Biegunka po Nutridrinkach i Ensure

Jedna z form leczenia żywieniowego polegająca na podaży substancji odżywczych drogą bezpośrednio do żołądka lub jelita cienkiego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Biegunka po Nutridrinkach i Ensure

Post autor: Mamcia » 05 lip 2010, 20:47

Pierwsze drobnymi łyczkami jeden na 3-4 godziny. Żywienie z pompy podaje się na początku prze 16-20 godz na dobę.
Jak ja zjem 200 gr kiszonej kapusty w ciągu 20 min to też mnie gna, a zdrowa jestem jelitowo.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

karia123
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 04 mar 2011, 22:02
Choroba: CD u rodzica
województwo: opolskie
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Biegunka po Nutridrinkach i Ensure

Post autor: karia123 » 04 mar 2011, 23:02

Ostatnio lekarz powiedział mi, że po Nutridrinkach, Ensure i innych takich może występować biegunka osmotyczna. Trzeba zwracać uwagę na osmolalność drinkow - podobno najlepsze są te poniżej 370mmol/l.
Pozostał więc jedynie Nutridrink o smaku neutralnym - mam go pije, ale nie zauważyłyśmy, żeby było po nim lepiej.

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Posty: 1019
Rejestracja: 27 gru 2005, 22:41
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Biegunka po Nutridrinkach i Ensure

Post autor: Golfi » 06 mar 2011, 14:06

_Ray_ pisze:po Nutridrinkach - zawsze.
u mnie też tak jest
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Biegunka po Nutridrinkach i Ensure

Post autor: maggie0278 » 06 mar 2011, 15:22

Moją córkę czasem męczą mdłości ale wymiotów nigdy nie było. Inna sprawa, że od jakiegoś czasu w ogóle nie ma ochoty ani na jedno ani na drugie.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

karia123
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 04 mar 2011, 22:02
Choroba: CD u rodzica
województwo: opolskie
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Biegunka po Nutridrinkach i Ensure

Post autor: karia123 » 09 mar 2011, 21:58

martita pisze:
karia123 pisze:Ostatnio lekarz powiedział mi, że po Nutridrinkach, Ensure i innych takich może występować biegunka osmotyczna.
hmmmm ta biegunka moze byc po np śliwkach czy otrębach bo zawierają pektyny, które wyciągaja wodę, ale jak się to ma do nutri to nie wiem.
Je trzeba pić bardzo powoli, żeby nie czyściło, aczkolwiek sa osoby które maja po tym biegunkę
Zbyt wysokie ciśnienie osmotyczne w świetle jelita prowadzi do tego samego, do czego pektyny - czyli "ściągają" wodę ze ścian jelita do jego światła. Widać ciśnienie jakie panuje w ścianie jelita, przestrzeniach międzykomórkowych wynosu 370mmol/l, dlatego wyższe ciśnienie będzie powodowało przechodzenie wody do światła jelita.

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Posty: 451
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Biegunka po Nutridrinkach i Ensure

Post autor: Naobie » 01 lut 2012, 22:06

szukałam na forum i w sumie nie znalazłam czy ensure ma laktoze czy nie? izolat białka mleka który jest w składzie to nie jest laktoza prawda ? :D

mimcia
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 sty 2014, 15:01
Choroba: CD
województwo: pomorskie
miasto: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Biegunka po Nutridrinkach i Ensure

Post autor: mimcia » 21 sie 2018, 11:47

hej kochani :) Czy są jakieś preparaty zywieniowe bez kazeiny ? Właśnie zauważyłam że tren składnik powoduje u mnie rewelacje brzuszne.. Zarówno po nutridrinkach jak i modulenie czy ensure :(
2001 - Resekcja jelita cienkiego 33 cm -brak diagnozy. 09.05.2018 - Ropien w zatoce douglasa. Brak diagnozy.
14.07.2018 - Ropien po raz kolejny :( Odbytnica i esica zapalone w obrazie TK. Wstępna diagnoza:Crohn
15.09.2018 - ENTEROGRAFIA - Naciek zapalny na esicy,jelicie cienkim , zwężenia j.c , przetoka i ropien.
10.12.2018 - resekcja jelita cienkiego . Coraz bliżej ostatecznej diagnozy...
28.12.2018 - hist pat potwierdzony- Witaj mój kochany CROHNIKU :)

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Biegunka po Nutridrinkach i Ensure

Post autor: Noelia » 21 sie 2018, 12:27

mimcia pisze:
21 sie 2018, 11:47
Czy są jakieś preparaty zywieniowe bez kazeiny ? Właśnie zauważyłam że tren składnik powoduje u mnie rewelacje brzuszne.. Zarówno po nutridrinkach jak i modulenie czy ensure
Miałam dziś odpisać innej osobie na Forum na temat odżywek, ale nie wiem, czy zdążę, więc tutaj tak w skrócie.
M.in. właśnie kwestia kazeina vs. serwatka.
Lepsza serwatka, jest łatwiej strawna, lepiej przyswajalna, nie wywołuje takich skutków ubocznych jak kazeina.
Kazeina może powodować bóle brzucha, wzdęcia, biegunkę itp.
Także szukaj w składzie serwatki zamiast kazeiny.
Mąż stosuje odżywki dla sportowców - czyste, bezsmakowe izolaty oraz hydrolizaty białka serwatkowego (skład to tylko serwatka + np. lecytyna słonecznikowa, żadnej chemii).
A Nutridrinki itp. trzeba pić bardzo powoli, najlepiej przez słomkę, przez co najmniej pół godziny, czyli tak jak zaleca producent.
Czyli problem może leżeć albo w kazeinie, albo np. w zbyt szybkim piciu takiego preparatu.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

mimcia
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 sty 2014, 15:01
Choroba: CD
województwo: pomorskie
miasto: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Biegunka po Nutridrinkach i Ensure

Post autor: mimcia » 21 sie 2018, 15:37

Noelka ... Powiem tak .. Wczoraj wypilam modulen w miarę szybko. Nastapila akcja " biegunka " .Pomyślałam sobie że mojaaa wina i muszę nauczyć się go pic. Odczekałam dobę i stwierdzilam że dziś wypije go bardzoooo powoli ... małymi łyczkami.. Pilam godzinę... :( Efekt identyczny :( W związku z tym zapewne chodzi o kazeine :( I masz racje !! Kiedyś jak chodziłam na silownie to piłam białko serwatkowe i nie było mi kompletnie NIC! Dziekuję Ci za odpowiedz :)
2001 - Resekcja jelita cienkiego 33 cm -brak diagnozy. 09.05.2018 - Ropien w zatoce douglasa. Brak diagnozy.
14.07.2018 - Ropien po raz kolejny :( Odbytnica i esica zapalone w obrazie TK. Wstępna diagnoza:Crohn
15.09.2018 - ENTEROGRAFIA - Naciek zapalny na esicy,jelicie cienkim , zwężenia j.c , przetoka i ropien.
10.12.2018 - resekcja jelita cienkiego . Coraz bliżej ostatecznej diagnozy...
28.12.2018 - hist pat potwierdzony- Witaj mój kochany CROHNIKU :)

jolal
Początkujący ✽✽
Posty: 88
Rejestracja: 18 mar 2017, 09:35
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie

Re: Biegunka po Nutridrinkach i Ensure

Post autor: jolal » 22 sie 2018, 17:51

Bez kazeiny jest preparat żywieniowy Neocate

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Dojelitowe”