Nutridrinki

Jedna z form leczenia żywieniowego polegająca na podaży substancji odżywczych drogą bezpośrednio do żołądka lub jelita cienkiego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Nutridrinki

Post autor: Doris » 16 lut 2005, 13:34

witam, chcialam spytac kto kosztuje tego wysmienitego napoju, w jakich "sytuacjach" i jakie smaki wam najbardziej podchodza???
pozdrawiam

Hanca
Początkujący ✽✽
Posty: 95
Rejestracja: 01 sty 2005, 16:39
Choroba: IBS
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Nutridrinki

Post autor: Hanca » 16 lut 2005, 18:20

Ja sie w3a?nie zastanawiam nad kupnem. Prawie nic nie moge je?a ostatnio i mam wra?enie, ze dostarczam mojemy organizmowi za ma3o kalorii (a uczyc sie trzeba). S3ysza3am, ?e waniliowy i czekoladowy nie s? z3e. Trzeba spróbowaa.

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: Nutridrinki

Post autor: Doris » 16 lut 2005, 18:27

ja codziennie popijam sobie czekoladowego :lol: mniam mniam :D

Handzia
Początkujący ✽✽
Posty: 174
Rejestracja: 09 mar 2004, 22:51
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nutridrinki

Post autor: Handzia » 16 lut 2005, 18:59

Mnie te? najbardziej smakuj? czekoladowy i waniliowy -reszty nie lubie.

Gośka
Początkujący ✽✽
Posty: 466
Rejestracja: 05 mar 2004, 11:38
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Brzeźnica/Kraków
Kontakt:

Re: Nutridrinki

Post autor: Gośka » 16 lut 2005, 19:59

Ja od do?c dawna stosuje nutridrinki, ale tylko jak wiem ?e niedojadam,bo np.jestem zajeta.Potwierdzam najlepiej smakuje czekoladowy i waniliowy ale te? dobry jest jab3kowo-gruszkowy polecam!

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nutridrinki

Post autor: Mamcia » 16 lut 2005, 20:07

Dla mnie najsmaczniejszy jest nutrison w proszku. Jest w zasadzie bez smaku - mleko w proszku -i nie ma tego uczucia t3usto?ci. O dziwo jest na recepte - oczywi?cie pe3nop3atny, ale i tak wychodzi taniej ni? nutridrinki. Natomiast nutrison w p3ynie jest obrzydliwy.
Poniewa? nutrison jest bezsmakowy mo?na go sobie dodawaa do ka?dej potrawy.
O czym informuje
Mamcia

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Nutridrinki

Post autor: -Ania- » 24 lut 2005, 09:07

a znacie Ensure ??
ja pije waniliowe - smak tak jak nutridrink, ale to wygl?da jak mleko w proszku no i mo?na zrobia sobie pó3 szkalnki, a nutridrinka trzeba wypia ca3ego albo przechowywyaa max chyba 1 dzien..
Ensure mam na "P" - przewlekle. kosztuje oko3o 25 z3

w Klinice rozdawali za darmo i wtedy po raz 1 spróbowa3am a zaraz potem zwymiotowa3am, bo organizm nie wytrzyma3 takie rzutu pyszno?ci - gdy? by3am na diecie kleikowej.
Ale potem by3o coraz lepiej
Ensure pije te? podczas wycieczek, wyjazdów rodzinnych itp.
dok3adniej o ensure napisa3am w dziale Diet.

pozdrawiam
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Posty: 496
Rejestracja: 25 mar 2004, 14:27
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdansk-Przymorze
Kontakt:

Re: Nutridrinki

Post autor: Ania16 » 25 lut 2005, 10:40

ja kiedys probowalam "fresubin" jak mialam jeden z moich ostatnich rzutow mocniejszych choroby kiedy opadalam z sil jest on czekoladowy i nawet mi smakowal lepiej niz nutridrink. nie wiem ile kosztuje ani nic bo mialam go w szpitalu:p
pozdrawiam

Ania
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Awatar użytkownika
lucek
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 26 kwie 2004, 19:33
Choroba: CD
Lokalizacja: Torun

Re: Nutridrinki

Post autor: lucek » 25 lut 2005, 13:35

hmmm a co to sa te nutrinki? gdzie to mozna kupic ile kosztuje i jak dziala ( w sensie jakies witaminy itd). I czy szkodzi przy cu czy nie :)
"Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośiwy"

gg : 1420958

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Nutridrinki

Post autor: -Ania- » 25 lut 2005, 16:36

Nutridrinki podobnie jak Ensure to napój który zawiera du?o witamin itp bogactw a jest jednocze?nie bezresztkowy i w 100% przyswajalny przez organizm. Stusuje sie go w czasie rekonwalescencji. Czesto reklamowali to w gazetach, czasem w tv. Mo?na kupia w aptece.

skopiuje tu to, co pisa3am o ensure, bo o nutridnirku nie mam informacji, bo go nie mam w domu:D. Ensure to prawie to samo co nutri, tylko ?e nutri wygl?da jak soczek i jest gotowy do spo?ycia, natomiast ensure wygl?da jak mleko w proszku i trzeba sobie rozpu?cic w wodzie.

Ensure jest to pe3nowarto?ciowa, zbilansowana dieta w proszku. Kompletna, polimeryczna, normokaloryczna, bezresztkowa- 1 ml diety dostarcza 1 kcal. Przeznaczona do podawania doustnego lub przez zg3ebnik. Nie zawiera laktozy i glutenu.
Wskazania:
Od?ywianie chorych z objawam niedo?ywienia, chorych wymagaj?cych diety ubogoresztkowej (np. przygotowywanych do operacji lub zabiegów diagnostycznych jelita grubego typu wlew kontrastowy, endoskopia). Ponadto, wskazania do stosowania preparatu obejmuj?: przeszkody w po3ykaniu pokarmów w wyniku operacji, urazów lub pochodzenia neurogennego, okres rekonwalescencji po przebytej chorobie, operacji lub urazie, ostre i przewlek3e choroby, w których brak 3aknienia uniemo?liwia w3a?ciwe od?ywianie, zaburzenia psychiczne, chemio- i rtg- terapia nowotworów.

Przeciwskazania:
Galaktozemia

Dawkowanie:
Zgodnie z zaleceniami lekarza. Dieta mo?e bya stosowana jako jedyne 1ród3o po?ywienia lub jako uzupe3nienie od?ywiania naturalnego.

Jedna puszka ensure (400g) starczy na siedem porcji po 250 ml.
?ród3o tekstu jest tu:
http://mitglied.lycos.de/amk025/phpBB2/ ... um.php?f=5

Nutri lub/ i ensure jest zalecane na cd i cu ze wgledu na odic??enie jelit oraz w przypadku du?ych biegunek, stanu zaostrzenia. Ja jak wspomina3am pije je w podró?y, na wycieczkach itp. gdzie nie moge czesto chodzia do toalety. Jeden nutri zatepuje jeden posi3ek. Koszt chyba z 73, ale nie jestem pewna.

pozdro
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: Nutridrinki

Post autor: Doris » 25 lut 2005, 19:20


NUTRIDRINK
Dietetyczny srodek spozywczy specjalnego przeznaczenia medycznego; nie zawiera laktozy, glutenu, ubogoresztkowy
przeznaczony jest dla osob oslaionych, niedozywionych z powodu choroby, z zaburzeniami laknienia w wieku podeszlym, moze byc podawany jako uzupelnienie diety.

ja popijam nutridrinka jak np nie mam czasu zobic sobie porzadnego jedzonka bo jestem w pracy :D

Awatar użytkownika
lucek
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 26 kwie 2004, 19:33
Choroba: CD
Lokalizacja: Torun

Re: Nutridrinki

Post autor: lucek » 27 lut 2005, 22:11

dziekuje za informacje!czyli mozna je kupic tylko w aptekach? i czy sa jakies rodzaje nutrinkow? zawierajace to...to czy tamto czy jest jeden nutdring w kilku smakach?
"Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośiwy"

gg : 1420958

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: Nutridrinki

Post autor: Doris » 27 lut 2005, 23:55


sa 2 rodzaje Nutridrinka: Nutridrink (smaki mleczne) i Nutridrink Fat Free (smaki nektarowe).
Nutridrink (smaki mleczne) - 5 smakow: waniliowe, truskawkowe, owoce tropikalne, czekoladowe i neutralne(nie zawiaraja sacharozy)
Nutridrink Fat Free - ma postac nektaru i nie zawiera tluszczu; dla osob ktore nie toleruja mleka : ananasowy, Jablkowo-gruszkowy

Nutridrinki nalezy pic powoli (spozycie jednego powinno byc rozciagniete w czasie 30 min - 1 godz)

Nutridrinki od Nutridrinkow Fat Free roznia sie skladem

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: Nutridrinki

Post autor: Doris » 28 lut 2005, 00:05


znalazlam informacje o jeszcze innych preparatach odzywczych : Nutrison w proszku, Protifar, Fantomalt

jesli ktos jest zainteresowany ich zastosowaniem to chetnie napisze.

Awatar użytkownika
lucek
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 26 kwie 2004, 19:33
Choroba: CD
Lokalizacja: Torun

Re: Nutridrinki

Post autor: lucek » 28 lut 2005, 18:33

Doris z tego co napisalas, jezeli nie moge pic mleka to zostaje mi ananasowy i jablkowo-gruszkowy? bleee nie lubie tych smakow :)
"Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośiwy"

gg : 1420958

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Dojelitowe”