niedobor bialka

Różne zagadnienia związane z metodą leczenia żywieniowego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: niedobor bialka

Post autor: Mamcia » 23 gru 2007, 20:31

Oznaczanie poziomu białka, w tym albumin to standatd w naszych chorobach. leczenie żywieniowe zapobiega niedoborom. Przypominam, że od stycznie leczenie dojelitowe jest refundowane w warunkach domowych.
Ja macie obniżony poziom białka, to nic się nie goi. Człowie wygląda tak jakby miał puchlinę głodową.
Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

platyna
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 20 gru 2007, 15:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: niedobor bialka

Post autor: platyna » 23 gru 2007, 22:12

Dokladnie :smile:
człowiek zmienia się w zależności od ludzi, zdarzeń, okoliczności...jednak lepiej być pierwsza wersją siebie , niż drugą kogoś innego ...

Awatar użytkownika
TomAsh76
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 08 sty 2008, 21:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice

Re: niedobor bialka

Post autor: TomAsh76 » 08 sty 2008, 21:34

Witam wszystkich.
Mam podobny problem z opuchlizną...może nie w takim stopniu jak u niektórych ale opuchlizna (nóg) jest wyraźnie widoczna. Mam pytanko-czy poziom albumin to to samo co poziom białka w surowicy? Czy to jest jakieś inne badanie? Dziś robiłem badania i białko w surowicy mam - 3.8 . Nie wiem kiedy zacząć się martwić bo ten poziom powoli ale wciąż spada. W lato byłem w szpitalu z ostrym rzutem CU i jak wychodziłem to było ok 6g/dl. Na razie radzę sobie biorąc raz w tyg Furosemid. Co do Protifaru to jadłem to przez jakieś 3 miesiące po wyjściu ze szpitala ale mój lekarz stwierdził, że takie odżywki to można stosować w stanach ostrego rzutu choroby więc odstawiłem.

Misia

Re: niedobor bialka

Post autor: Misia » 08 sty 2008, 21:41

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
TomAsh76
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 08 sty 2008, 21:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice

Re: niedobor bialka

Post autor: TomAsh76 » 08 sty 2008, 22:07

Staram się żywić produktami bogatymi w białko (dużo mięsa drobiowego, jaj kurzych itp.) ale ten poziom wciąż spada...Na brak apetytu nie narzekam, mimo to wciąż utrzymuje wagę ok 67kg (przy wzroście 176cm).

Awatar użytkownika
TomAsh76
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 08 sty 2008, 21:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice

Niski poziom białka

Post autor: TomAsh76 » 15 sty 2008, 12:01

Witam
Mam takie pytanko-co może być przyczyną spadku białka w organizmie? W tej chwili mam na poziomie 3.8 g/dl (wciąż spada)...Nie miałem od kilku miesięcy poważniejszych biegunek. Czasem pojawia się trochę krwi w stolcu, ale nie są to jakieś duże ilości. Lekarz pierwszego kontaktu zlecił badania wątrobowe ale wyniki Alat i Aspat wyszły w normie. Muszę odwiedzić swojego lekarza prowadzącego, ale chciałbym wcześniej poznać opinię specjalistów :wink:
Pozdrawiam

genus
Początkujący ✽✽
Posty: 378
Rejestracja: 26 lis 2007, 10:04
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Poznan

Re: niedobor bialka

Post autor: genus » 15 sty 2008, 14:20

Może, mimo braku biegunek, w jelicie nie dochodzi do prawidłowego wchłaniania?

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: niedobor bialka

Post autor: Raysha » 15 sty 2008, 19:46

Może, mimo braku biegunek, w jelicie nie dochodzi do prawidłowego wchłaniania?
Dokładnie ! Dzieki naszym chorobom nie wszystkie składniki sa dobrze wchłaniane, ja miałam przetaczane albuminy bo takie kiepskie białko miałam.

Awatar użytkownika
TomAsh76
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 08 sty 2008, 21:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice

Re: niedobor bialka

Post autor: TomAsh76 » 17 sty 2008, 22:11

Dziękuję Wam za sugestie :roll: W poniedziałek mam wizytę u dr Straszaka i zobaczymy co On powie...

Awatar użytkownika
TomAsh76
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 08 sty 2008, 21:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice

Re: niedobor bialka

Post autor: TomAsh76 » 21 sty 2008, 19:43

No i po wizycie...Wyszedłem z niej jeszcze bardziej sfrustrowany. Pan doktor stwierdził, "że pewnie mam zablokowane wchłanianie" ale na pytanie co z tym zrobimy enigmatycznie stwierdził, że najlepiej dla mnie byłoby, żebym SIĘ WYLECZYŁ...Dowcipniś....Po dłuższym maglowaniu (odżywek też nie mam co stosować bo skoro mam słabe wchłanianie to odżywki też przeze mnie przelecą) pan doktor zaczął rozważać podanie dożylnie abumin, ale z uwagą, że to mi na dłuższą metę nie pomoże.
Mikrusiu jeśli możesz to napisz na czym takie "przetaczanie albumin" polega (czy wiąże się to z hospitalizacją?)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: niedobor bialka

Post autor: Raysha » 21 sty 2008, 20:39

TomAsh1976 pisze:Mikrusiu jeśli możesz to napisz na czym takie "przetaczanie albumin" polega (czy wiąże się to z hospitalizacją?)
na takim przetaczaniu to ja bywałam w szpitalu i to jest zwykła kroplówka tylko że nie w platikowym czyms tylko szklanym, no i kazali mi jeśc gerberki obiadki z królika (ohyda.. ) ale sie polepszyło.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: niedobor bialka

Post autor: -Ania- » 21 sty 2008, 20:47

może się wtrące ale w swym życiu nie raz miałam przetaczanie Albumin ludzkich. I tak jak pisala Mikrusia jest to jak kroplówka, tylko szklana i jest to bardzo drogie podobno. Zawsze po albuminie pielęgniarka przepłukiwała "kable" z tego co zostało, by jak najmniej stracić. Nie mialam zadnej diety z tym specjalnie związanej.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
TomAsh76
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 08 sty 2008, 21:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice

Re: niedobor bialka

Post autor: TomAsh76 » 21 sty 2008, 20:59

Dzięki Wam bardzo za info :roll:

Misia

Re: niedobor bialka

Post autor: Misia » 21 sty 2008, 21:19

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
TomAsh76
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 08 sty 2008, 21:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice

Re: niedobor bialka

Post autor: TomAsh76 » 21 sty 2008, 22:51

Misiu, chodzi Ci o diety podawane przez jakieś sondy czy normalnie drogą doustną?
CD raczej nie mam. Jakiś miesiąc temu miałem kolonskopię i nic nowego nie wykazała...
Poczytam o tych dietach co uda mi się znaleźć i spróbuje uderzyć do NUTRIMEDu...Nie wiem czy ta placówka w Siemianowicach jest czynna bo jest napisane, że jest w organizacji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Tematy Bezpośrednio Związane z Leczeniem Żywieniowym”