niedożywienie i drinki, prośba o poradę

Jedna z form leczenia żywieniowego polegająca na podaży substancji odżywczych drogą bezpośrednio do żołądka lub jelita cienkiego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Misia

Re: niedożywienie i drinki, prośba o poradę

Post autor: Misia » 05 mar 2010, 09:07

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: niedożywienie i drinki, prośba o poradę

Post autor: Natuśka » 05 mar 2010, 09:41

stwierdzono, że muszę po prostu więcej jeść żeby przytyć to skończą mi się moje problemy gastrologiczne
Dokładnie jakbym słyszała wstępną diagnozę mojej sąsiadki, która jak się okazało miała NZJ... :neutral:

dostałam Asamax na zapalenie jelit, ale nie pomogło.
Skoro asamax nie pomógł to może jakaś alergia?
No, ale tak jak napisała Misia, jakie objawy, co się dzieje?
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: niedożywienie i drinki, prośba o poradę

Post autor: Mamcia » 05 mar 2010, 09:57

To jest dobry ośrodek i powinnaś dostać opis kolonka oraz pełną epikryzę. W twojej sytuacji zgłosiłabym się do tego samego lekarza i informacją, że nie pomaga i nadal chudniesz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Misia

Re: niedożywienie i drinki, prośba o poradę

Post autor: Misia » 05 mar 2010, 10:18

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
aga210
Początkujący ✽✽
Posty: 136
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:27
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
miasto: Piotrków Trybunalski
Lokalizacja: Piotrków Trybnalski
Kontakt:

Re: niedożywienie i drinki, prośba o poradę

Post autor: aga210 » 05 mar 2010, 16:28

Od 9 miesięcy mam problemy z jelitkami. Zaczęło się od refluksowego zapalenia przełyku. Zawsze miałam problemy z zaparciami i dlatego codziennie jadałam otręby z jogurtem, bo tylko to mi pomagało. Na czas zapalenia musiałam je odstawić i nie wypróżniałam się przez 9 dni z rzędu. Dostałam strasznych wzdęć i bóli.Lekarz zalecił środek przeczyszczający, ale od tego momentu pomimo wypróżnienia brzuch cały czas bolał, pozostawał wzdęty, dostawałam stany podgorączkowe, później doszło przelewanie. Miałam robioną kolonoskopię, gastroskopię, tomografię, usg. Nic nie wykazały- podobno mam opuszczony żołądek jedynie.Leki na zapalenia jelit pomagały na krótki okres, ponieważ po ich odstawieniu przelewania i gazy wracały. Boli mnie cały czas od samego początku jelito grube na zagięciu śledzionowym. Brzuch puchnie mi zawsze w tym miejscu i tam też zatrzymują się gazy, które czuję, że jak stają w tym miejscu tak nie mogą ruszyć dalej. Właśnie na tym zagięciu śledzionowym. A brzuch puchnie po każdym posiłku i wytwarzają się ogromne ilości gazów. Nie pomagają ani Espumisan ani Meteospasmyl. Byłam leczona na IBS bez żadnych efektów. Ostatnio usłyszałam, że mogę mieć martwicę jelita lub opuszczone jelito. Czekam na badanie transit time, ale zabrakło tabletek, a zamawiane są z zagranicy co może zająć nawet pół roku.

Misia

Re: niedożywienie i drinki, prośba o poradę

Post autor: Misia » 06 mar 2010, 23:07

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
aga210
Początkujący ✽✽
Posty: 136
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:27
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
miasto: Piotrków Trybunalski
Lokalizacja: Piotrków Trybnalski
Kontakt:

Re: niedożywienie i drinki, prośba o poradę

Post autor: aga210 » 07 mar 2010, 18:10

Celiakie wykluczono, wycinki wykazaly jakies zapalne nacieki, ogólnie puchnie mi ten brzuch zawsze w jednym miejscu i tutaj też boli. Uczucie dosyć dziwne- taki dyskomfort, a przechodzące gazy stają w tym miejscu i czuję to doskonale chociaz niby nie ma zadnej przeszkody. Noi te ogromne ilosci gazow i sluzu ktore mi sie wytwarzaja. Mialam tez problemy z przeczyszczaniem do kolonoskopii bo tez tak jakby wszystko stawalo w tym miejscu. Moze to naprawde jakas martwica w tym miejscu czy cos takiego. Tylko czy kolonoskopia nie wykazalaby tego?? Ostatnio konsultowalam sie z dietetykiem, ale wydaje mi sie ze sama sobie nie poradze z ta waga, bo ona ciagle leci w dol

[ Dodano: 07-03-2010 ]
Chciałabym się jeszcze dowiedzieć czy ten peptisorb jest na receptę i czy też zawiera białka mleka??

Misia

Re: niedożywienie i drinki, prośba o poradę

Post autor: Misia » 07 mar 2010, 18:52

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
aga210
Początkujący ✽✽
Posty: 136
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:27
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
miasto: Piotrków Trybunalski
Lokalizacja: Piotrków Trybnalski
Kontakt:

Re: niedożywienie i drinki, prośba o poradę

Post autor: aga210 » 08 mar 2010, 09:00

Według dietetyczki mam alergie pokarmową na białko mleka, ale nie doradziła mi żadnej innej odżywki. Po Ensurach i Nutridrinkach dostaję wzdęć. Ale dobrze działają na wagę. Dzękuje za pomoc. Zadzwonię i umówię się na wizytę, ale w iternecie znalazłam, że ten lekarz jest chirurgiem, więc czy oby napwno mi pomoże??

Misia

Re: niedożywienie i drinki, prośba o poradę

Post autor: Misia » 08 mar 2010, 09:08

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
aga210
Początkujący ✽✽
Posty: 136
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:27
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
miasto: Piotrków Trybunalski
Lokalizacja: Piotrków Trybnalski
Kontakt:

Re: niedożywienie i drinki, prośba o poradę

Post autor: aga210 » 16 mar 2010, 09:23

Byłam na wizycie u pana Kuneckiego i zalecił mi 10 dniowy pobyt w szpitalu oraz kilkumiesięczne żywienie pozajelitowe w domu. Jak powrócę do wagi dalszą diagnostykę, gdyż w moim stanie nie nadaję się ani do ewentualnej operacji, ani nawet do normalnego jedzenia. Moi rodzice natomiast namawiają mnie do położenia się na kilka miesięcy na oddział w Centrum Matki Polki na endokrynologię pod okiem pana Nogala, który stwierdził, że mam anoreksję i stąd moje problemy z układem pokarmowym. Szkoda tylko, że najpierw mialam problemy z jelitami, a później spadek masy ciała. Nie wiem jaką podjąć decyzję, ale będę musiała coś wybrać jak najszybciej, gdyż pomimo jedzenia nadal chudnę.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: niedożywienie i drinki, prośba o poradę

Post autor: Mamcia » 16 mar 2010, 09:35

Anoreksji to ty, na moje oko, nie masz, ale coś układem endokrynnym może być. W ciągu tych 10 dni zrobią Ci badania, a jak będą mieli wątpliwości mogą poprosić endokrynologa o konsultacje.
Oczywiście wybóe należy do Ciebie
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Misia

Re: niedożywienie i drinki, prośba o poradę

Post autor: Misia » 16 mar 2010, 09:44

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
aga210
Początkujący ✽✽
Posty: 136
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:27
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
miasto: Piotrków Trybunalski
Lokalizacja: Piotrków Trybnalski
Kontakt:

Re: niedożywienie i drinki, prośba o poradę

Post autor: aga210 » 16 mar 2010, 10:59

Wydaje mi się, ze którejkolwek z dróg nie wybiorę najważniejsze, że po tylu miesiącach wreszcie coś ruszy. Lekarze zlekceważyli mnie i w ten sposób jest jakjest, a jest bardzo źle. Co prawda bardziej we znaki dają mi się moje jelita niż osłabienie, ale podejrzewam, że jak mówił pan Kunecki w moim organizmie zaszły bardzo poważne zmiany, których być może jeszcze po prostu nie odczuwam. Jedno jest pewne samo jedzenie nic mi nie daje. Rodzice wpychają mi na siłe tłuste jedzenie, po którym czuję się fatalnie i nie tyję,a wręcz chudnę. Według dr Kuneckiego mój organizm już po prostu nie trawi. Ale sama nie wiem jakiego dokonać wyboru. W Centrum Matki Polki zostanę potraktowana jak anorektyczka. Pan doktor zapowiedział, że bedą mi wpychać jedzenie na siłe, a pielęgniarki pilnować żebym wszystko zjadała. Dr Kunecki zaproponował natomiast wyłącznie żywienie pozajelitowe. Czyli rozumem, że nie bede mogla oprócz tego jeść?? Będzie mi brakować jedzonka, a poza tym obawiam sie tego żywienia. Cewnik wsadzony w szyję brzmi strasznie, a ja chcałabym w miarę normalnie funkcjonować:(

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: niedożywienie i drinki, prośba o poradę

Post autor: Mamcia » 16 mar 2010, 11:49

W Centrum Matki Polki zostanę potraktowana jak anorektyczka. Pan doktor zapowiedział, że będą mi wpychać jedzenie na siłę, a pielęgniarki pilnować żebym wszystko zjadała.
Przy takim podejściu wybrałaby,m bez zastanowienia dr. Kuneckiego. Co do niejedzenia to lepiej się goi, jak się jelitom da trochę odpocząć. Musisz pamiętać, że nie jesteś głodna, bo głód jest głównie w mózgu, a nie w brzuchu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Dojelitowe”