portagen

Jedna z form leczenia żywieniowego polegająca na podaży substancji odżywczych drogą bezpośrednio do żołądka lub jelita cienkiego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

portagen

Post autor: inkaska » 03 cze 2005, 09:15

lekarz wczoraj polecil mi taka odzywke protagen, ktora zawiera latwoprzyswajalne tluszcze, witaminy, i bialko....podobno ma mi pomoc przytyc, jest to stosowane przy zespole zlego wchlaniania...kupilam tylko cena 40 zl :evil:
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: portagen

Post autor: Mamcia » 03 cze 2005, 09:54

Chyba chodzi o portagen - preparat leczniczy dla chorych z zaburzeniami trawienia i wch?aniania. Jezeli to w celu dozywienia to duzo taniej wychodzi Ensure, a chyba najtaniej Nutrison w proszku (na recept?)
Na ponizszej stronce sa informacje o roznych preparatach i ceny. Mozna przeliczyc kalorie na z?.
http://www.elamed.com.pl/lekarz/przeglady/prze-le7.html
Moja Panna od ponad dwoch tygodni jest na diecie bezresztkowej (tylko Nutrison) i poprawa jest znaczna. Dla niej to najskuteczniejsza terapia przy zaostrzeniach.
Mamcia

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: portagen

Post autor: inkaska » 03 cze 2005, 10:26

tak chodzi?o mi o portagen, dziekuje Mamciu za namiary na inne tego typu odzywki....zaczelam dzis to barc , mam nadzieje ze pomoze, :lol:
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
lucek
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 26 kwie 2004, 19:33
Choroba: CD
Lokalizacja: Torun

Re: portagen

Post autor: lucek » 03 cze 2005, 15:10

inaska daj znac czy pomoglo bo ja tez chce przytyc! pozdrawiam a co to jest bia?ko kazeinowe ?
"Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośiwy"

gg : 1420958

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: portagen

Post autor: Mamcia » 03 cze 2005, 17:02

Prosz? nie u?ywajcie s?owa „od?ywka”. To s? preparaty lecznicze i np. w takich Czechach Nutrison jest refundowany jako lek równie skuteczny, co sterydy w leczeniu wznów CD, o czym wielokrotnie pisa?am. S?owa „od?ywka” u?ywaj?” nasi urz?dnicy od medycyny, a naszym zadaniem jest ich tego oduczy?. ?ywienie pozajelitowe w domu jest refundowane, a dojelitowe nie. Tych nonsensów nie rozumiem i nie zrozumiem, ale nale?y z nimi walczy?.
A kazeina to podstawowe bia?ko mleka (80%). I to jej w?a?ciwo?ci s? wykorzystywane przy produkcji serów.
Mamcia

Adam

Re: portagen

Post autor: Adam » 04 cze 2005, 04:33

Ja tam pije/?em peptisorb/nutrison...

Estera

Portagen, Nutrison

Post autor: Estera » 10 cze 2005, 14:26

Tylko powiedzcie, który z tych preparatów nie ma smaku mleka ! Próbowa?am juz nutridrinki, ale nawet jab?kowo- gruszkowy, mocno rozwodniony, ma obrzydliwie s?odki smak i wywo?uje md?o?ci. Nie cierpi? s?odyczy !!! Mleko te? mi nie "le?y" a zaostrzenia s? trudne do wytrzymania nawet z dieta ubogoresztkow?,( + Pentas? i sterydami). Dorad?cie co? o mniej paskudnym smaku.

Misia

Re: Portagen, Nutrison

Post autor: Misia » 23 sie 2005, 15:45

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Jolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 139
Rejestracja: 18 paź 2006, 19:26
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Re: portagen

Post autor: Jolcia » 04 lip 2008, 12:56

a ja wórcę do tematu portagenu, czy od ostatniego posta czyli od 2005 roku, ktoś używał tego "wzmacniacza"? jak się po nim czuliście? ja musze koniecznie przytyć i to w miarę szybko.... troszkę już mi sie udało, ale to niewiele w stosunku do potrzeb przedoperacyjnych :(
lekarz zalecił mi ten portagen..... pomaga????
Każdy może być szczęśliwy, tylko od niego to zależy

Misia

Re: portagen

Post autor: Misia » 04 lip 2008, 15:49

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Pablo
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin

Re: portagen

Post autor: Pablo » 13 lut 2009, 18:44

Mam pewien problem. Byłem w tym tygodniu u gastroenterologa i ten przepisał mi portagen (za moją sugestią zresztą :roll: ) w celu przybrania na wadze (obecnie 52kg/181cm). Preparat zakupiłem. Na opakowaniu przeczytałem o sposobie przygotowania: z 215g proszku zrobić 850ml roztworu i spożyć max. w przeciągu 24h (co oznaczałoby że puszka 450g wystarczy mi na 2 dni). Problem w tym że lekarz kazał mi to jeść w dawkach 3x2 łyżki dziennie. I teraz nie wiem czy mu się coś pokręciło, czy mam zastosować się do zaleceń lekarza czy instrukcji na opakowaniu, która zaleca ścisłe trzymanie się jej. Zresztą nie wiem jak miałbym przytyć od dawki 3x2 łyżki na dzień jeśli 100g portagenu to około 100kcal. Ale z drugiej strony gdzieś wyczytałem, że poprawia on wchłanialność tłuszczu i może o to chodzi? Czy ktoś z was brał portagen w taki sposób? Pomóżcie bo niestety nie mam kontaktu telefonicznego z moim nowym gastroenterologiem (byłem u niego dopiero pierwszy raz), a w przychodni gdzie się u niego leczę jest on tylko raz w tygodniu. :smutny:

[ Dodano: 13-02-2009 ]
Aha! I jeszcze chciałem zapytać czy znacie ewentualnie inne preparaty pomocne w przybraniu na wadze? Nadmienię przy tym, że próbowałem już Nutridrinków, ale one niestety "przelatywały" przeze mnie. :smutny:

Misia

Re: portagen

Post autor: Misia » 13 lut 2009, 19:04

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Pablo
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin

Re: portagen

Post autor: Pablo » 13 lut 2009, 21:03

Z rozmowy z lekarzem wynikało, i na recepcie pisało wyraźnie 3x2 łyżki dziennie. Lekarz powiedział że ten proszek się je i że powinienem to popijać czymś o intensywnym smaku, bo sam portagen ma nieprzyjemny smak.

Misia

Re: portagen

Post autor: Misia » 13 lut 2009, 21:16

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Pablo
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin

Re: portagen

Post autor: Pablo » 13 lut 2009, 21:37

Na pewno nie zrozumiałem źle, tym bardziej że dawkowanie miałem zapisane na recepcie. Dzięki za linka, poczytam. Ale w takim razie nie wiem co robić. Chyba jednak będę musiał ponownie się konsultować, bo nie chcę zużywać tego portagenu na darmo. W końcu 40 zeta piechotą nie chodzi :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Dojelitowe”