma być czysto. Jakaś cerata na to żeby była tylko do tych składników i reszte na tym blacie/biurku robić.
Pamiętać tylko o dezynfekcji, nie żałować spirytusu i wszystko będzie dobrze.
:)

Alis666
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 06 kwie 2010, 16:35
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: 18 cm jelita cienkiego- jak z tym żyć ??

Post autor: Alis666 » 06 kwie 2010, 18:01

kasinp pisze:Alis666, pozdrawiam serdecznie i dodam tylko do tego co podpowiedziala majka83 ze na forum mamy specjalistke od zywienia jak sie do niej zwrocisz napewno pomoże :roll:
kasinp, ja też jestem z Rumi więc pozdrawiam szczególnie mocno. A kto jest tą ekspertką od żywienia ? Przepraszam za tyle pytań, ale jestem w tym wszystkim jeszcze totalnie zielona.

Dziękuję Wam wszystkim za porady. Mam nadzieję, że za pare tygodni nie będę już miała żadnych pytań ;)

Misia

Re: 18 cm jelita cienkiego- jak z tym żyć ??

Post autor: Misia » 06 kwie 2010, 19:36

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Tematy Bezpośrednio Związane z Leczeniem Żywieniowym”